Dysplazja Golden Retriever -w poszukiwaniu pomocy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Mafiro
Posty:1
Rejestracja:01 września 2016, 15:16

01 września 2016, 15:43

Witam,
nasza suczka w wieku 9 miesięcy rasy Golden Retriever ma dysplazję jak widać na zdjęciu prawdopodobnie stopień dysplazji określony jako 5 czyli całkowita i najgorsza https://zapodaj.net/40fdbcfb779e1.jpg.html. mam prośbę o konsultacje czy w tym przypadku możliwa jest resekcja główki czy jedynym rozwiązaniem jest endoproteza. Takie wskazania mamy od naszego p. doktora. Wszczepienie endoprotezy nie jest możliwe w Polsce choć gdzieś na forach znalazłem ,że doktorzy Krak-Vet takich operacji dokonują. Czy metoda IRAP może zmniejszyć ryzyko zwichnięcia i zmniejszyć ewentualne bóle u psa ? Generalnie poszukujemy wskazówek by dokonać najwłaściwszego wyboru pod kątem jak najdłuższego życia w komforcie dla naszej pięknej.

dziękuje wam z góry za wskazówki
Ostatnio zmieniony 01 września 2016, 21:30 przez Mafiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

01 września 2016, 18:31

Mafiro,

na zdjęciu widać, że jest poważny problem. Mam psa z dysplazją również golden - ocena stopnia dysplazji w jego przypadku była kiepsko rokująca, nawichnięcia z obu stron. Pies został zoperowany w wieku 7 miesięcy - daroplastyka wykonana we Wrocławiu. Nie jest może idealnie prawa łapa jest gorsza ale pies funkcjonuje bardzo dobrze, biega, chodzi na spacery, skacze, przyjmuje leki na poprawę funkcjonowania stawów. Endoprotezy dość skutecznie wstawia lekarz w Czechach ale nie jest to prosty zabieg ani tani. A moim zdaniem resekcja głowy kości to ostateczność jak już nic innego nie można wykonać. Wybierzcie jak najszybciej metodę leczenia czas działa na niekorzyść :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 września 2016, 08:24

proszę o kontakt telefoniczny 501420620
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 20 gości