Niewydolność nerek

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Anna7811
Posty:1
Rejestracja:24 września 2024, 06:25

24 września 2024, 06:32

29 sierpnia mój pies miał wyniki kreatynina 77, mocznik 5. Nagle 16 września wyniki wskoczyły do 200 i 39. Miał wymioty i biegunkę czarna , początkowo weterynarz stwierdził podrażnienie przewodu z powodu branego przez pieska hedylanu, dopiero po zrobieniu badań krwi inny weterynarz stwierdził, niewydolność nerek i wskazał żebym uspała pieska , ma 16 lat. Pomimo tego przez tydzień walczyłam o niego podając mu kroplówkę . Pie nie ma już biegunki i wymiotów od paru dni, niestety nie je zbyt wiele. Od soboty zmienił mu się na plus jego zachowanie. Dziś będe miała wyniki krwi czy jeśli okaże się , że mocznik nie spadł to powinnam pieska uśpić aby nie cierpiał ? Co mogę jeszcze zrobić?
Vet4u
Posty:778
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

27 września 2024, 11:01

Witam,
Niestety niewydolność nerek jest schorzeniem, którego nie da się całkowicie wyleczyć, jednak można poprawiać komfort życia zwierzęcia.
Wymaga to dużego zaangażowania, leków oraz najprawdopodobniej sesji kroplówek co wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.
Trzeba także pomyśleć o samym stanie psa, czy niestety nie przedłużamy tylko jego cierpienia.
Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości