leczenie wątroby u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

29 listopada 2014, 20:30

oczywiscie że tak, jesteś w błędzie Isabelle30
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

29 listopada 2014, 23:01

Tą ostatnią wypowiedź może pomińmy milczeniem... jest tak durna, że szkoda słów...

Moze zacznijmy od tego że Bohnaren nie jest lekiem. Jest to czysty drobnoczsteczkowy kwas hialuronowy. O ile podnie go drogą dostawową ma sens, o tyle podawanie go dożylne niewiele zdziała. Podwanie doustne wogóle jest bez sensu.
Wątroba w tym przypadku wogóle nie ma nic do roboty.
I podawanie go w iniekcji ma raczej związek z bezsensem podawania doustnego, nie ma natomiast związku z "podawaniem mniejszej ilości drogą iniekcji"
I tak zawsze lepsze będzie dla organizmu podawanie pokarmu obfitującego w skłądniki z których moze sobie sam wyprodukowac to co niezbędne do działania stawu, aniżeli gotowych substancji - jakąkolwiek drogą.
Ciekawe także dlaczego w Polsce wycofali go ze sprzedaży ?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

29 listopada 2014, 23:04

wróć...
Bohnarenu nie wolno stosować przy schorzeniach wątroby! Tak przynajmniej stoi w ulotce po czesku
Nie wolno go takze stosowac przy alergii na białko drobiowe - ponieważ jest produkowany z grzebieni kogutów

Istnieje polski odpowiednik...
osa0
Posty:19
Rejestracja:27 sierpnia 2014, 11:04

30 listopada 2014, 13:36

to co z tym canvitonem?? można go podawać czy nie? co w nim mogło by zaszkodzić na wątrobę? w składzie: Glukozamina, siarczan chondroityny, Harpagophytum procumbens.

Skład w 1 tabletce (2g): Glukozamina HCl 99% 500 mg, siarczan chondroityny 400 mg, Harpagophytum procumbens (ekstrakt) 150 mg Dodatki: Mn (w postaci siarczanu manganu) 10 mg, aromat.
Gość

30 listopada 2014, 15:10

isabelle, stosowałaś Bonharen u swojego psa, że wiesz, że nie działa podany dożylnie?
Bo ja stosowałam i stosuję cały czas - co pół roku, albo rzadziej mój pies dostaje kurację.

Ja naprawdę bardzo cenię Twoją wiedzę i szanuję Ciebie, wiem, że karmisz psa najzdrowiej jak się da, ale Bonharen działa naprawdę. Uwierz mi - ten podany dożylnie, podskórnie działa tak, że pies z najcięższą dysplazją śmiga po podwórku (mój pies, bo jak każdy specyfik u jednego zadziała lepiej, u innego gorzej). Inni też widzą efekty. To nie żadne szarlataństwo. Nie polecałabym gdybym nie widziała efektów na własne oczy.

Nie czytałam ostatnio ulotki, ale jeżeli jest tak jak piszesz to trzeba uważać u psów z chorą wątrobą.

kasik.u
Gość

30 listopada 2014, 19:29

Isabelle sporo nauki przed tobą ;)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 listopada 2014, 20:30

Gość pisze:Isabelle sporo nauki przed tobą ;)
A co? Za mało wiedzy ze mnie wyssałeś drogi gościu? Muszę cię strawszliwie zmarwić... póki co - wiem tyle ile mi potrzeba, jeżeli pragniesz dowiedzieć się wiecej - sam się douczaj
Gość

01 grudnia 2014, 09:32

isabelle30 pisze:
Gość pisze:Isabelle sporo nauki przed tobą ;)
A co? Za mało wiedzy ze mnie wyssałeś drogi gościu? Muszę cię strawszliwie zmarwić... póki co - wiem tyle ile mi potrzeba, jeżeli pragniesz dowiedzieć się wiecej - sam się douczaj
Isabelle, nie ma sensu się denerwować. Człowiek uczy się całe życie, czerpie wiedzę taką jaka jest mu potrzebna. Chociaż mądrość chyba polega na tym, żeby wiedzieć, że trzeba się douczyć, ewentualnie dopytać, a nie krytykować, prawda "gościu"? Może Ty podziel się swoją wiedzą, na pewno wszyscy tutaj będziemy Ci wdzięczni :)

Co do Bonharenu jeszcze tylko jedna rzecz - jest w Polsce odpowiednik, działa tak samo, taka sama droga podania, ale niestety cena jest 3 razy wyższa. Mnie całe opakowanie kosztuje w przeliczeniu na złotówki około 300,00. Wystarcza na 3 kuracje w roku (w przeliczeniu na wagę piesiora).
Gość

01 grudnia 2014, 09:38

Isabelle, nie ma sensu się denerwować. Człowiek uczy się całe życie - powodzenia, nos w ksiązki :D
Gość

01 grudnia 2014, 09:48

Gość pisze:Isabelle, nie ma sensu się denerwować. Człowiek uczy się całe życie - powodzenia, nos w ksiązki :D
Możesz sobie darować? Naprawdę. To jest wątek o chorej wątrobie, zeszliśmy na temat Bonharenu to jeszcze teraz Ty... wyluzuj.

kasik.u
kasik.eu

01 grudnia 2014, 09:58

kasik sama do siebie piszesz? :shock:
Gość

01 grudnia 2014, 10:06

kasik.eu pisze:kasik sama do siebie piszesz? :shock:
Wiesz, jeszcze tak źle ze mną nie ma.

kasik.u
Maghda
Posty:34
Rejestracja:11 lipca 2012, 12:24
Lokalizacja:Kraków

01 grudnia 2014, 17:05

Czy 1 łyżeczka zmielonego ostropestu dla psa o wadze 12 kg to odpowiednia dawka na dzień?
Gość

01 grudnia 2014, 17:12

moim zdaniem za dużo,ja daję szczyptę
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 48 gości