Krwawienie z dziąseł

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

linaslina
Posty:1
Rejestracja:12 kwietnia 2024, 09:57

01 maja 2024, 06:41

Dzień dobry,

Mój piesek to skrzyżowanie jamnika i Jack Russel. Ma 16 lat i ogólnie jest w dobrej kondycji. Pół roku temu miał czyszczone zęby pod narkoza. od paru dni krwawi z pyska. musi go to tez to bolec bo strasznie piszczy i ucieka jak chce mu zajrzeć do pyska. Je, pije, siku i stolec są w porządku. dużo śpi no ale ma już swoje lata więc potrzebuje więcej wypoczynku. Nie śmierdzi mu z pyska. miał zapalenie dziąseł jakieś 8 miesięcy temu, leczone antybiotykiem i dlatego potem miał czyszczone zęby. co to może być? znowu zapalenie?
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

02 maja 2024, 20:33

Dzień dobry,
Może być to zapalenie, mogą być to owrzodzenia, może wbiło się jakieś ciało obce - na pewno jest to dla pieska bardzo bolesne i należy udać się niezwłocznie do lekarza weterynarii.

Pozdrawiam,
Vet4u
Sandra87
Posty:1
Rejestracja:13 maja 2024, 06:56

13 maja 2024, 07:04

Witam. Mam pytanie czy zapalenie dziąsła u psa w wieku 15 lat mogło przyczynić się do jego śmierci? Poczuł się źle ,suwal się na nogach ,pojechałam z nim do weterynarza okazało się ,że ma ropień na dziasle ale po lekach zaczął jeść,wstał i normalnie chodził tyle że był taki trochę zimny cały czas, po czym po paru dniach znowu zaczął tracić równowagę i zaczął odchodzić , nie wiem czy to mogło być spowodowane tym ropniem czy to po prostu starość....
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

14 maja 2024, 13:05

Dzień dobry,
Zapalenie dziąseł oraz zły stan zębów tj. Duża ilość kamienia nazębnego (w którym jest dużo bakterii) mogą doprowadzić do stanów zapalnych w innych narządach organizmu. Bakterie z jamy ustnej mogą wędrować do np. Serca i nerek.
Żeby ustalić przyczynę zgonu potrzebne jest wykonanie sekcji zwłok. Starszy piesek oprócz chorych dziąseł, mógł mieć inne niezdiagnozowane choroby przewlekłe, które doprowadziły do jego śmierci.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości