Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

czarnawm

07 stycznia 2014, 01:07

Gość pisze:Nie musisz przestrzegać . Odpowiedzialny i świadomy właściciel psa od razu robi komplet badań , gdy z psem dzieje się coś niepokojącego . Jeżeli jeden weterynarz nie pomoże , to idzie się do drugiego , trzeciego...... aż się natrafi na tego właściwego .Mój pies ma ponad 3 lata i mimo , że wszytko jest ok , co roku robię komplet badań kontrolnych z krwi i moczu ( i też to jest mój pierwszy pies )

Byłam z pieskiem kilkukrotnie u różnych weterynarzy, miał chore uszy więc bywałam u różnych weterynarzy, przy okazji napominałam im o tym , że pies chudnie i ŻADEN nie zrobił mu badań krwi, nie miałam podstaw by nie wierzyć , kiedy schudł tak , że było to namacalne postanowiłam pojechać kolejny raz tym razem z tymi konkretnymi objawami i nadal twierdził, że to normalne bo piesek ma już swoje lata , więc nie mów mi , że nie byłam odpowiedzialna bo to przegięcie nie jestem weterynarzem czy lekarzem, płaciłam grube pieniądze za wizyty i nikt nie zwrócił na to uwagi ,dawali witaminy wzmacniające i to wszystko, uspokajali , że to jest normalne, skoro jadł za 10 , cieszył się, bawił a jedynymi objawami było to , że chudł ! kilku lekarzy weterynarii , nie tylko w moim mieście ale i w bliskich okolicach twierdziło , że nic się nie dzieje nie miałam podstaw by im nie wierzyć !! nie musisz być okrutny , kochałam tego psa najbardziej na świecie i gdybym mogła cofnąć czas z pewnością zwróciłąbym na to uwagę. nie musisz być okrutny , najwyraźniej wiesz na co zwrócić uwagę ja niestety nie wiedziałam i to był jedyny mój błąd co nie oznacza , że byłam nieodpowiedzialna, zawinili tu lekarze , którzy każą sobie płacić a nie radzą sobie z prostymi objawami . Poza tym to , że schudł mogło oznaczać właściwie wszystko , nigdy nie pomyślałabym , że to może być objawem niewydolności nerek.
ania005

07 stycznia 2014, 12:33

U mojej suni wyniki krwi były idealne ,jedynie w moczu był ślad białka a nerki już były na krańcu wydolności .Więc można badać i cudować a nie zauważy się nic .Dlatego jest to tak niebezpieczna choroba ,warto o niej wiedzieć ,czytać i psa obserwować ale czasem nawet doświadczony wet nie załapie skoro wyniki są idealne .
Kowalski

12 stycznia 2014, 18:08

dzień dobry moja sunia seter irlandzki lat ok 14 (znajda) od jakiegoś czasu nie trzyma moczu,szybciej się męczy poszedłem do weta i zrobiliśmy badania najpierw krwi na maszynie potem moczu wyniki, lekarz mówi ze to choroba nerek lub nadnerczy czy przysadki co z tego wszystkiego może wynikać podaję wyniki badań
Mocz - analiza ogólna
Gęstość względna 1,024
Barwa moczu Zółta
Przejrzystośc Dość mętny
Odczyn Kwaśny
Białko 673,0 mg/dl
Glukoza Nieobecna ( -
Ketony Nieobecne ( -
Barwniki krwi Nieobecne ( -
Barwniki żółciowe Nieobecne ( -
Urobilinogen W normie
osad moczu D.obfity,żółty,st.
Nabłonki wielokątne Nieliczne
Nabłonki okrągłe Pojedyncze
Leukocyty 0-2
Erytrocyty 0_1
Opis: Swieże zmienione Wyługowane
wałeczki szki. ziarniste Kilka
Kryształy Nie znaleziono
Flora bakteryjna Dość obfita
kulki tłuszczu Nieliczne
Kreatynina w moczu 95,0
Końyzol w moczu l 375,0
Białko / kreatynina 7,1
Kortyzol/kreatynina 45


Morfologia
Leukocyty 8,60
Erytrocyty 6,55
Hemog lobina 9,56
Hematokryt 0,46
MCV 70
MCH 1,46
MCHC 20.9
RDW 20
Płytki krwi 254
MPV 9
Obraz krwinek białych:
kwasochłonne 2
Segmentowane 6,6
Limfocyty 32
Obraz krwinek czerwonych: bez zmian
Białko całkowite 60
Albumina 29
Jonogram
Sód 151,1
Potas 5,1
Chlorki 116.03
Wapń 10
Fosfor 4
Magnez 2,2
migociaa

13 stycznia 2014, 20:36

Witam serdecznie
Jestem właścicielką niespełna 6 letniego sznaucera miniaturowego. Piesek od kilku dni był osowiały i w nocy zwymiotował mi żółcią, a następnego dnia znaleźliśmy kilka kropel krwi na podłodze.Pojechałam z nim do weterynarza i stwierdził on, że pies jest blady. Wykonał usg, okazało się, że piesek ma cystę wielkości 15mm na prostacie i to pewnie było przyczyną kropel krwi. Jednak wykonane badania krwi wykazały niewydolność nerek. Na mocznik pieska zabrakło skali :( natomiast kreatynina wynosiła 735. Oprócz tego piesek wchodzi w anemię i sporo schudł. Jest po 3 kroplówkach i nie chce jeść karmy :( Je tylko gotowane mięso z ryżem. Wlewam mu do tego kapsułki, które dostałam od weta(coś z fosforem chyba) pieskowi obecnie trochę wrócił apetyt, ale karmy dalej jeść nie chce. Dzisiaj w południe popuścił kilka kropel moczu w mieszkaniu co nigdy mu się nie zdażało(na dworze był 2h wcześniej i po wyjściu po tym incydencie nie chciało mu się tak bardzo sikać) bardzo się martwię :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 stycznia 2014, 23:29

migociaa a jak wyglądają nerki na usg u pieska przy takich wynikach? Napisz wyniki morfologii i wszystkie jakie posiadasz. Kowalski a pies miał robiona biochemię krwi? Jeśli nie to dorób ją.
migociaa

14 stycznia 2014, 20:25

Usg nerek nie było robione bo te nerki wyszły dopiero po badaniach krwi.
Wyniki pieska:
ALKP 36 U/L
ALT 24 U/L
AST 25 U/L
UREA 46,4 mmol/L
CREA 733 umol/L
GLU 6,73
HCT 36.1%
HGB 12.7 g.dL
MCHC 35.2 g/dL
WBC 7.0 x10(9)/L
GRANS 5.7 x10(9)/L
L/M 1.3 x10(9)/L
PLT 305 x10(9)/L
Dodam, że piesek spadł z wagi z 12,3 kg na 10,3 kg z czego w ciągu 3 tygodni zjechał o 0,5 kg :( No i mierzona temperatura z moich ostatnich wizyt to 1 dnia 38 drugiego 37,9 nastepnego 37,8 i ostatni pomiar kolejnego dnia 37,7 :(
kowalski

15 stycznia 2014, 11:08

badania zrobione
mocznik 28,3
ALT 64,3
GEC (?) 123
USG macicy -OK
USG nerek OK
USG nadnerczy -nieznacznie powiekszone l 8,9 p8,8
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

15 stycznia 2014, 21:04

KOWALSKI , lek wet ma chyba rację , to wygląda Cushingowo .Choroba ta "kąsa "nerki , wątrobę i serce .Powinno byc wykonane
RTG kl, piersiowej AP i boczne aby obejrzeć sylwetkę serca i osłuchać psa czy nie ma szmerów . By rozwiać wszelkie watpliwości Cushingowe warto wykonać test stymulacji ACTH lub test hamowania deksametazonem .Zrobiłabym jeszcze poziom cholesterolu i cukru we krwi .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2014, 12:34

migociaa wykonaj usg nerek, kowalski - w jakich jednostkach podajesz wynik mocznika . Ja nie obstawiałbym cushinga.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

16 stycznia 2014, 14:54

Gdyby to był mój pies ,przy powiększonych nadnerczach w obrazie USG nie zbagatelizowałabym tego faktu . No, ale tak to ja bym zrobiła a właściciel i lek wet podejmują własne decyzje .Uważam też ,że badań nigdy nie za wiele .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 stycznia 2014, 00:07

kowalski wykonaj rtg kręgosłupa i serca. Czy zwierzę jest otyłe? jak z jego okrywą włosową ? Jak picie i jedzenie na dziń dzisiejszy.
Gość

17 stycznia 2014, 17:42

piesek nie jest otyły wazy 28 kg, na dzień dzisiejszy dobowo wypija około 1 l wody i zjada 800- 900 dkg pożywienia (gotujemy sami z poradnika diety nerkowej)
Gość

17 stycznia 2014, 17:43

co do włosów jest OK ładna lśniąca sierść ,nie leni się
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 stycznia 2014, 21:07

nie wygląda to na cushinga.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości