Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Funia556

12 października 2014, 15:53

Dziękuję za odpowiedź. Nie miała robionego ani EKG ani echa . Mocno straciła humor odkąd jest leczona tj. od 20.09.14.Przede wszystkim u lekarza jest zdenerwowana, z nikim się nie wita a przedtem był to rytuał. W domu przy podawaniu płynów podskórnie z rezygnacją siedzi pod krplówką,ale gdy jestem z nią w domu cały dzień to humor odzyskuje. Niezbyt chętnie chodzi na spacery, czasem na siłę robimy dziennie kilometr. Chodzi powoli , w czasie jesiennej wilgoci bolą ją łapy tylne /zawsze miała je słabo umięśnione/- ma trudności przy wstawaniu. Ponadto prawie dwa lata temu straciła wzrok i to dość raptownie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 października 2014, 19:13

a jakie są inne wyniki psa?
Funia556

12 października 2014, 22:12

20.09 -CREA-2,12mg/dl .UREA-90,9mg/dl, GLU-104mg/dl, K-5,02mval/l
29.09 -CREA-2,09 UREA-77,5 GPT-43,9 U/l GOT-25,9 U/l
02.10 CREA-2,74 UREA-68,0
05.10 CREA-2,61 UREA-77,0
Cały czas ma podawane kroplówki z elektrolitów i płyn Ringera a teraz sól fizjologiczną i cały czas dostawała 2x dziennie po pół tabletki furosemidu i 2x dziennie po łyżce Alugastrinu. Dziś nie podałam jej furosemidu. Przez pierwszy tydzień dostawała na nerki jakieś tabletki, niestety nie znam nazwy. Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 października 2014, 23:32

wiedziałem , że coś pokręciłaś z jednostkami jeśli to mg / dl to zmienia postać rzeczy. Trzeba spokojnie kontynuować leczenie oparte i na diecie lekach dobrze złożonych i sytuacja jeszcze tak źle nie wygląda. Nie są to super wyniki , ale nie są tak przerażające jak w pierwszym poście.
Funia556

13 października 2014, 10:15

Bardzo mnie Pan pocieszył, dziękuję. A co z furosemidem? Dziś drugi dzień bez tego leku.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 października 2014, 10:56

nie podawłbym
Funia556

13 października 2014, 12:52

Przed chwilą dostarczono mi karmę renal dla suni. Przy otwieraniu opakowania pchała do środka cały łeb; Wygląda na to, że nie będzie kłopotu z karmieniem .
Ejva

16 października 2014, 22:50

Witam Serdecznie,

nie mam kogo się poradzić, mój pies 8 letni bernardyn również zachorował, dostaje kroplówki dożylnie, choruje już od piątku... zrobiliśmy badania krwi 3 dni temu kiedy jeszcze nie dostawał kroplówek, jutro jedziemy robić kolejne aby sprawdzić czy jest jakaś poprawa. Takie miał wyniki:

Biochemia krwi:
ALT(GPT) 37 65=U/l
AP(fostafaza zasadowa) 15=U/l
Kreatynina 9,6=mg/dl

Morfologia krwi:

MCV(ŚOK) 68=fl
MCH(ŚMH) 25,6=pg
MCHC 375=g/l
Erytrocyty 6,94=T/l
Hematokryt 47,4=%
Hemoglobina 17,8=g/dl
Leukocyty 10,4=G/l
Trombocyty 70=G/l
Limfocyty 1,5=10^9/l
Monocyty 0,5=x10^9/l
Eozynofile 5=%
Neutrofile segmentowate 75=%

Czy pies ma jeszcze szansę?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 października 2014, 09:59

a inne wyniki? zwłaszcza resztę biochemii.
ziVaA

17 października 2014, 23:02

Boże, Moja sunia (owczarek niemiecki (5 lat i 10 m-cy ) pół roku temu odeszła. Ta choroba jest okrutnie podstępna. Suńka jeszcze biegała na spacerze, merdała ogonem, miała apetyt , a następnego dnia diametralna zmiana. Apatia, wymioty. Diagnoza weta : choroba pokleszczowa bo akurat kwiecień to co rusz przypadki z kleszczami ( wspomne, że mając niecały rok kleszcze ja dopadły - zółtaczka , odratowana). Leczenie nic nie dawało, zauważony został bezmocz. W ogóle to brak badań, zwykła morfologia, biochemii nie dało się zrobić..4 dni minęło, wet rozłożył ręce i polecił by skonsultować się z inną przychodnią. Dopiero u drugiego weta zrobiono biochemię - która jednoznacznie stwierdziła niewydolność nerek :/ kreatynina 9,4, mocznik 146. Płukanie kroplówkami, leki przeciwymiotne.. kolejne badanie kreatynina 13,7, mocznik 256.. KONIEC :( Okrutne....
Ejva

17 października 2014, 23:03

witam,
dzisiejsze badanie krwi: Mocznik - 430, kreatynina - 13.
Czy jest jakaś możliwość aby zbić jakoś tą kreatyninę i mocznik? Dostawał tylko przez dwa dni kroplówki tak jak było zalecane, czy próbować podawać dalej?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 października 2014, 11:49

zdecydowanie intensywne płukanie organizmu + dieta + leki.
Ejva

19 października 2014, 01:59

Witam,
byliśmy dziś z Alexem u weterynarza, dostaliśmy 7 kroplówek do poniedziałku + x3Furosemid oraz zalecenie aby karmić go żółtkiem z śmietaną przez strzykawkę, ponieważ od tygodnia nic kompletnie nie chciał jeść. Spróbowaliśmy podać mu to co zaleciła Pani Weterynarz, pierwszej dawki jedzenia nie chciał przyjąć, za to drugą przyjął tak, że aż się oblizywał. Stąd również moje pytanie jaką dietę wprowadzić aby obniżyć choć trochę kreatyninę i mocznik? Co zrobić aby uratować mu życie? Wczoraj mówiono nam, że Alex już z tego nie wyjdzie, dziś wygląda lepiej mimo, że kreatynina była wczoraj bardzo duża wraz z mocznikiem. Wstaje, rano chodzi, oddaje mocz po kroplówkach normalnie, jedynie jak już go odda to odrobinę kropelkuje ponieważ chce oddać go więcej. Martwi mnie tylko to, że bardzo dużo śpi, w trakcie kroplówek niekiedy nie da się go dobudzić. Proszę o udzielenie najważniejszych rad, jeśli kreatynina nie spadnie choć odrobinę w weterynarii powiedziano Nam, że będziemy musieli go uśpić, a nie dam rady kiedy Alex jest w pełni świadomy tego co się dzieje... On jeszcze może żyć mimo tego, że jest już staruszkiem... Widać, że walczy, więc my walczymy o Niego.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 października 2014, 21:03

czy pies ma takie objawy , że podnosi nogę i próbuje sikać i albo kropelkuje albo nie leci nic?
Funia556

29 października 2014, 12:35

Dzień dobry. Moja sunia przez 3 tygodnie była leczona kroplówkami i furosemidem /w sumie brała go przez 2 lata/ i wyniki pozostawały bez zmian : krea- 2,67 , urea- 77. Za radą Pana Doktora odstawiłam furosemid i poszłam po jeszcze jedną konsultację do innego weta. Tam sunia dostała Enarenal 2x dziennie po tabletce oraz Cardisure - na serce /najpierw 2x dziennie po tabletce 5mg , teraz 1x 1 tabletka/. Ma apetyt więc samodzielnie je karmę Renal suchą i miękką. Zadziałało, po 2 tygodniach krea-1,8, urea- 45. Trzymam kciuki za wszystkich.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 99 gości