Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

etm33

03 grudnia 2014, 15:26

Panie doktorze, kamień jest widoczny na zdjęciu rtg oraz w badaniu usg w pęcherzu. Niektórzy weterynarze (a odwiedziliśmy ich już trochę) twierdzą, że to może nie być kamień, podobno przepuszcza delikatne promienie usg i nie porusza się przy badaniu usg pod wpływem wstrząsów. Lekarz, który leczy obecnie mojego psa twierdzi, że to kamień na 100 %. Nikt oficjalnie nie mówił jaki to może być rodzaj kamienia, ale wspominano coś o szczawianowo wapniowym, jest nieregularny i w zdjęciu rtg ma drobne prześwity. Wymiary ok. 2x2 cm (tu mam różnice w zależności od lekarza), zajmuje połowę pęcherza. Nie utrudnia oddawania moczu, dolegliwości bólowe powoduje chyba sporadycznie. Podstawowym problemem jest teraz ustalenie czy to kamień powoduje podwyższenie białych krwinek i limfocytów czyli jak twierdzi mój lekarz stan zapalny i czy mógł spowodować opisane przeze mnie wcześniej bardzo poważne problemy z nerkami? Czy w przypadku odstawienia antybiotyku może dojść do ponownej sytuacji ostrej niewydolności nerek? Obecnie piesek przyjmuje antybiotyk. Czuje się świetnie, jest energiczny, ma wilczy apetyt i pije jak smok. Dlatego bardzo trudno jest mi podjąć decyzję, czy wykorzystać poprawę stanu zdrowia i usuwać kamień? Czy wręcz przeciwnie narkoza doprowadzi do niewydolności nerek? Czy kamień w pęcherzu może spowodować tak poważne skutki? Czy ciężar moczu 1020 świadczy o tym, że nerki pracują? Derol cały czas je karmę dla nerkowców. Czy utrzymująca się kreatynina w normie od ok. 2 tyg. świadczy, że to koniec problemu z nerkami?
znachorka

04 grudnia 2014, 17:17

do mininadii jakim cubem tosia ma stan zapalny jasnota regeneruje uszkodzony naskorek likwiduje mikrokrwawienia uszczelnia i wzmacnia naczynia wloskowate w zestawach z innymi lekami jest uzywana przy stanach zapalnych przewodu pokarmowego i gornych drog oddechowych moze to co dostaje w kroplowkach powoduje stan zapalny i czy jestes pewna ze mocznik i kreatynine zbila kroplowka a nie ziemniaki drxxxxxxx lekarka autorka ksiazek o ziolach specjalistka od medycyny naturalnej zaleca diete ziemniaczna dla ludzi z niewydolnoscia nerek dla zbicia poziomu mocznika i kreatyniny ja niewydolnosc nerek u psa przechodze drugi raz mialam jeszcze jednego boksera dyla to sunia mycha miala 6 lat zrobil sie krwiak na uchu wiec operacja w uchu byla bakteria wiec antybiotyk potem krwiak na drugim uchu znowu operacja szwy zostaly zdjete ciecia sie zagoily skonczyla brac antybiotyki i przestala jesc badania i diagnoza niewydolnosc nerek drugiego dnia wieczorem pochowalam moja myche po 13 miesiacach operacja brutusa i deja vou niewydolnosc nerek nie poszlam do innego lekarza bo nabralam pewnosci ze mycha i brutus dostali niewydolnosci nerek od lekow jedyna nadzieja byly ziola brutus dostal jedna kroplowke w dniu badan potem nic tylko ziola i ziemniaki nie robilam mu badan bo po co wiem ze nerki pracuja slabo ale pies zyje spokojnie bez cierpien je biega bawi sie siersc nabrala polysku i barwy przedtem wygladal jakby wyblakl juz nie wypada troche przytyl niech sobie zyje spokojnie przezyl ciezka operacje ja wiem ze nie wierzysz w ziola ale to sa tez leki i o wiele lepsze od sybtetycznych bo nie ma skutkow ubocznych w przypadku brutusa zadzialaly rewelacyjnie i tylko zaluje ze zabraklo mi wiary i odwagi zeby myche tez tak sprobowac wyleczyc zycze powodzenia i pamietaj ze nadzieja zawsze odchodzi ostatna
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 grudnia 2014, 17:46

Sama jasnota nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem ,po prostu jest zbyt słaba .
Gość

04 grudnia 2014, 18:02

Panie Robercie, z ciekawości,co prócz jasnoty w takim wypadku?
ZNACHORKA

04 grudnia 2014, 18:16

zestaw ziol na niewydolnosc nerek to nawloc jasnota biala kwiat i przytulia przy ciezkich stanach zaleca sie ziola swieze maja silniejsze dzialanie ale jest grudzien mozna sobie nazgierac tylko przytuli czepnej pozostale dwa musza byc suszone
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 grudnia 2014, 18:47

