Blade dziasla

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

klapouszek44
Posty:1
Rejestracja:05 listopada 2016, 13:05

04 marca 2017, 15:16

Witam , mieszkam w małym miasteczku i niestety ciężko u mnie o dobra opiekę weterynaryją w weekendy, niestety zauważyłam teraz u mojego 8 letniego husky bardzo blade dziąsła i skórę , temperatura w normie 38°, je i pije normalnie, na spacer wychodzi chętnie, chociaż w domu jest tak jakby trochę bardziej ospaly . Jeśli chodzi o załatwianie się to mocz bez dodatku krwi ale w obchodach był śluz . Bardzo proszę o poradę na obecną chwilę nie mam gdzie się z Echo udać bo klinika zamknięta a pan dr nie odbiera tel .
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

04 marca 2017, 16:07

Blade dziąsła = niedotlenienie, niedokrwistość. Blade dziąsłą i skóra = niedokrwistość (anemia)
Piotro9
Posty:27
Rejestracja:10 sierpnia 2016, 23:43

05 marca 2017, 12:52

Dlaczego martwisz się tymi dziąsłami skoro pies je i pije i nie ma gorączki? Myślę, że pies może spokojnie zaczekać z wizytą u lekarza do poniedziałku. Blada śluzówka jest jednym z objawów choroby odkleszczowej. Chociaż z drugiej strony, przy babeszjozie byłyby inne, groźne objawy jak wymioty i gorączka.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 marca 2017, 09:31

pilnie do lekarza. Nie słuchaj , że można czekać. Krzysiekewa dobrze kombinuje i idzie w dobrą stronę. Taka anemia często wiąże się z poważnymi krwawieniem lub bardzo poważną chorobą . Pilnie morfologia i po wynikach dalsza decyzja.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości