Lysienie rozległe - ciemna skóra.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Fanta
Posty:44
Rejestracja:20 kwietnia 2007, 13:24

20 kwietnia 2007, 14:04

Witam serdecznie. Moja 5 letnia bokserka ma bardzo przerzedzoną sierść wzdłuż tułowia / do połowy brzucha/. Są to duże , rozległe place . skóra w tych miejscach jest bardzo ciemna. poza granicami chorych miejsc różowa / normalna / . Posmarowałam Nizoralem. Podaję codziennie cholinę zmieszaną z jajkiem. Suczka się nie drapie , sierść gęstnieje.Wet powiedział że to grzybica.Ma przywieżć płyn do smarowania.Ja nie wiem co to jest. Może hormony a może nużeniec/ nie ma żadnych krostek,skóra gładka/.Proszę mi napisać czy nużeniec to to samo co grzybica bo wg mnie to dwie różne choroby. Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź.
X

20 kwietnia 2007, 18:39

A czy lekarz pobrał zeskrobinę? Tylko tak można stwierdzić czy to pasożyt skóry.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 kwietnia 2007, 22:25

oj ktoś się musi wziąć porzdnie z Twojego psa. Zbyt ogólnikowe opisy aby nas na coś konkretnego naprowadziły, radzę porządne obejrzenie psa i porządne badania i porządną terapię.
Dora

30 kwietnia 2007, 13:07

Lekarz wet. który obejrzał moją sunię kazał smarować sierść płynem Imaverol. Spryskuję pod włos . zczesuję ostrą szczotką łuszczącą się skórę. Nadal podaję Biotiderm/ główny składnik-cholina/ z jajkiem oraz witaminy Can-Vit. Skóra jaśnieje , porasta.Pozdrawiam. P.s. Czy nużeniec to świerzb ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 maja 2007, 09:20

nie to są dwa rózne pasożyty
Fanta
Posty:44
Rejestracja:20 kwietnia 2007, 13:24

01 maja 2007, 15:48

Wczoraj byłam w Klinice Weter. Lekarz który obejrzał moją bokserkę powiedział że łysienie i ciemna skóra są skutkiem zaburzenia gospodarki hormonalnej/ nastąpiło to przed cieczką/ i że płyn którym smaruję sunię oraz Biotiderm/ biotyna/ + witaminy Can-Vit spowodowały że sunia w tej chwili wygląda już prawie normalnie tzn.sierść porosła, pięknie lśni a skóra jaśnieje. P.s. Dziękuje za odpowiedź w sprawie nużeńca i świerzbu. Weterynarz u którego byłam wcześniej powiedział że to jest ten sam pasożyt. Dlatego pojechałam do Kliniki Wet. Serdecznie Pana pozdrawiam Panie Jarku.
moniaa7
Posty:4
Rejestracja:08 maja 2007, 14:14

09 maja 2007, 08:33

WIESZ CO CZYTAłAM GDZIEś NA FORUM WłASNIE O TAKICH PRZYPODKACH I WSZYSTKO BYłO NIESKUTECZNE DOPIERO POLECIłA JEDNA OSOBA TAKIE TABLETKI O NAZWIE ZACZYNAJąCEJ SIE NA G... I TO POMOGłO POSTARAM SIE ODNALEZC TA WYPOWIEDZ I CI NAPISZE DOKłADNIE CO TO ZA LEK.LEKARZE BYLI BEZRADNI I NIE RADZILI SOBIE Z łYSIENIEM A BYłO U 5 RóżNYCH.ODEZWE SIE JAK ZNAJDE TAMTEN POST
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 92 gości