Brodawczak skąd

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 lipca 2014, 14:35

to brodawka starcza prawdopodobnie ile lat ma Twoje zwierze.
arekzip20
Posty:1
Rejestracja:03 kwietnia 2017, 18:38

03 kwietnia 2017, 19:29

witam.
Mam owczarka niemieckiego długowłosego, suczka, 5lat będzie miał 28 kwietnia , od zeszłego roku meczy go przypadłość polipu w prawym uchu , uszko zarosły takie brodawczaki że nie było w nim cyrkulacji powietrza, wiec zaczął wydzielać się bardzo nieprzyjemny zapach z ucha i ciemny grzyb .,który wszedł na łapy. Miał podane antybiotyki na grzyba , szczepionki, tabletki, i miał operacje ucha, polipy zostały wycięte a kanał ucha trochę został pogłębiony żeby była lepsza cyrkulacja powietrza, rany po operacji zasypywaliśmy minerałami zielonymi ,ucho dość ładnie szybko się goiło po operacji . Sytuacja wróciła po kilku miesiącach polipy znowu zaczynają narastać i oczywiście polipy zczęły wyrastać w lewym uchu ,cały czas ucho smaruje minerałami zielonymi gdyż działają także bakteriobójczo. Uznaliśmy że pies może mieć problemy hormonalne miał nie regularną cieczkę i lininie sierści nie była regularne jak przed choroba co miał zawsze dwa razy w roku. Podjęliśmy decyzję o sterylizacaji. W marcu wysterylizowaliśmy psa zdjeliśmy szwy, znowu wystąpił problem gdyż szwy które powinny się wchłonąć wychodzą pies po prostu nie toleruje tego taka przypadłość ale radzimy sobie zasypujmy ranę minerałami dość szybko się goi . Przed wczoraj czyściłem uszy on-kowi gdyż kontroluje uszy 3razy w tygodniu i wczoraj zaczęła mu wypływać z ucha ropa byłem dziś u weterynarza dał mu szczepionkę autoimmunologiczna gdyż teraz myśli że pies może mieć pecherzycę lisćiastą.

Piszę z nadzieją że ktoś będzie umiał mi pomóc, może ktoś przechodził ze swoim pupilem przez taką chorobę i ma jakieś doświadczenie jak sobie z tym radzić.

pozdrawiam
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

03 sierpnia 2022, 17:26

Cześć!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zdrowia Twojego podopiecznego i ewentualnych problemów zdrowotnych lub skonsultować niepokojące dla Ciebie zachowania i zmiany na ciele zwierzaka warto odwiedzić gabinet weterynaryjny. Jest to miejsce, w którym wykonasz pełną diagnostykę Twojego psa i będziesz mógł lepiej mu pomóc.
Musisz wiedzieć, że taka wizyta może wiązać się ze stresem u zwierzaka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zredukować ten stres koniecznie poznaj techniki. Znajdziesz je u nas na blogu! ;)
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 71 gości