11 letni owczarek niemiecki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

rysul
Posty:3
Rejestracja:14 sierpnia 2008, 21:25

05 lutego 2011, 14:00

Witam, mam pewien problem z 11 letnim owczarkiem niemieckim, no generalnie nie ja tylko moja ciocia, pies ma 11 lat i od jakiś 3 lat regularnie tj. na wiosnę i na jesień pies traci sierść na udach, a w miejsce tej sierści pojawia się krwawiąca i strupiejąca rana, pies to liże i rana bez przerwy się otwiera. Lekarz mówi ze to jakieś uczulenie i jest to reakcja alergiczna, że pies wciera sobie w skórę różne bakterie. Daje mu jakieś tabletki po których pies jest ospały i osowiały. Później znów to ustępuje i od nowa i tak w kółko od 3 lat. Nie wiem co to może być i wygląda mi na to ze lekarz też nie za bardzo. Może macie jakieś pomysły, może się spotkaliście z czymś takim? Ja osobiście dowiedziałem się że może to być Liszaj Ziarnisty na którego nie ma lekarstwa, wtedy podaje się tylko kortykosteroidy i choroba bo dwóch tygodniach powinna ustąpić.
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

05 lutego 2011, 16:30

Trzeba zrobić badania - zeskrobiny do laboratorium.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 lutego 2011, 23:20

na pewno w momencie powtsawania zmainy zabezpieczyć ranę przed drażnieniem i lizaniem ( kołnierz na głowe). Wygolić skórę do łysa i zacząć wykonywać badania lub pokażać doświadczonemu lekarzowi, może skróci drogę do diagnowy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości