czy to jakaś alergia?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

plustek1
Posty:2
Rejestracja:26 marca 2007, 10:23

26 marca 2007, 10:36

W sobotę wieczorem mój psiak chyba zjadł coś na spacerze( nie jestem pewna, stwierdzam tylko po zachowaniu psa bo dobrze nie widziałam , było już ciemno). Po powrocie do domu pies zwymiotował, ale śliną.

Pół godziny po spacerze spuchły mu oczy i strasznie się po nich drapał.
Na drugi dzień drapał się po całym ciele a na szyi widoczna była wysypka (sierść podniesiona, skóra zaczerwieniona), opuchlizna oczu była ledwo widoczna.

Poszliśmy do pobliskiego weterynarza - dał mu zastrzyk nie wiem dokładnie jaki - ale łagodzący objawy alergii.

Po południu poszliśmy na spacer kilkugodzinny, po powrocie do domu na faflach psiak miał jakby bąble czerwonawe, i trochę opuchnięta kufę. Po pół godz wszystko znikło.

Kolejny spacer wieczorem, po powrocie do domu w jednym oku trzecia powieka była tak spuchnięta że zasłaniała 1/3 oka. Do rana opuchlizna zeszła.

Dodam że pies je (choć wygląda jakby trochę schudł), ma dobry humor ale często śpi (choć to może być spowodowane długim niedzielnym spacerem z innymi psami).

Czy to może być jakaś alergia? czy zatrucie pokarmowe. Czy coś innego?
Gość

26 marca 2007, 20:32

alergie mozna wykryc za pomoca testow,ale nie wtedy gdy dostaje na nia leki,jesli jego organizm tak mocno reaguje, dobrze bylo by zmniejszyc dlugosc spaceru/kilka godzin ,to bardzo dlugo szczegolnie w sloncu gdy pieka oczy/ wiekszosc lekow na alergie powoduje sennosc.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 71 gości