Hydroxyzinum

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Codiii

31 lipca 2014, 21:09

Witam, jutro wyjeżdżam na wakacje ze swoim psem( 10 kg.) jedziemy busem i ze względu na jego nerwowe zachowanie podczas podróży zadzwoniłam do weterynarza, zaproponował podać mu 1 tabletkę 25 mg hydroxyzinum, mam wątpliwości czy to nie za dużo ? czy to na pewno mu nie zaszkodzi ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 sierpnia 2014, 13:40

dopiero teraz odpisuję , bo sam jestem po urlopie , zawsze klientom zalecam kilka dni wcześniej przetestowanie środka uspokającego. Środki te są dawkowane w przedziałach od - do i każdy osobnik może inaczej reagować na dany środek i potrzebuję troszke innej dawki. U ludzi też tak jest.
JoannaTeresa
Posty:1
Rejestracja:31 października 2014, 10:55

31 października 2014, 11:23

Witam

Moja suczka (20 kg) jest lękliwa. Polecono mi właśnie Hydroxyzynę 10. Co może się dziać ze zwierzęciem po zażyciu tego środka? Jaką dobrać dawkę do jej wagi? Sunia boi się burzy, w ogóle wszelkich hałasów. Boi się też niektórych osób mijanych w czasie spaceru i tu już brakuje mi pomysłu, przecież nie mogę jej podawać leku przed każdym wyjściem z domu. Dodam, że wzięliśmy ją ze schroniska.
Gość

31 października 2014, 11:30

A nie byłoby bezpieczniejsze używanie psich feromonów DAP? Może to by pomogło...
Gość

31 października 2014, 11:40

Obroża feromonowa Sergeant's Settle Down lub leki ziołowe .
al.

31 października 2014, 17:06

Hydroxyzinum to rzeczywiście dość skuteczny lek, działający w zasadzie od razu. Należy jednak pamiętać o dwóch rzeczach: po pierwsze, jest to środek uzależniający i u ludzi nie zaleca się długotrwałego stosowania Hydroxyzinum, więc podejrzewam, że u zwierząt może być podobnie, a po drugie - lek ten nie rozwiąże problemów psiaka i kiedy zaprzestaniesz stosowania Hydroxyzinum, znów stanie się lękliwa. Co do dawki - najlepiej, żeby wyznaczył ją weterynarz, tym bardziej, że o ile dobrze pamiętam, Hydroxyzinum jest lekiem na receptę.

Moja schroniskowa psinka, która jest z nami już cztery lata, nadal boi się ludzi na ulicy, ale nauczyła się akceptować obcych w domu i - co było dla nas kluczowe - udało się wyeliminować lęk separacyjny, choć trwało to ponad 2 lata. Próbowaliśmy kilku środków (w tym Hydroxyzinum), feromony nic nie dały, po preparacie Kalm Aid (który trzeba stosować regularnie przez dłuższy czas, żeby zaczął skutkować) też nie było zbyt dużych efektów, ale oczywiście zawsze należy pamiętać o tym, że to wcale nie znaczy, że te same środki na pewno nie podziałają na Twojego psa, choć tak naprawdę uważam, że psiakowi potrzebny jest zapewne czas i ćwiczenia, żeby się przystosować do nowych warunków życia. Jeśli psiak boi się ludzi i hałasów, staraj się odwracać jego uwagę na spacerach smakołykami, a w domu zabawą. Możesz też skontaktować się z behawiorystą, na pewno podpowie Ci, jak pracować z psem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 listopada 2014, 09:56

hydroxyzyna jest dobrym preparatem a zwłaszcza na lęki okazjonalne tj . burza , odpust, nowy rok itp. Do stałego podawania można też użyć , ale nie brałbym to pod uwagę samego uzależnienia, ale jego skutki. Potrzeba będzie zwiększać dawki. Spróbuj na początek coś podziałać z feromonami, behawiorystą, ziołami.
cmaMo79
Posty:3
Rejestracja:05 listopada 2014, 17:55

05 listopada 2014, 19:34

przydatna wiedza
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

19 sierpnia 2022, 10:47

Cześć.
W takich sytuacjach najlepiej konsultować wszystko z weterynarzem. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych wyników badań. Tylko w ten sposób zadbasz o swojego zwierzaka. Jeśli masz jakieś wątpliwości możesz zwrócić się do innego specjalisty.
Pamiętaj jednak, że kolejna wizyta będzie wiązała się z dodatkowym stresem. Zajrzyj na naszego bloga i zobacz, jak można uśmierzyć reakcje stresowe u podopiecznego. https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości