Miastenia u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

noeli
Posty:5
Rejestracja:17 września 2016, 12:16

04 października 2016, 11:23

Witam
Czy ktoś spotkał się z tą chorobą u swojego psa?
Mój pies miał robione rtg kręgosłupa i bioder i wszystko jest ok.badanie krwi również.
Jednak pies ma takie objawy jak
Meczem podczas spaceru i niechęć do nich, zmieniony chód widać że coś się dzieje z tylnymi lapami, ma zmieniony głos.jak przejdzie parę metrów to siada i szybko sapie. dostał zastrzyk przeciwbólowy i zapalny co ozywil go na 1 dzień. W internecie można poczytać o objawach i nasunelo mi się że to może być przyczyną. Proszę o jakąś poradę
suczkaMaja
Posty:85
Rejestracja:22 stycznia 2016, 21:27

05 października 2016, 18:30

A serce?
zedlo

09 października 2016, 18:28

A może udałoby się znaleźć laboratorium przeprowadzające testy na miastenię (czyli pośredniczące w wysyłaniu próbki do Berlina, bo chyba tam najbliżej da się ten test zrobić)? A tarczycę sprawdzano u psiaka?
Może warto byłoby skontaktować się ze specjalistą w zakresie neurologii?
Trzymam kciuki z zdrowie pieska!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 października 2016, 17:02

może to być masa przyczyn takiego zachowania psa. Może być także miastenia widziałem 3 psy z tą chorobą udowodnione labolatoryjnie. Ale to musisz iść po nitce do sedna sprawy. Można wykonać od razu test , ale podstawa to solidne badania ortopedyczne i neurologiczne a także ogólne i zwężanie diagnozy. Przyczyn może być na prawdę wiele.
Ula_D

28 stycznia 2017, 12:10

Witam, w Warszawie na Bemowie można zrobić bardzo dokładne badania. Mój pies miał na zdiagnozowaną i mestinon pomógł. Ostatecznie okazało się, że miał nowotwór rdzenia kręgowego, którego nie widać było na mielografii i innych badaniach (dopiero ostatni rezonans szyjnego odcinka kręgosłupa pokazał, że cały rdzeń w jednym miejscu jest zatkany) a objawy miastenii były wtórne (i z przełykiem nie miał problemu)...
Tak czy inaczej wizyta u neurologa i dokładne badania to podstawa.
Pozdrawiam,
Ula
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 54 gości