Dziwne zachowanie po sterydach

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lutego 2018, 22:30

ile wypija na dzień?
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

28 lutego 2018, 08:07

Wlasnie po samych sterydach nie bylo chyba mocno zwiekszonego pragnienia...tak troche ewentualnie przez pierwsze dni.

Ostatnio az chcialam zaobserwowac ile dokladnie wypija...ale a to sie naje suchego ryzu, a to nagle 300g smaczkow i kostke rosolowa ;)

Ogolnie wczoraj pil b. duzo ale obstawiam, ze to po kostce rosolowej i masie smaczkow i jeszcze do tego kosc ze skory dokonczyl.

Pomonitoruje kolejne 2-3 dni ile misek wypija i sprawdze pojemnosc tej miski.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 lutego 2018, 10:41

proszę napisać jak uda sie ustalić
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

28 lutego 2018, 10:48

jasne, dam znac jak tylko uda sie choc dobe bez zjadania "dziwnosci"
joanna67
Posty:1
Rejestracja:21 lutego 2018, 19:52

28 lutego 2018, 10:50

Po sterydach może być większe łaknienie i inne powikłania
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

28 lutego 2018, 17:20

joanna67 - no tak, wiem - tylko do tej pory dwoch wetow ( w tym ten co podal steryd) mi powiedzialo, ze to powinno sie maks 4-7 dni utrzymywac po jednorazowej dawce, a tu juz prawie 3 tydzien sie konczy, a pies odkrywa coraz to nowe sposoby dostawania sie do jedzenia - stad tez moj niepokoj i pytanie tutaj czy ktos sie z tak dlugim okresem po jednej dawce spotkal
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

01 marca 2018, 21:19

Byliśmy dzisiaj u lekarza na podstawowych badaniach krwi - o ile dobrze zrozumiałam to wszystko jest w porządku i niskim ALT nie ma co się przejmować.

Wyniki są tutaj https://imgur.com/a/EhIYW

Rozważane było jeszcze ew. badanie TLI ( chyba tak się to nazywa) ale póki co o ile zrozumiałam lekarza to nie uznał go za bardzo konieczne. Zostawił go nam do decyzji, a nie jest to mały koszt.

Panie Doktorze, czy jest sens badać coś więcej i jeśli tak to co? Robić to badanie TLI czy lepiej jakieś hormony?

Na razie stanęło na dalszym obserwowaniu psa i zmienieniu mu karmy na taką dla wykastrowanych psów.

Wszystkie wskazówki jaką wybrać mile widziane.

Na razie rozważamy najbardziej xxxxxxxxxlink do obcej strony - do tej pory byl na josera festival.

Inne opcje jakie znaleźliśmy to:
-xxxxxxxxxxxxxxxxxxlink do obcej strony
Ale są sporo droższe, a składy nie wydają się lepsze w większości.

Jeszcze rozważamy https://www.krakvet.pl/petvita-light-tu ... 19437.html ale różnica w cenie też spora :/

Pies nie ma nadwagi ani trochę co widać na filmie :) Do niedawna był aż chudy, teraz powiedzmy, że waga w normie i wygląda w sam raz. Waży 14.5kg teraz , a josery dostaje jak dla 20kg psa. Generalnie odkąd go mamy to przytył może z 1kg maks ( różne wagi różnie pokazują) - mimo karmienia większą dawką niż na psa 15kg, ale zaczął lepiej wyglądać.

Poza tym, że cały czas walczymy niestety z łupieżem i wypadaniem sierści.

Pies ma trochę objawów odbijania itp, kupy dość często żółtawo-zielonkawy odcień mają, ok raz na tydzień średnio luźniejsze...ale nie biegunki raczej ( poza tym momentem gdy najadł się suchego ryżu). Zdarza mu się poranne cofanie żółci, choć teraz już bardzo sporadycznie. Odkąd je 3 razy dziennie, a nie dwa to już z miesiąc nie miał.

Wszystkie rady mile widziane co dalej. Dziś spryciarzowi udało się opanować otwieranie klamek i z przedpokoju dostał się do kuchni :(

Co do picia to nadal cieżko mi to ocenić - bo ciągle wychlapuje coś albo np. partner mu do miski doleje i nie wiem ile. Jutro sprawdzę dokładnie cały dzień ile wyjdzie - ale generalnie dzisiaj raczej nie za dużo pił.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 marca 2018, 21:35

tą trzustke przy takich objawach można sprawdzić.
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

02 marca 2018, 10:44

Ok, dziękuję - a sprawdzać tylko to TLI czy coś więcej? O ile zrozumiałam to diagnozuje tylko tą zewnątrzwydzielniczą niewydolność, a innych problemów nie.

U weterynarza będziemy znowu za jakieś 2 tygodnie z kontrolą skóry i łupieżu i wtedy poruszymy ew. temat dalszych badań.

W międzyczasie chcielibyśmy zmienić karmę na taką, która będzie miała szansę bardziej nasycić psa.

