Co dolega mojemu psu?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

estikm
Posty:1
Rejestracja:05 kwietnia 2013, 10:48

05 kwietnia 2013, 11:01

Mój pies od pewnego czasu nic nie je, jest bardzo osłabiony, zwłaszcza tylnie nogi, z pyska pojawia się taka długa flegma, ogólnie nie szczeka, a wcześniej jadł kości wieprzowe. Ma około 20 lat. Jest to rasa owczarek mieszany. Jaka może być przyczyna tej choroby? Czyżby mu kości zaszkodziły? Zazwyczaj je karmę miekką w postawi resztek obiadowych z przedszkola. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję! Pozdrawiam
czarna8912
Posty:92
Rejestracja:05 kwietnia 2013, 11:30
Lokalizacja:Kraków

05 kwietnia 2013, 12:10

może po prostu jest chory ja z moim miałam tak samo tylko ja mam kundelka też był osłabiony nie szczekał cały czas spał (tylko nie miał tej flegmy jak opisujesz) poszłam z nim do weterynarza i okazało się że ma grypę dostał jakis zaszczyk i mu przeszła może warto z nim pojść a co do drżenia łap tylnich to u mojego zaczeło się po złej karmie teraz podaje mu witaminy i jest wszystko ok:-)
Rikula
Posty:143
Rejestracja:09 września 2012, 22:38

05 kwietnia 2013, 15:16

Kości bardzo często powodują niedrożność mechaniczną .Objawy są takie jak piszesz . Pies jest słaby bo sie odwadnia -to bardzo groźny objaw. Flegma ze ślina to typowy objaw z jelit . Nie piszesz czy ma wzdęty ,twardy bolesny brzuch czy wcześniej wymiotował choć raz niestrawionym pokarmem ,czy oddaje stolec , choć przy niedrożności częściowej pies może się wypróżniać .Uważam ,ze jak najszybciej należy znaleźć dobrego lek. wet.czas w tym przypadku jest prawie najważniejszy .Psu na cito potrzebny jest RTG j. brzusznej z kontrastem i USG .
ana05

05 kwietnia 2013, 16:11

Pies na pewno jest ciężko chory do tego bardzo leciwy ,nie wiem dlaczego jeszcze nie był u lekarza ?............przez internert chcesz diagnozę i może jeszcze leki żeby ci przesłać wirtualnie ?Ludzie przecież to cycki opadają ....
Gość

05 kwietnia 2013, 16:36

Podziwiam beztroskość i obojętność ludzi wobec zwierząt ! Ja to już 10 x byłabym u weterynarza .....ech szkoda słów! Pies 20 lat był z człowiekiem i na koniec tak się go traktuje .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 kwietnia 2013, 19:13

objawy jakie opisujesz pasują do niedrożności przewodu pokarmowego. Powinieneś z psem pilnie znaleźć się u lekarza tym bardziej , że jego żywienie także pozostawia wiele do życzenia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 24 gości