Gość pisze:Panie Robercie, z ciekawości,co prócz jasnoty w takim wypadku?
Jest kilkanaście ziół które można bezpiecznie stosować u psów z problemami nerek min w mocznicy.
Pamiętać trzeba tylko o jednym nie wszystkie zioła można podawać jednocześnie z lekami weterynaryjnymi .
Zioła powinien zalecać i przygotowywać dyplomowany fitoterapeuta (współpracujący z lekarzem weterynarii) , który bierze odpowiedzialność za mieszanki przygotowane przez siebie !
Gość

04 grudnia 2014, 19:28

ano właśnie a nie każdy o tym wie
znachorka

05 grudnia 2014, 13:20

szanowny panie robercie nie jestem dyplomowanym fitoterapeuta a sama skutecznie ustalilam dawki ziol dla mojego psa ze smiertelna niewydolnoscia nerek jak powiedzial wet a to dobry wet wyciagnal psa z parwowirozy brutus zyje juz 6 tyg po przewidzianej smierci w kazdej ksiazce zielarskiej pisanej przez zielarzy i lekarzy sposob dawkowania jest taki sam czubata lyzeczka do herbaty na 250 ml wody dla czlowieka w zestawie nie ma ziol niebezpiecznych ani atropa beladonna datura czy hyoscyamus niger drxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxlekarka naturalistka ywierdzi cytuje w dobie zanieczyszczen srodowiska i rozwoju chorob cywilizacyjnych konieczny jest powrot do natury bo to ona jest najlepsza i najbardziej przyjazna dla organizmu apteka wiele warzyw i owocow ma wlasciwosci lecznicze czy dyplomowany fitoterapeuta wespol z lekarzem rodzinnym ma ustalac dawki spozycia kapusty selera pora cytryn czy jablek czytalam tez na forach ze sa lecznice ktore miesiacami za pomoca kroplowek sa w stanie utrzymac przy zyciu psa z niewydolnoscia nerek czy chcialby pan tak zyc miesiacami przykuty do kroplowki jesli byloby inne wyjscie bo ja bym nie chciala a smiem twierdzic ze i pies by tez nie chcial gdyby mogl wyrazic swoje zdanie a to niemozliwe no chyba ze w wigilie przepraszam za pisownie ale ja z kompa cienko jestem tylko zwykla znachorka
Gość

05 grudnia 2014, 14:22

o selerze słyszałam ze trzeba uważać,bo coś tam zawiera,sód czy coś innego-nie pamiętam

znachorko a jak się miewa psinka? cieszy bardzo powrót do zdrowia,brawa dla Ciebie,każdy własciciel powinien tak dbac o pieska,że w razie potrzeby co godzina poić,dzień i noc.Wyrazy uznania
znachorka

05 grudnia 2014, 15:48

to prawda seler zawiera sod ale tez inne mikroelementy razem i pietruszka i kalafiorem jest pomocny w schorzeniach drog moczowych seler zapobiega kamicy moczowej i jest krwiotworczy moj brutus ma sie dobrze je biega siersc ma znowu polysk i barwe bo jak doetal niewydolnosci wygladal jakby wyblakl sluzowka pod faflami jest czerwona ale w oczach nie bardzo dlatego wiem ze nerki pracuja slabo teraz dostaje tylko 250 ml ziol w dzien w nocy dawalam mu przez 2 tyg jak mu sie polepszylo przestalam mu podawac patrze na niego a szczegolnie na oczy bo chore nerki najbardziej widac w oczach jak pojawia sie ropa to cos jest nie tak na razie jwst jej malo i tylko po nocy dziekuja za wsparcie
Gość

05 grudnia 2014, 16:42

Bardzo mnie to cieszy,sciskam Cię znachorko i piesia też:*
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 grudnia 2014, 17:08

etm33 kamica bardzo często prowadzi do wtórnej mocznicy. A w 100 % do regularnych infekcji układu moczowego. Możesz wysła jakieś zdjęcie tego brzuch lub je tutaj wkleić?
etm33

05 grudnia 2014, 18:15

Panie doktorze nie wiem czy udało się wkleić chociaż link, zdjęcia nie umiem wkleić
http://tufotki.pl/rU6Rn
moniaczkaa

05 grudnia 2014, 22:45

Witam, jeśli jest tu ktoś z Poznania, chętnie oddam pozostałe leki na nerki min. Rubenal.
Mój Fuksio niestety przegrał walkę w środę :cry:
aukcja_M@wp.pl
Gość

06 grudnia 2014, 09:51

o jeju,bardzo współczuję,trzymaj się Moniczko
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 75 gości