Do Dr.Jarka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

stephanel
Posty:19
Rejestracja:13 grudnia 2015, 13:04

01 stycznia 2016, 10:13

a jeszcze pokarmówka byla w idexie
uczulony na wolowinę ,ryż,jagnięcine..i badanie krwi w kierunku pasozytów
musze zerknąc do makulatury jak się nazywalo,weterynarz powiedzial ze on jest honorowym dawcą krwi;-))
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

01 stycznia 2016, 10:53

Refluks i miastenia (przełyk olbrzymi) powinna wyjść przy badaniu z kontrastem, pasuje tu to dziwne przełykanie pokarmu.
Dowiedź się gdzie wykonują pomiar przeciwciał przeciwko nikotynowym receptorom acetylocholiny – anty-AChR, szukałam po necie ale ni mogę znaleźć weterynaryjnego labu, tylko ludzkie. Zmienił się psu głos zauważasz różnice podczas szczekania?
To zwieszanie łba i dziwne patrzenie pasuje do osłabienia mięśni miastenia obejmuje również mięśnie karku i oczu.
Może to jednak nie to paskudztwo, może jakiś ucisk od kręgosłupa piersiowego, najlepiej wykonać MRI jest bardzo dokładne i na poziomie tkankowym, wszystko wyjdzie co z psem nie tak. jeżeli jest miastenia to rehabilitacja i odpowiednie ćwiczenia przyniosą niewielką poprawę, za wszelką cenę trzeba pomaleńku odbudowywać mięśnie.

Biała piana w gardle, nie mam pojęcia skąd, może upośledzenie przełykania tak wpływa, nie wszystko co wytworzy się w śliniakach zostaje połknięte, co sprzyja zakażeniu bakteryjnemu i stąd te nalewki na krtani, trudny przypadek, współczuję.

Podawanie witaminy B12 nie liczyłabym aż na taki szybki efekt, mój aktualnie ma iniekcje już którąś z kolei i ciągnie się to w nieskończoność, dlatego pytałam o śluzówkę w żołądku, przy niedoborach kwasu foliowego i wit B12 może być w kiepskiej kondycji.
stephanel
Posty:19
Rejestracja:13 grudnia 2015, 13:04

01 stycznia 2016, 11:25

receptor robią w idexie i w laboklinie. Glos ten sam,ale przelkykanie juz utrudnione,i te wyciaganie się szyja do góra
i stekanie,....otwieranie szeroko pyskajakby coś w gardle przeszkadzalo...
Mial tez ocene tchawicy (jakis pomiar na rtg) i wszystko ok...

Ale tutaj wiekszosc mnie uspokaja ze opuszcza zolądek Pani z krakovetu równiez;-))
w sierpniu mial wyniki w idexie (pokarmówka) i profil trzustkowy wyszedl nieznaczny niedobór wlasnie kwasu foliowego ale to minimalnie,ma tez podwyzszoene LDH ,co mnie martwilo,ale weci twierdza i to paru ze musi byc jeszcze inny parametr do porównania.Na razie jedyny plus to ze je.
asa79
Posty:1
Rejestracja:22 stycznia 2016, 17:31

22 stycznia 2016, 17:41

dzień dobry panie doktorze mam pytanie moj pisek po spacerze w nocy zaczal kulec na przednia lape wczesniej nic sie nie dzialo kulec to malo powiedziane nie stawia jej lekarz powiedzial ze to moze byc przeciazenie dostala tab cimalgexu 80 raz dziennie dotykajac lapy w domu zauwazylam ze ma napuchniete miejsce tak jakby w okolicy miesnia miedzy lokciem a nadgarstkiem moje pytanie brzmi co to moze byc czy naderwanie miesnia i jak dlugo trzeba czekac na poprawe az postawi lapke na podloze po tych lekach jestem niecierpliwa i matrwie sie czy to dwa dni czy znacznie dluzej i czy biorac ten lek a on jest przeciez przeciwbolowy nie probowala by stanac czy to potrzeba wiecej czasu . nie chce juz nagabywac lekarzy w naszej przychodni bo oni wiedza ze jestem panikarz i dopytuje kilka razy dziennie jezeli udzieli mi pan jakichkolwiek informacji bede naprawde bardzo wdzieczna
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 lutego 2016, 10:48

Ciężko przez neta będzie powiedzieć co dolega łapie Pani psa. Na pewno trzeba brać pod uwagę infekcję miejscową łapy, jakiś uraz mechaniczny. Niestety przy takich objawach nie jesteśmy w stanie rozróżnić tych 2 rzeczy przez neta. Powinien zrobić to lekarz, który oglądał psa. Nie zaszkodzi wykonać zdjęcie rentgenowskie, ale najważniejsze jest dokładne badanie ortopedyczne psa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 44 gości