leczenie wątroby u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 września 2014, 18:55

przyczyna ( nie odkryje Ameryki) leży w brzuchu, ale trzeba ją znaleźć. Nie da się gdybać. Musi być problem w brzuchu, czy miał badaną tarczycę , czy pije więcej?
osa0
Posty:19
Rejestracja:27 sierpnia 2014, 11:04

16 września 2014, 21:15

tarczycy nie miał badanej. nie pije więcej wody niż zwykle ,tylko po jedzeniu i czasem chlipnie w między czasie. dziś obserwowałam psa przez cały dzień,po jedzeniu pies odpoczywa,tak jest nauczony,podskubuje trawę 2,3 godziny od posiłku,nie zauważyłam niczego dziwnego w jego zachowaniu.na spacerach jest aktywny ale szybko sie męczy,pewnie to wynik anemii.proszę poradzić co mogę jeszcze zrobić,jakie badania wykonać.jak widać sam zentonil i ursocam nie poprawił wyników.i gdzie szukać przyczyny skoro usg tyle razy wykonane nic nam nie powiedziało.
osa0
Posty:19
Rejestracja:27 sierpnia 2014, 11:04

26 października 2014, 13:03

wyniki psa bardzo sie poprawiły po leku zentonil alt spadło do 80 a GGT do 11.lekarz zalecił odstawienie zentonilu.ponowne badania za miesiąc.chciała bym dawać psu już na stałe coś na wspomaganie wątroby,interesowałam sie wyciągiem z ostropestu plamistego ew. jakiś ludziki hepatil ...jakie preparaty Pan mógł by polecić? u psa pozostał problem jedzenia trawy ,ok 2h po posiłku i duży apetyt.zrobimy badanie kału na pasożyty,w jakim kierunku można jeszcze rozszerzyć to badanie?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 października 2014, 22:06

to aż dziwne , że tak poleciały wyniki w dół w tak krótkim okresie czasu. Nie moge tego zrozumieć ,ale tym bardziej jest to dziwne. Jeśli próby wróciły prawie do normy to obserwacja, obserwacja i obserwacja , ja poleciłbym esentiale forte można też ostropest. Na usg nic w wątrobie nie wyszło? Trzustka też ok? NIe ma żadnych jej wyników.
osa0
Posty:19
Rejestracja:27 sierpnia 2014, 11:04

27 października 2014, 08:31

teraz to mnie Pan wystraszył,lekarz sam mówił mi przez tel że trzy razy sprawdzał czy to próbka mojego psa ,chyba nie mogło dojść do jakiejś pomyłki...pies po odstawieniu zentonilu na drugi dostał biegunki i przez dwa dni robił luźne żółte kupy ze śluzem,mieliśmy jechać do wet. ale po telefonicznej konsultacji kazano podac smektę i poczekać.nieby wszystko juz ok.w ogóle karma rc hepatic mu chyba nie służy ,jest po niej bardzo szybko głodny,ma taka szarą ropke w oczkach,kilka razy w ciągu dnia mu przecieram,no i gazy się zdarzają
Gość

28 października 2014, 11:03

Zmień karmę, najlepiej po konsultacji z wet na domowe jedzenie, które nie jest przetworzone tak jak karmy przemyslowe - brak chemii i konserwantów w karmie zadziałają zbawiennie na wątrobę. Ale stopniowo i powoli, żeby nie zrobić kolejnego bałaganu.
Ostropest jest świetny nawątrobę, można kupić lek - Sylimarol, który zawiera właśnie ostropest, kupić mielony ostropest lub kupić ziarna i mielić samemu - najlepsza forma przyswajalności, aczkolwiek tabletki działają świetnie.
osa0
Posty:19
Rejestracja:27 sierpnia 2014, 11:04

10 listopada 2014, 11:04

Z chęcią bym przestawiła psa na gotowane jedzenie ale niestety brak czasu, a pies to ponad 60kg rottweiler. ma teraz ogromny apetyt,je 3 razy dziennie a gdy przychodzi pora karmienia to aż tupie łapkami z niecierpliwości,i to mnie trochę martwi.widzę że przytył na hepaticu,i ciągle jest głodny.w tej chwili nie dostaje nic na wątrobę,za tydzień wyniki kontrolne.zbadany kał na pasożyty,nic nie znaleziono. trawę podjada codziennie ,kilka godz po posiłku,nie są to wielkie ilości ale widać że te 2,3 godz po jedzeniu czuje jakiś dyskomfort.
Gość

11 listopada 2014, 10:42

Zainwestuj w duży szybkowar. Wkładasz wszystko do gara i po 20 minutach żarcie gotowe. Do tego sok z buraków, albo dobrze przetarte buraki - działają cuda na wątrobę.
kdjskjskjds

11 listopada 2014, 10:51

Gościu,poradziłbyś w kwestii żywienia psa? Masz jakiegoś maila,bo nie chcę zaśmiecać tematu ( przepraszam autora),a mam spory problem
osa0
Posty:19
Rejestracja:27 sierpnia 2014, 11:04

27 listopada 2014, 20:05

witam ponownie,jaki preparat na wspomaganie stawów moge podawać mojemu psu żeby nie wpływał na jego wątrobę? od kilku dni pies utyka na przednia łapkę,zdarza się to ostatnio co jakiś czas po długim spacerze.czy moge mu podawać preparat inflamex ,przeczytałam tu na forum o nim ,działa również przeciwbólowo.?
Gość

27 listopada 2014, 20:56

A MSM, czarci pazur, małże nowozelandzkie? To są środki naturalne i nie wpływają na inne narządy.
osa0
Posty:19
Rejestracja:27 sierpnia 2014, 11:04

27 listopada 2014, 21:03

własnie ten inflamex zawiera czarci pazur.mam w domu caniviton forte ,znajoma mi odstąpiła,z tym że otwarty kilka miesięcy temu (ważny do 2016) tez ma w składzie czarci pazur
Gość

28 listopada 2014, 09:01

Czarci pazur znajduje się w Inflamexie - możesz ten preparat śmiało podawać. Jezeli chodzi o inne suplementy, spróbuj z bonharenem, który podany podskórnie obija wątrobę i układ pokarmowy.
Wątrobę możesz wspomóc ostropestem i sokiem z buraka :)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

28 listopada 2014, 09:16

Nic nie omija wątroby żeby było podane w nie wiem jaki sposób... cała krew z organizmu kilkukrotnie w ciągu godziny przepływa przez wątrobę i jest filtrowana z przeróznych substancji.
Gość

29 listopada 2014, 20:28

oczywiście zgodzę się, ale... bonharen podany dożylnie lub podskórnie omija przewód pokarmowy, w związku z czym nie zostanie strawiony w żadnej części, dlatego można podać go mniej :) Więc wątroba też mniejszą ilość będzie musiała przefiltrować ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 54 gości