chorobliwe gubienie sierści

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Daria00

26 marca 2012, 16:09

Witam mam 8 letnią yorke adoptowaną rok temu na początku karmiłam ją gotowanym mięsem i ryżem z warzywami miała piękną śierść ale po tym biegunki przeszłam na orijen red było ok ale małej zaczęła wypadać sierść w trakcie drugiej paczki po ok 3 kilo zjedzonej karmy nie ma żadnego zaczerwienienia jest tylko lekki łupież ale dosłownie prawie go nie ma śierść jest słaba w paru miejscach są małe łyse plamki bardzo łatwo się kołtuni i jest matowa i tu moje pytanie bardzo boje się czy to może być jakiś pasożyt albo grzyb do weta nie mam jak ją wziąć wcześniej niż za 2 tygodnie jestem w ciąży i boje się że może jeżeli to jest grzyb albo pasożyt przejść na mnie i na dziecko proszę mi pomóc i powiedzieć czy to może być coś groźnego mała śpi z nami czy lepiej ją zamykać na noc w innym pokoju puki się nie wyjaśni co i jak ? czy to może tylko brak witamin? dodam że zaówarzyłam na karmie braku daty warzności.I właśnie od dziś kupiłam royal canin dla psów małych ras od 8 roku życia ale nie bardzo jej smakuje proszę o radę bardzo się boimy i o suczkę i o dziecko
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

26 marca 2012, 16:52

małe łyse plamki dobrze nie wróżą. Tym bardziej jeśli jesteś w ciąży to nie ma na co czekać. I odizolowanie psa nie wystarczy, trzeba zbadać co to jest i zacząć leczyć. Nawet jak Ty nie możesz z nią iść, to jest chyba ojciec dziecka prawda? To co robicie jest lekkomyślne, z jedne strony się boicie a z drugiej wszelkie kroki jakie podejmujecie to napisane na forum internetowym...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 marca 2012, 22:49

niestety bez dokładnego obejrzenia psa i zbadanie niewiele można pomóc . Raczej nic wielkiego Wam nie grozi nawet przy grzybicy czy innych pasożytach , ale sprawdźcie to .
Agulaa i Niunia

15 lipca 2015, 20:20

Witam,
mam bardzo duży problem z moją sunią...
Otóż jest to 4 letni Beagel, problem z tym włosiem jest już ponad rok czasu i sam weterynarz widać już sobie z tym nie radzi.
Niuńka była leczona na tzw.alergie pożywienia, weterynarz stwierdził, że to od jedzenia, więc kupiliśmy specjalną karmę "BOSCH"- z dużą zawartością Białka i Ryby( niby, że jest uczulona na drób) , dostała witaminy Dermatex , których zażywa 5szt dziennie, do tego 1tab tranu , i czasowo brała ecorton ( przez tydzień po 1 tab, po tygodniu , po pół, później co drugi dzień) ecorton pomógł ponieważ wysypka ze skóry zniknęła, ale problem z sierścią nadal pozostał. Po 2 tygodniach znów musiał zostać włączony ecorton... i tak się to ciągnie ponad rok czasu. Nie mamy z mężem już wql pomysłu co się dzieje i weterynarz też, została zmieniona dieta, witaminy bierze,ten ecorton a to uczulenie i "NADMIERNE" wypadanie sierści pozostało nadal....
Jeżeli ktoś miał podobną sytuację i może mnie nakierować, bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam Agnieszka...
zordak19

22 czerwca 2017, 16:13

WITAM MAM DOGA DE BORDEAUX MA 11 miesięcy dostaje karmę suchą brit lub bosh do tego kaszę makarony i inne strasznie gubi siersc Zona ma juz dosyc tych kłaków w domu jak na to zaradzic proszę o podpowiedz a jak się go głaszcze to z jego siersci wypada sięrsc i taki prszek jak by łupiez miał proszę o pomoc
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

27 czerwca 2017, 19:21

Ma wyłysienia ?
nejszynn
Posty:1
Rejestracja:30 czerwca 2017, 09:17

30 czerwca 2017, 09:54

Mój pies również chorobliwie gubi sierść- dodatkowo ostatnio na całym ciele pojawiły się u niego czarne plamy. nie swedzi go to co prawda, ale zrobil sie naprawde łaciaty i nie wiemy co to może być..
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 23 gości