Czym się kierować przy wyborze? Bo te wersje "light" to z tego co widzę to albo kukurydzę albo pszenicę mają na pierwszym miejscu przed mięsem, a to chyba średnia opcja :/

Stąd nasz pomysł póki co z JOSERA LIGHT VITAL ( linki zostały wycięte z poprzedniego posta). Czy to może być dobry pomysł w tej sytuacji zamiast Josera festival?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 marca 2018, 10:48

może być josera jeśli zwierzę ją toleruje ( linki były do obcych stron i to jeszcze do naszej konkurecji , więc proszę wybaczyć , ale nie ma szans na ich pozostawienie). Co do trzustki zacząłbym od TLI.
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

02 marca 2018, 11:49

Jasne, rozumiem z linkami - nie ma problemu. Po prostu nie zauważyłam, że je wycięło, a wydawały mi się lepsze niż podawanie samych nazw, które potem trzeba szukać by znaleźć skład.

Joserę festival w miarę wydaje mi się, że tolerował. Nie do końca mamy porównanie bo jest z nami 3 miesiące i to w sumie pierwsza karma była taka stosowana dłużej niż kilka dni. Pierwsze kilka dni dostawał gotowane.

Z tym, że nawet przy dawkowaniu na 20kg, przy jego wadze <15kg nadal chodzi głodny i szuka jedzenia...

Chcieliśmy zmienić z JOSERA FESTIVAL na JOSERA LIGHT VITAL bo ta druga ma niższą kaloryczność i więcej włókna i teoretycznie powinno to sprawić, że pies będzie jej mógł dostawać więcej i mieć większe uczucie sytości...

Chcemy sprawdzić czy to coś da.

Szukałam jeszcze jakiś takich dla kastratów ale jednocześnie dla problemów trawiennych ale nic sensownego nie znalazłam - główne jakieś mocno drogie, a na pierwszym miejscu w składzie kukurydza lub pszenica.

Jeszcze Royal Canin Veterinary Diet - Gastro Intestinal Moderate Calorie GIM 23 wydaje się sensowna w miarę ale tam włókna na odmianę obniżona ilość. Niestety nie jestem w stanie ocenić na ile ma to sens i czy będzie dobra, a jest sporo droższa.

Weterynarz doradził jedynie marki Advena i Hills - ale nic konkretnego. Advena o ile widzę nie ma żadnej wersji o obniżonej kaloryczności, a w Hills nie umiem wybrać nic sensownego.
Geniusz12
Posty:1
Rejestracja:06 marca 2018, 19:25

06 marca 2018, 19:33

u mnie sunia po sterydach mega przybrała na wadze. a raczej właśnie schudła ale zaookrąglił się jej brzuszek.
no i woda, woda i jeszcze raz woda. potrafiła pić i pić. ale tak jak zapowiadał lekarz - normalne...
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

09 marca 2018, 15:46

Udało mi się sprawdzić przez ostatnie dni mniej więcej ile wypija wody i jest to ok. pół litra. Cieżko dokładnie ocenić bo dość mocno rozchlapuje... ale generalnie w ciągu doby dostał dwie miski po 350ml i rano jedna z nich nadal była nie całkiem pusta.

Ostatnio nagrywamy też co robi jak nas nie ma i praktycznie nie pije pod naszą nieobecność. Pije głównie w okolicy jedzenia.

W dniach gdy dostanie np. kość ze skóry to spokojnie myślę, że idzie jeszcze z miska więcej, a gdy udało mu się ukraść kostki rosołowe to jeszcze więcej było ;)

W normalnie dni jednak to więcej niż 2x350ml nie wypija.

Na razie zostaje w przedpokoju i nie rozrabia ostatnie parę dni ale widać nadal, że "niucha" po domu co by tu zjeść i gdzie się da.

Jesteśmy na razie 3 dzień na etapie przestawiania go na karmę "light". Zobaczymy jakie to da efekty.
quleczka
Posty:17
Rejestracja:21 lutego 2018, 08:04

10 marca 2018, 19:28

Dwa ostatnie dni bylismy na dluzszych spacerach z bieganiem z psami plus robi sie u nas cieplo...i ilosc wody blizsza jest ok. 0.9-1litra...moze troche mniej.

Jedno co mnie nieco zastanawia to gdzies po 15 minutach spaceru pojawia mu sie na pyszczku biala piana.

Dzieje sie to jeszcze zanim zacznie biegac itp...nie na etapie zziajania. Jezyk ma normalnie schowany jeszcze wtedy i pyszczek przymkniety.

Ogolnie nie jest to pies z molosowatych...raczej sie nie slini itp.

Wczesniej nie zaobserwowalam tego gdy ganial z innymi psami...ale tez nie ganial za czesto. No ale mamy go 3 miesiace i to akurat zimowe...wiec nie wiem na ile to normalne u niego gdy jest cieplo.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

09 marca 2022, 12:27

Witaj!
Jeśli pojawiają się martwiące Cię zachowania u Twojego psa koniecznie udaj się z nim do lekarza weterynarii. Warto jednak pamiętać, że wizyta u weterynarza może budzić stres u psa.
Jeśli chcesz temu zaradzić możesz zajrzeć na naszego bloga, gdzie znajdziesz cenne wskazówki dotyczące zasad opieki nad czworonogami w takiej sytuacji. https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/
Z tekstu dowiesz się, co zrobić, aby ulżyć i ułatwić pieskowi pobyt w klinice weterynaryjnej.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości