Czy można coś więcej zrobić? Uraz mechaniczny oka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kasiesia
Posty:1
Rejestracja:26 lutego 2016, 07:50

26 lutego 2016, 08:12

Witam,

Dwa dni temu moja sunia (8 lat, amstaff) podczas naszej nieobecności w domu, zrobiła sobie coś z okiem (prawdopodobnie zadrapała lub uderzyła). Jak przyszłam z pracy- całe miała zamknięte i spuchnięte. Poszłam szybko do lekarza i dostała zastrzyk przeciwzapalny i krople atecortin. Wczoraj przyszłam z pracy i oko było już duże i otwarte ale niestety całe pokryte bielmem. Znowu pobiegłam do lekarza, usłyszałam, że bielmo to inaczej blizna i że mojej suni może to trochę zejść, ale na pewno nie będzie już tak widziała jak wcześniej przed wypadkiem. :( Dostała drugą maść- gentamicin . Pani doktor powiedziała, że proces gojenia tak z 10 dni i dopiero zobaczymy efekty.
Teraz leczenie wygląda tak: rano i wieczorem gentamicin, w środku dnia- atecortin i tak przez 10 dni.

Czy można zrobić coś więcej? Czy takie leczenie jest prawidłowe i czy możliwe jest, że sunia odzyska wzrok w chorym oku?
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 lutego 2016, 10:25

Nikt leczenia nie oceni na podstawie twojego postu. Należałoby dokładnie obejrzeć oko , a przede wszystkim samą rogówkę. Jeżeli rzeczywiście stan rogówki jest pourazowy, podawanie atecortinu jest niewskazane. Leczenie owrzodzenia potrwa około 2 miesięcy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości