Ataki zasłabnięcia, omdlenia...

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

08 kwietnia 2010, 09:24

Panie Jrku, ja tego weta nie wysmiewam, ale co jest wart lekarz ktory stawia diagnoze na oko, w ciemno zaleca konkretne postepowanie, w ciemno wyklucza schorzenia nie kierujac psa na badania? Jest pan wetem i zapewne doskonale sie pan orientuje ile taka diagnoza i taki lekarz sa warte....
Jezeli jest to problem ktory pan podejrzewa, to tym bardziej nalezy czym predzej zajac sie odpowiednia diagnostyka, bo tu chyba sama dieta nie wystarczy.
Jedno mnie zawsze irytowalo. Ja rozumiem ze nie kazdy wet ma u siebie mozliwosc wykonania bardziej specjalistycznych badan, ale dlaczego maja takie opory przed wyslaniem zwierzaka na konkretne badania gdzie indziej zamiast gdybac?
I jeszcze jedno, tamten wet zalecil psu od razu karme RC, czy nie ma innych karm dla "watrobowcow" - otoz sa, wiec dlaczego jest to zawsze RC, jako jedyna dobra karma? Tymbardziej ze wiemy ze na tym swiecie istnieje kilka bez porownania lepszych karm?
slawek.u
Posty:9
Rejestracja:06 kwietnia 2010, 12:14
Lokalizacja:Żuławy

08 kwietnia 2010, 11:52

isabelle30 pisze:wiemy ze na tym swiecie istnieje kilka bez porownania lepszych karm?
Na przykład...???
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

08 kwietnia 2010, 12:42

acana, orijen w porownaniu z RC to diament kontra siano....

jezeli chodzi o linie weterynaryjne to masz trovet, hills, eucanuba, purina, pewnie jeszcze kilka innych. cenowo to wychodzi tak samo lub taniej i NIE sa to karmy oparte wylacznie na kurczecych odpadach i w 90% skladajace sie z ryzu, przenicy i kukurydzy. poczytaj sobie sklady
slawek.u
Posty:9
Rejestracja:06 kwietnia 2010, 12:14
Lokalizacja:Żuławy

08 kwietnia 2010, 13:24

isabelle30 pisze:acana, orijen w porownaniu z RC to diament kontra siano....
Akurat o tych, to wszędzie piszą, że zawierają bardzo duże ilości białka..."orijen" nawet 40%.
A z tym sianem,to chyba przesada, w zoologicznym w moim mieście za RC Hepatic trzeba zapłacić 45 zł za 1 kg...Na Allegro i w internetowych sklepach w większych opakowaniach oczywiście można dostać dużo taniej.
Teraz jestem w pracy, w domu poczytam jeszcze raz na spokojnie, która karma by najbardziej "pasowała"...
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

08 kwietnia 2010, 14:43

chce tylko zauwazyc ze royal opiera sie wylacznie na kurczaku - a nie trzeba chyba wyjasniac ze kurczak obecnie to syf nieziemski....
wieczorem moze poszperam za karmami niskobialkowymi zawierajacymi duzo wartosciowsze skladniki
slawek.u
Posty:9
Rejestracja:06 kwietnia 2010, 12:14
Lokalizacja:Żuławy

08 kwietnia 2010, 14:51

isabelle30 pisze:wieczorem moze poszperam za karmami niskobialkowymi zawierajacymi duzo wartosciowsze skladniki
Byłbym wdzięczny za poradę...bo ja się już tyle naczytałem, że całkiem zgłupiałem i nic nie wiem . :D
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

08 kwietnia 2010, 15:07

Jeśli to przetrwała żyła wrotna to lepiej nie kombinować nic na własną rękę, tylko słuchać weta. No i zrobić badania, które wykluczą bądź potwierdzą diagnozę. Przy tej chorobie 40% białka to faktycznie dużo.

Nie każdy ma zdolność przelewania swoich myśli na forum i dużą wiedzę weterynaryjną z tego też powodu leczenie może wydawać się pobieżne.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 kwietnia 2010, 23:44

zrób badania nie kombinuj to są tylko badania krwi , ale musi być większy ośrodek do tego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości