Guz?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Klaudia1737
Posty:4
Rejestracja:06 września 2017, 01:10

10 września 2024, 21:10

Obrazek

Dzień dobry, co to może być? Na początku było mniejsze (4miesiace temu) lekarz kazał obserwować. Ale się powiększyło, psa To nie boli jest jest odgraniczone .
Wiem, że należałoby zrobić biopsję, ale nie wiem jakie jest mniejsze zło. Pies ma 17lat, jest schorowany, ma chore serce,niedoczynność tarczycy, chora wątrobę, chora trzustke.Jeszcze 2 lata temu weterynarz go bardzo często usypiała czyszczac mu żeby, robiąc rinoskopie (czy jakoś tak) bo miał ciągle katar ( na końcu okazało się że to od jedzenia) a przeszedł naprawdę dużo zabiegów, badań i często byl usypiany. Ja jestem przerażona, że musiałby być usypiany do biopsji nie wiem co zrobić:((( boję się że nie przeżyje on tych badań.
Ma pełno zmian skórnych, takich brodawek weterynarz mówiła że to starcze i myślałam że w tym przypadku też, ale zaczęło to źle wyglądać.
Vet4u
Posty:770
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

14 września 2024, 16:28

Dzień dobry,
W przypadku guza skóry wykonuje się biopsję cienkoigłową do której nie trzeba usypiać psa. Warto byłoby ją wykonać, żeby ocenić z jakim typem nowotworu mamy doczynienia i jakie są możliwe rokowania.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości