enkorton

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

waleeedijaz
Posty:1
Rejestracja:10 marca 2016, 08:50

10 marca 2016, 08:51

chorobe mojej suczki to wage ma te sama od roku jak bierze encorton ale jest apatyczna,bardzo rzadko chce sie bawic jest ociazala ma 7 lat wiec mysle ze niejest taka stara.wymienil Pan wiele skutkow ubocznych jakie moga byc objawy na ktore tzeba zwrocic szczegolna uwage nazwy tych chorob nic mi niemowia bardzo dziekuje i POZDEAWIAM anastazja55
anastazja550
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 marca 2016, 10:47

ewelinab a powiedz mi czy objawy ustapiły psu po zmianie diety i podaniu tego encortonu?

gościu a po co ma być dołożony encorton do mizodinu i synuloxu , bo nic nie piszesz o psie?
babka b1

11 listopada 2016, 13:32

Witam. Mam prośbę o rozwianie moich wątpliwości dotyczących zasadności zaleceń w przypadku 13-to letniego psa chorego na białaczkę. Psu o wadze 26 kg zalecono podawać Encorton ( 20 ) dwa razy dziennie po dwie tabletki. Po rozpoczęciu leczenia samopoczucie zdecydowanie się pogorszyło. Drżenie całego ciała, pobudzenie itp. Generalnie pies wydawał się bardzo zdezorientowany i przerażony w związku z czym zmniejszono dawkę do początkowo 1 tabletki dziennie a po jakimś czasie do 1 tabletki co drugi dzień. Co prawda apetyt wrócił lecz od momentu rozpoczęcie kuracji encortonem samopoczucie psa bezpowrotnie uległo pogorszeniu. Dodatkowo podawany był Hemovet a po jakimś czasie dołączono Immunoactiw.
Mam wątpliwości czy ta kuracja nie dostarczyła psu cierpień ? Czy np zastosowanie leczenia immunologicznego (np. Lydium ) nie byłoby bardziej humanitarne i w większym stopniu polepszyłoby komfort bytowy ?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 listopada 2016, 11:45

a czemu o tym szczerze nie porozmawiasz z lekarzem prowadzącym, ani nie znamy wyników psa , ani jego stanu. Akurat Lydium w żadnym wypadku nie podawałbym mu. Porozmawiaj z lekarzem prowadzącym.
Babka
Posty:1
Rejestracja:27 lipca 2007, 22:26

16 listopada 2016, 22:31

Jarek pisze:a czemu o tym szczerze nie porozmawiasz z lekarzem prowadzącym, ani nie znamy wyników psa , ani jego stanu. Akurat Lydium w żadnym wypadku nie podawałbym mu. Porozmawiaj z lekarzem prowadzącym.
Dziękuję za odpowiedź, temat nieaktualny, niestety.
Jeszcze jedno pytanie - dlaczego nie Lydium ?
pomarańcza

16 sierpnia 2017, 08:48

Witam mam pytanie mój piesek York miniaturka ma refluks dwunastnicy brał controloc jak przerwałam to wymiotuje codziennie podawałam 2-tygodnie i podobno nie można wiecej musi być przerwa czy to prawda po tym leku było ok pierwszy raz od 2 lat bo on ma wymioty codziennie rano /?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 sierpnia 2017, 10:06

standardowo stosuje się go 4 do 8 tygodni. Jeżeli chcesz stosować dłużej, a można ,należy cyklicznie wykonywać badania poziomu Magneuz dobrze by było także wykonywać badanie poziomu wapna i fosforu.
Justyna 2022

13 sierpnia 2018, 15:41

Moj pies przytył stradznie po enkortonie. Ma bardzo duży brzuch, opuchnięte tylne łapy. I szyje. Co mam robić? Czy da się to odwrócić??
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 sierpnia 2018, 09:14

a bierze jeszcze encorton?
Mycha533

16 sierpnia 2018, 12:08

Moja sunia jest po operacji wycięto jej powiększony gruczoł mleczny wraz z całą listwa. Wszystko było ok, goily się szwy ale wydawało mi się że zostało parę szwów. Poszłam do weta i polozylismy Emi na trzy cztery z ziemi na stół. Leżąc na plecach xesztywniala, od tamtej pory zaczęła kule. Dostaje sterydy, ale znalazłam zastrzyki cartrophen vet. Chcę je zastosować, ale najpierw trzeba wyjść ze sterydów, pani wet z 1 i 1/4 tabletki kazała mi zejść do 1/4. Po tym zmniejszeniu pies przestał chodzić na tylne łapy. Nie wiem co się mogło stać, bo jak podawała 1i1/4 to pies miał słabsze łapy ale chodził. Proszę o info, czy ktoś coś wie na ten temat☹️
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 sierpnia 2018, 02:09

ustalcie powody opuchlizny, nie można tak z niczego spuchnąć.

dobrze byłoby u psa ustalić powód kulawizny. Mało piszesz o psie. Na pewno przy trzymaniu psa i szarpaniu sie może w starszym wieku pokazać się problem z poruszaniem przy takim szarpaniu.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

27 kwietnia 2022, 11:24

Witaj!
Dbanie o zdrowie naszych czworonogów może nas sporo kosztować, jednak jest to nasz obowiązek. Mimo wszystko, warto pamiętać, że wizyta u weterynarza może wywołać u psa dużo stresu. Co wtedy zrobić? Najważniejsze jest, aby zadbać o komfort psa i ułatwić mu to wydarzenie.
Na naszym blogu znajdziesz poradnik, z którego dowiesz się co zrobić w takich sytuacjach.

https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 23 gości