kot-wrzod eozynofilny

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kristin55
Posty:2
Rejestracja:18 czerwca 2007, 23:43
Lokalizacja:Wroclaw

18 czerwca 2007, 23:48

Witam!
Mam piecioletniego kocura,ktory ma wrzoda eozynofilnego.Przez cztery lata choroba ta na pyszczku nie rozwijala sie.Od pol roku nastepuja szybkie i gwaltowne zmiany.Nadzerka objela lewa i prawa strone,ma duze rozmiary,fafle sa spuchniete,miejsca zaognione i bolace kot nie moze jesc.Do tego wystapila wysypka w uszach(swedzaca).Leczony byl sterydem-Encorton,podawana byla rowniez Cyklosporyna.Obecnie przyjmowal steryd w dawce 2.2 na kilogram(wazy szesc kilo).I nastapilo gwaltowne pogorszenie.Przerwano podawanie sterydu.I obecnie podawane mu sa w zastrzykach Fibs i Biostymina..jednorazowo Mucosa.Kotu po Cyklosporynie choroba zatrzymala sie na okolo 3 tygodni po czym ze zdwojona sila powrocila.Jednym slowem nic nie pomaga,a tylko pogarsza sie choroba caly czas i to bardzo szybko.Czy Ktos moglby mi udzielic porady jak leczyc dalej kota.Co ewentualnie mozna wyprobowac aby przynioslo skutek.Jak postepowac..Lekarz prowadzacy sugeruje wyciecie.Ale wiem ,ze to rezultatu pozadanego nie przyniesie a tylko przysporzy mojemu pupilowi cierpien.Za wszystkie rady z gory
Dziekuje... :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 czerwca 2007, 23:44

leczenie tego typu zmian jest bardzo ciężkie a choroba uporczywa. Z reguły leczenie immunosupresyjne przynosi poprawę + cyklosporyna. Można byłoby wykonać dodatkowo badania czy nie są te wrzody powikłane zakażeniami bakteryjnymi można byłoby do tego dołożyć lek przeciwwirusowy.
Kristin55
Posty:2
Rejestracja:18 czerwca 2007, 23:43
Lokalizacja:Wroclaw

22 czerwca 2007, 23:52

Dziekuje bardzo za rade...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości