Ciężka Dysplazja- brak panewek

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

karola1592
Posty:2
Rejestracja:03 lipca 2017, 15:11

03 lipca 2017, 15:16

Witam serdecznie

Prosilabym o pomoc mam suczkę rasy Golden Retriver ma stwierdzoną ciężką dysplazję brak panewek czy jest tu ktos na forum kto może nam pomóc. Niestety niewiem jak wkleić tu zdjęcia do podglądu.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

03 lipca 2017, 20:18

W jakim wieku jest suczka. Jaki stopień dysplazji jest w ocenie zdjęcia rtg czy byłaś już u lekarza specjalizującego się w układzie kostnym. Mam psa ze znaczna dysplazją, w wieku 8 miesięcy (golden) został zoperowany - daroplastyka we Wrocławiu, funkcjonuje całkiem dobrze. 14 lipca skończy 4 lata. Miał nawichnięcia w obu stawach, kiepski chód, bolesność w okolicach stawów biodrowych. Wszystko zależy od wieku psa i stopnia zaawansowania dysplazji oraz tego jak pies odczuwa ból i jak sobie radzi.
Jeżeli jest młodszy można by pokusić się o daroplastykę tak do roku życia. Potem pozostaje osteotomia głów kości lub endoprotezowanie ale to drogi, bardzo drogi i dość rozległy zabieg. Potrójna osteotomia miednicy również bardzo poważny zabieg, musisz udać się do specjalisty i dobrać leczenie, tylko nie daj sobie wcisnąć pectinektomi czy odnerwiania które działają krótkotrwale lub w ogóle :(
Jeżeli nie decydujesz się na zabieg to może bieżnia wodna o budowa mięśni ale nie może być stanu zapalnego żeby ćwiczyć.
karola1592
Posty:2
Rejestracja:03 lipca 2017, 15:11

06 lipca 2017, 10:46

Nie zauważyłam że mi pani odpisała ;) napisałam wp ;)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lipca 2017, 08:31

za mało danych podałaś aby pomóc . Wiek psa no i zdjęcie jak i filmik z poruszaniem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości