Hydroksyzyna - dawkowanie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Catpaws
Posty:4
Rejestracja:08 września 2017, 17:39

31 grudnia 2017, 17:15

Dzień dobry,
Czy 2,2 mg hydroksyzyny/kg masy ciała to dobry przelicznik dla psa i kota?

W tę sylwestrową noc podałam kotu (3,9kg) ok. 6,25mg, a psu (7,3kg) ok. 12,5 mg.
Z wyliczeń wychodzi odpowiednio 8,58 mg i 16.06 mg - jednak nie miałam jak tego inaczej podzielić i odważyć.
Poza tym nie wiem czy ta dawka (2,2 mg/kg), to dawka zwykle stosowana czy maksymalna, dla mnie jako farmaceutki to dosyć poważna różnica.

Dodatkowo zwierzaki od 3 dni zażywają tabletki z dziurawcem i tryptofanem, jednak zdecydowałam się podać hydroksyzynę po zobaczeniu reakcji na fajerwerki. Wydaje mi się, że środki te nie powinny wchodzić w żadne interakcje.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku 2018!
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

31 grudnia 2017, 18:56

Dawka ok ale nie wiem czy pomoże .
Catpaws
Posty:4
Rejestracja:08 września 2017, 17:39

01 stycznia 2018, 22:43

Nie wiem czy pomogły tabletki, czy może po prostu stres nie był aż tak wielki. Wszyscy o północy wyszliśmy na balkon pooglądać te nieszczęsne fajerwerki i otworzyć szampana, a zwierzaki korzystając z okazji spałaszowały pół stołu kompletnie nie przejmując się odgłosami przypominającymi bombardowanie Warszawy w 39.

Mimo wszystko nadal czekam na odpowiedź lekarza weterynarii czy taki przelicznik jest właściwy.
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 stycznia 2018, 12:01

przelicznik dobry, ale znalazłaś inny lepszy sposób na stres. Teraz wiesz co musisz robić w każdego sylwestra - iść ogladać fajerwerki:)
Catpaws
Posty:4
Rejestracja:08 września 2017, 17:39

08 stycznia 2018, 17:07

Tak, chyba to jest jakiś sposób. :D
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

17 lutego 2022, 08:04

Witaj!
Problem hałasów podczas nocy sylwestrowej powraca jak boomerang co roku. Wielu opiekunów zwierząt szuka sposobów na skuteczne uspokojenie podopiecznych tej nocy. Na naszym blogu znajdziesz tekst, w którym poznasz sposoby na uspokojenie swojego psa w noc sylwestrową.
Najlepszym sposobem jest próba odwrócenia uwagi psa od tego, co się dzieje.
Pamiętaj! Głaskanie i wręczanie przysmaków nie jest dobrym rozwiązaniem. Ponieważ pies może to zinterpretować jako nagrodę i będzie powtarzał swoje zachowania.

https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-zad ... sylwestra/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości