czy to choroba?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Elżbieta 46
Posty:5
Rejestracja:30 stycznia 2010, 08:52

19 marca 2010, 20:16

Moja 9 miesięczna tosa strasznie gubi sierść zaczęło się to 2 miesiące temu dostała "omegan" problem ustąpił ale po miesiącu zaczęło się to od nowa "omegan" już nie pomaga pije już 3 butelkę i nic. Zastanawiam się czy to może mieć coś wspólnego z jej zachowaniem bo jest strasznie bojąca w domu jest wszystko ok ale wyjście na podwórko to już jest dla niej stres o spacerach to już nawet nie wspomnę
bardzo proszę pomóżcie
pozdrawiam Elżbieta
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

19 marca 2010, 20:43

może to być na tle nerwowym, a może karma?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 marca 2010, 23:26

na pewno należałoby dokładnie zbadać skóre . Może i wykonać jakieś oddatkow badnia. Za mło podajesz tkaże danych nt. sameg psa i warunków jej utrzymania.
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

25 marca 2010, 23:34

Elu, w pierwszej kolejności, tak jak radzi doktor Jarek - zbadaj porządnie suczkę.
A jeżeli to nic nie wykaże, to faktycznie może być objaw stresu . O ile pamiętam suczkę wzięliście z jakieś dziwnej hodowli, gdzie nie chcieli Wam wydać metryki, a pies miał już wtedy 4 miesiące?
Jest u Was od około 2-3 miesięcy i nie pewnie wiesz nic na temat jej socjalizacji szczenięcej ?
Badania badaniami, ale nie ma na co czekać, trzeba zacząć z nią pracować nad jej lękami, uspokojeniem emocji i wyciszeniem, zwłaszcza, że to tosiaczek.
Elżbieta 46
Posty:5
Rejestracja:30 stycznia 2010, 08:52

05 kwietnia 2010, 09:06

dzięki za podpowiedzi Sulke zbadało 2 weterynarzy i nie znaleźli żadnej choroby skóry
Faktycznie o jej socjalizacji wiem tylko z opowiadania od czasu jak jest z nami mieszka w domu i w domu jest cudowna ale jak ma wyjść na dwór (podwórko i ogród) to jest podkulony ogon i nieustanna obserwacja czy aby nie zostawię jej samej w zeszłym tygodniu jak tylko wróciłam do domu żeby wyłączyć wodę wybiła łapą okienko do piwnicy i już była w domu domownicy śmieją się że mam psi cień a ja nie wiem jak nauczyć jej pewności siebie jeśli wiecie bardzo proszę pomóżcie
Ela
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

05 kwietnia 2010, 12:50

Elu, jeżeli jesteś ze Śląska, zapraszam do nas, mamy doskonałych behawiorystów ( psich psychologów) i szkoleniowców.
Można umówić się u nas, albo na wizytę domową. Obejrzymy psa, pogadamy z Tobą i pokażemy Ci, co i jak z nią robić, żeby było dobrze.
Albo może znajdę Ci kogoś sprawdzonego z Polski, tylko nie wiem, skąd jesteś?

Przez internet , nie widząc psa, trudno jest pomagać, jednak jeżeli chcesz, mogę coś podpowiedzieć z podstawowych rzeczy - ale musiałybyśmy pisać sobie na prv albo na maila, bo raz, że będę musiała Cię wypytać o sporo rzeczy dotyczących psiaka, a dwa - pokazać Ci kilka filmów i polecić pewne książki jako lekturę obowiązkową ( spore fragmenty są w internecie, dałabym Ci linki do poczytania). Na tym forum jest zakaz wstawiania linków do obcych stron.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości