Czy to chore nerki?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

otoja1981
Posty:2
Rejestracja:01 sierpnia 2007, 11:57

07 sierpnia 2007, 19:10

Mam pytanie do Użytkowników, ale przede wszystkim do p. Weterynarza. Jestem właścicielką małego kundelka - wiekowego, bo znalazłam go na ulicy 14 lat temu (trudno powiedzieć w jakim wieku jest piesek). Od kilku lat borykamy się z kamieniem nazębnym - przy pierwszym czyszczeniu pozbył się ponad 10 zębów, w zeszłym roku znowu miał usuwany kamień i został wykastrowany (prostata i podejrzenie guza Sertoliego). W tym roku kamień nie narósł jeszcze tak bardzo, ale pies praktycznie cały czas ma niewielkie spuchnięcie pod okiem (ropień), nic się jednak poważnego z tym nie dzieje.
W zesżłym tygodniu pies poczuł się nagle źle - dostał w ciągu krótkiego czasu gorączki (40 stopni), która spadła nim zorganizowałam antybiotyk. Zrobiłam więc mu badania, szczególnie, że w moczu miał wysokie stężenie białka. Weterynarz mówi, że to nerki. Dziś przyszły wyniki krwi - wszystkie parametry badane są w normie, poza zbyt niską glukozą i za wysoką bilirubiną, białkiem całkowitym i albuminą. Weterynarz mówi, że to zapalenie nerek - pies dostawał teraz kilka dni antybiotyk i zentonil. Zdaniem wet należy usunąć zęby a kwestia nerek może sama wrócić do normy. Ja jednak mam wątpliwości, czy to rzeczywiście zapalenie nerek (wcześniej prorokowana było początke przewlekłej niewydolności) i czy w tym wypadku usuwanie kamienia i kłopotliwego zęba coś pomoże.
Może moje wątpliwości wydają się śmieszne, ale piesek jest u nas 14 lat, miał pewnie więcej niż rok gdy został znaleziony, więc jest stary. Co prawda wygąda wyśmienicie i jest w świetnej formie, ale kolejna narkoza budzi moje wątpliwości.
Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 sierpnia 2007, 00:44

no nie do kkońca to przemawia za nerkami, ale dobrze byłoby jabyś te wyniki napisala . Ząb na 100 % należy usunąć.
otoja1981
Posty:2
Rejestracja:01 sierpnia 2007, 11:57

09 sierpnia 2007, 09:13

Wysłałam wyniki w wiadomości prywatnej. Ząb oczywiście usunę, z nim pewnie poleci kilka innych, więc pies zostanie zupełnie szczerbaty.
Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 sierpnia 2007, 02:47

przechodzimy na PW
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości