5mies DON osowiałość, wymioty, brak apetytu,juz 4 dzien

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anmi012
Posty:2
Rejestracja:19 listopada 2016, 21:47

19 listopada 2016, 23:01

Witam.
Proszę o pomoc, co zrobić w tej sytuacji..
Moze ktoś się juz spotkał z takimi objawami, co było przyczyną?
Co jeszcze mozemy zrobić??

Mój szczeniak jest bardzo łakomy na jedzenie, zywy i do tej pory nie było zadnego problemu, natomiast 4 dni temu zauwazylam, ze snuje się bardzo osowiały, nie reagował na imię, zadne komendy, najchętniej lezał i nie chciał nic a nic zjeść. zauwazyłam wymioty z trawą, przy mnie wymiotował jeszcze zólcią.
Od razu pojechaliśmy do weta, stwierdził niestrawność brak bolesności brzucha, miał podwyzszona temperaturę 39,3, dostał jakieś dwa zastrzyki,niestety nie zapamiętałam co, a z ksiązeczki nie umiem odczytać. Po powrocie do domu polepszyło się, trochę zjadł, pobawił się z drugim psem, ale pod wieczór znowu tylko lezal i nie chciał jeść, mało co reagował na mnie w ogóle.

Drugiego dnia pojechaliśmy na kontrolę, do tego czasu wypróznił się dwa razy, zwarta ale dość miękka. Dalej nie chciał jeść. Wet powtórzył zastrzyki te same co poprzedniego dnia i pies pozniej zachowywał się tak samo jak poprzedniego dnia, zjadł dwa razy małe porcje, potem juz nie chciał. Ale do tego zwymiotował całą tą karmę po ok 6h od podania mu jej i w nocy jeszcze raz.. Duzo pił, na polu miał przypływy energii, a zaraz kładł się i gasnął .

Trzeciego dnia zmienilismy veta, z braku jakichkolwiek informacji na temat co moze pieskowi dolegac, brak propozycji jakich kolwiek badan, kroplówki. W tym dniu mały miał zrobione 5 zdjęć rtg w tym 4 razy po podaniu kontrastu, badania krwi, badania kału. ze zdjęć wynika, ze wszystko jest wporządku, nosówka i parwowiroza wykluczona, badania krwi tez są dobre poza normą są pogrubione:

WbC=11,1 10^3/uL
RbC=5,8 10^6/uL
Hemoglobina=14 g/dl
HCT= 38,4 %
MCV= 66,2
MCHC 36,5=g/dl norma min32 max36
MCH 24,1=pg norma min19 max24
PLT= 222 10^3/uL
MPV= 9,4 fL
RDW 19,4=% norma min10 max16
Limfocyty= 4,2 10^3/uL
%LYM 37,5 = %
Monocyty= 0,3 10^3/uL
%MOnO 2,5 = %
Granulocyty= 6,7 10^3/uL
%Grans= 60%
PDW= 13,4%

Glukoza= 100 mg/dl
Kreatynina 0,514 mg/dl norma min0,6 max1,8
Mocznik= 26,829 mg/dl
ALT= 42,079 u/l
AST= 23,636 u/l
Amylaza= 351 u/l
Lipaza= 636,284 u/l
Wskaznik de Ritisa 0.571

Mało co się zmienia, tylko temperatura w porządku juz, mało reaguje na mnie i otoczenie, raz je, raz nie, dziś juz pije mniej, ciągle śpi, kupy ok. Wet dał wczoraj i dzis Ranigast, kroplówkę. Mówił, ze jutro ostateczne rtg (czy nie połknął gąbki/włókna z pogryzionej poduszki)i o podraznieniu zołądka.
Dziękuję za odpowiedzi.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

20 listopada 2016, 07:10

Rozmaz krwi w kierunku babesziozy i to na szybko.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 listopada 2016, 09:22

ciężko przez neta podpowiedzieć , bo przypadek jest złożony. Zrobiłbym dokładny rozmaz krwi, usg jelit i oczywiście przy okazji brzucha i do leczenia szpitalnego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości