alergia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

nika100
Posty:1
Rejestracja:03 października 2005, 18:17
Lokalizacja:Opole

03 października 2005, 18:26

Mam wielki problem z 6-cio mies.owczarkiem niem.
Od sierpnia walczymy z alergią(?).
Alergia objawia się czerwonymi krostami na brzuchu i suchymi krostami w okolicy ogona,ud i częściowo grzbietu.Co swędzi ,powodując drapanie i wygryzanie skóry.
Nużyca i insekty są wykluczone.Pies otrzymuje Deksametazon 3 mg przy wadze 17 kg-co pewien czas.Ostatnio był na "kuracji"Encortonem,którego dostał 15 mg dobowo.Przez ok 5 dni,następnie skończyło sie to podaniem Deksametazonu.Zmniejszył się troszeczke wysyp krost ale dalej pies się drapie i liże.
Do jedzenian pies otrzymywał ryż+jarzyny +wieprzowinę lub drób.
Od wczoraj przeszłam na suchą karmę Proformance-baranina z ryżem.
Prawdę mówiąc niewiem co dalej robić.Czy to rzeczywiście alergia jeśli krosty są w okolicy tylnej psa.?
Prosze mi poddpoweidzieć co jeszcze można zrobić aby psu pomóc?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 października 2005, 00:06

niestety ten pies musi się znajdować pod stałą opieką lekarza tu nie pomoże internet. Wyprowadzenie takich stanów jest długotrwałe i wymaga wiele cierpliwości właściciela i zacietości lekarza. Nie mogę komentować tego co Pani napisała nie można po 2 czy 5 zdaniach rozpisywać się bo bez obejrzena i badania tego zwierzęcia staje sie to nieetyczne. Na konkretne pytania doradzę ale nie na takie - co robić? To należy do roli lekarza Pani psa.
megakerim
Posty:2
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 21:51

23 kwietnia 2010, 22:19

Witam!Mój piesek ma rok i ponoc ma nużyce tak stwierdzil weterynarz!Nie pobierał mu zeskrobin do analizy!Zaczął łysiec na udkach,potem okolice oczu,tyłek no i cały czas sie drapie.Weterynarz najpierw dał mu zastrzyk na świąd by sie nie drapał a potem dostawał zastrzyki na nużyce ,pierw co tydzien potem co 2 tyg.Jak narazie siersc odrosła po tych zastrzykach ale niepokoi mnie to,ze pies ciągle sie drapie!Dodam też ,że weterynarz stwierdził ,ze moze to nie nużyca tylko co innego,zalecił karme antyalergiczna!Pies je ta karme od weterynarza i nadal sie drapie.Jak mu pomóc?To mały piesek miał być chihuahua a jest miksem chihuahua z yorkiem,waży 3 kg.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości