Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

20 grudnia 2014, 20:25

Na przejściu granicznym w Korczowej w sobotę został udaremniony rekordowy przemyt 7 tysięcy pijawek lekarskich. Okazuje się, że do Polski i na Lubelszczyznę wróciła moda na leczenie pijawkami, czyli hirudoterapię. Na targu w Lublinie pijawkę można kupić za 5 zł, to cztery razy taniej niż z licenjonowanej hodowli.

Powinno się tylko raz użyć pijawkę do przeprowadzonego zabiegu a potem humanitarnie uśpić, ponowne użycie pijawek może spowodować przenoszenie z pacjenta na pacjenta chorób. Dawno temu używało się pijawek złapanych własnoręcznie w stawie, rowie melioracyjnym (nikt się nie zastanawiał czy są zdrowe i czymś nie zarażą) a po zabiegu posypywało solą aby się odczepiły od ciała i humanitarne to nie było.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 09:57

justys88 pisze:Kurcze denerwuje się bo dziś po tej kroplówce dożylnej Tinek liże tą łapke z wenflonem, nie może jej zginać jak leży ani na niej stąpać i przez to niechętnie wychodzi gdziekolwiek, może powinnam jednak zrezygnować z tych dożylnych wlewów i powrócić do podskórnych żeby nie męczyć go tym wenflonem? (który został wczoraj po południu założony i wczoraj nie było takiego problemu)
Wenflon może dawać dyskomfort psu( sam wenflon , zabandażowanie ) w postaci trudności w zginaniu łapy(miejsce wklucia ) W poruszaniu nie powinien przeszkadzać , choć zdarzają się przypadki ,że psy chodzić nie chcą .Skoro przedwczoraj ,w dniu wkłucia i po przetoczeniu kroplówki było dobrze a wczoraj już było źle więc może , prawdopodobnie pękła żyła a część kroplówki "poszła " pod skórę -stan zapalny . Łapę i wenflon powinien obejrzeć lekarz i ewentualnie przekłuć go w drugą łapę .
Na chorą łapę najlepszy jest zimny ( lodówka ) okład z altacetu lub 3% kwasu bornego . Ten drugi jest lepszy kupisz go w aptece za grosze.

Kroplówki dożylne powinno się utrzymać , ponieważ tylko ta forma , jako tako wypłucze toksyny . Toczenie podskórne
w tym przypadku nie zda egzaminu .
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 10:50

Mój lekarz kazał mi wyjąć wenflon i podawać kropłóki podskórnie, zrobiłam tak i w tej sytuacji robimy częściej mniejsze ilości płynu pod skórę w wolniejszym tempie podawania i jakieś 2-3 razy na dobę.
Martwie się bo wczoraj rano było dużo lepiej a dzis znowu coś nie tak :( W nocy zwymiotował sporo karmy (Renal) którą zjadał ze smakiem na wieczór, dziś jest słabszy, dostał jakąś dziwną biegunke. Nie wiem wczoraj i dziś podałam mu po 15 ml (strzykawką) tego ugotowanego ziemniaka- mogłam mu tym w jakis sposób zaszkodzić? Co innego poza renalem mogę spróbować dać mu do jedzenia- bo póki co to nie ma ochoty na nic :( Na dworzu chodził podkulony wydaje mi się że boli go brzuch- czy moge podac mu połówkę nospy?
znachorka

21 grudnia 2014, 11:17

pierwszym objawem niewydolnosci nerek u mojego psa byla biegunka wymioty pozniej jak wet stwierdzil niewydolnosc nerek pies juz nic nie jadl i przez 3 dni jadl podawane strzykawka ziemniaki rozcienczone woda z ich gotowania potem jak zaczal jesc z reki jadl gotowany ryz z kura i tak je do tej pory zobacz na internecie ze dla psow z niewydolnoscia nerek ktore nie chca jesc suchej karmy zalecany jest ryz gotowany z kura zaleca sie tam tez dodatek ziemniakow i pieczywa ziemniaki nie mogly mu zaszkodzic brutus mial mocznik 275 i nie dostawal nic oprocz ziemniakow co zbiloby stezenie mocznika i kreatyniny a zyje do tej pory od pazdzternika acha i wymiotowal po tej jedynej kroplowce jaka dostal zreszta wet ostrzegl ze tak bedzie
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 11:27

Uspokoiłaś mnie i zaraz idę ugotować mu ryżu z kurczakiem ( oczywiście bez żadnych przypraw?) Tinek ma mocznika 246 i wysokoą kreatynine 6,33- u Was były podobne tak złe wyniki? Boje się czy w ogóle czymkolwiek uda nam się zbić te wartości :( Po zrobieniu morfologii okazało się że ma anemie i w związku z tym do tego ugotowanego ziemniaka dodałam mu troszeczkę pietruszki(pod kontem żelaza) dobrze czy żle? Przepraszam że tak o wszytsko wypytuje ale chce za wszelka cene mu pomoc.
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 11:32

Znachorko jeszcze mam prośbe mogłabyś jeszcze raz napisac mi jakie zioła i w jakich ilościach włączyć na początek dla mojego psa, w tej chwili wazy ok 10 kg.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 11:33

justys88 pisze:Mój lekarz kazał mi wyjąć wenflon i podawać kropłóki podskórnie, zrobiłam tak i w tej sytuacji robimy częściej mniejsze ilości płynu pod skórę w wolniejszym tempie podawania i jakieś 2-3 razy na dobę.
Martwie się bo wczoraj rano było dużo lepiej a dzis znowu coś nie tak :( W nocy zwymiotował sporo karmy (Renal) którą zjadał ze smakiem na wieczór, dziś jest słabszy, dostał jakąś dziwną biegunke. Nie wiem wczoraj i dziś podałam mu po 15 ml (strzykawką) tego ugotowanego ziemniaka- mogłam mu tym w jakis sposób zaszkodzić? Co innego poza renalem mogę spróbować dać mu do jedzenia- bo póki co to nie ma ochoty na nic :( Na dworzu chodził podkulony wydaje mi się że boli go brzuch- czy moge podac mu połówkę nospy?
Dlaczego wenflon był usunięty? lekarz łapę widział ? podskórnie żadnych pożądanych efektów nie będzie , niestety .

Nie dawaj Renala , żadnych sztucznej paszy .ugotuj mu wołowinę (ma byc miękka , krucha )) +troszeczke ryżu lub płatków owsianych +troche jajka ugotowanego +weglan wapnia , wszystko ugotowane bez soli .Ziemniaki możesz podawać np: mieszając z wolowina . Biale pieczywo tez sie nadaje .Od jednego z wetów słyszałam o boczku i smażonych naleśnikach ,
czy to prawda , nie wiem , choć jedna z moich znajomych podawała nalesniki i była zadowolona ,

Jak wyglądaja elektrolity , poziom był ich oznaczany ? przy niskim ( niższym ) potasie nalezy go uzupełniać dodając do posiłku chlorek potasu .Pies sika w/g Ciebie dużo czy mało ?
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 11:46

Lekarz nie widziała łapki, założenie wneflonu było jakby moja decyzją i ja wyszłam z tą propozycją. Drugiego dnia od żałożenia wneflonu zadzowniłam do lekarza z informacją że psiak nie stąpa na tej łapie to lekarka kazał go wyjąć, żeby pies się niemęczył ( bo nie chciał sie wogóle chodzić, czały czas gryzł, lizał łape z wnflonem). Fakt mój pies jest bardzo "charakterny", lekarz stwierdził że znając jego temperament zdawał sobie sprawę że wenflon nie zda za bardzo egzaminu ale na moją prośbę został założony.
Piesek poza mocznikiem, kreatynina i morfologią ( którj jeszcze nie mam przed sobą, dostałam telefonicznie informacje o wynikach i anemi) nie miał robionych innych badań z krwi ani moczu. Póki co nikt mi ich nie zlecił :(

Piesek wg mnie sika normalnie,nie ma wyraźnej różnicy, tylko kiedyś na spacerach załatwiał się czesto po małych ilościach natomiast teraz robi siusiu rzadziej ale za to w dużej ilości na raz.
znachorka

21 grudnia 2014, 12:00

justa czy twoj pies ma tylko niewydolnosc nerek
znachorka

21 grudnia 2014, 12:08

justa co jest w kroplowkach sol fizjologiczna czy leki
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 12:21

W kroplówkach tylko roztwór ringera podskórnie ( raz dostał dożylnie), stwierdzona ma przewlekłą niewydolnosc nerek ( początek choroby zaczął się w czerwcu) :(

Nie wiem co się z nim dziś od rana dzieje, skulony, lekko się trzęsie i załatwia sie dosławonie woda o żółtym zabarwieniu :(
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 12:45

justys88 pisze:Lekarz nie widziała łapki, założenie wneflonu było jakby moja decyzją i ja wyszłam z tą propozycją. Drugiego dnia od żałożenia wneflonu zadzowniłam do lekarza z informacją że psiak nie stąpa na tej łapie to lekarka kazał go wyjąć, żeby pies się niemęczył ( bo nie chciał sie wogóle chodzić, czały czas gryzł, lizał łape z wnflonem). Fakt mój pies jest bardzo "charakterny", lekarz stwierdził że znając jego temperament zdawał sobie sprawę że wenflon nie zda za bardzo egzaminu ale na moją prośbę został założony.
Piesek poza mocznikiem, kreatynina i morfologią ( którj jeszcze nie mam przed sobą, dostałam telefonicznie informacje o wynikach i anemi) nie miał robionych innych badań z krwi ani moczu. Póki co nikt mi ich nie zlecił :(

Piesek wg mnie sika normalnie,nie ma wyraźnej różnicy, tylko kiedyś na spacerach załatwiał się czesto po małych ilościach natomiast teraz robi siusiu rzadziej ale za to w dużej ilości na raz.
Nie trudno było sie domysleć,ze na telef. . A szkoda ,że nie widział , bo nie wiesz czy może tylko opaska zabezpieczająca wenflon zbyć mocna uciskała łapę ? no ale musztarda po obiedzie , jak to inni mówią . Twoja propozycja była
dobra i szkoda ,że jej nie podtrzymano i lekarzowi na tym nie zależało .Poza tym na gryzienie, lizanie łapy zaklada sie psu
kołnierz ,pies nie ma nic do gadania bo przecież robi się to dla jego dobra .Nie mniej życzę wszystkiego dobrego .
Gość

21 grudnia 2014, 12:48

Justa,
Agis ma rację.Warto Jej słuchać bo dziewczyna ma wiedzę.I zawsze można na Nią liczyć.
Agisku kochany, buziaczki***
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 13:03

Dziękuje za wszytkie rady, jestem sama z tym problemem, ufam lekarzowi i już na prawde czasami nie wiem co robić żeby było lepiej:( jutro jedziemy do weterynarza na zastrzyk z eprexu i może zapytam jeszcze o ten wenflon. :(
znachorka

21 grudnia 2014, 13:21

justa idz natychmiast do sklepu zielarskiego dzis niedziela handlowa moze beda otwarte i kup nawloc jasnota biala kwiat i przytulia wlasciwa po 1 op twoj pies ma wypic na dobe 125ml ziol te ziola to zestaw na niewydolnosc nerek parzy sie razem i podaje razem na poczatka co 1 godzine w dzien i noc i oprocz ziemniakow nie dawaj mu nic innego i ugotuj noge kurza jutro wez kawalek miesa podstaw mu pod pysk jak bedzie wygladac ze ma na nie ochote przetrzyj troche przez sitko i dodaj do musu z ziemniakow sluchaj te ziola musza byc parzone w jednakowych czesciach kazdego musi byc tyle samo jesli masz mozdzierz to utlucz razem po lyzce kazdego z ziol i wez z tego pylu plaska lyzeczke do herbaty na 125ml wody parzy sie 15 min pod przykryciem i podaje cieple jesli go nie masz to wez po plaskiej lyeczce kazdego i zaparz w 375ml wody z tego 250ml musisz wylac jutro zaparz swieze pies musi pic je do konca zycia jesli zaden sklep nie bedzie otwarty w lodzi bo tam mieszkasz prawda jest zakon benedyktynow i oni sprzedaja ziola to kup od nich bo wydaje mi ze stan twojego pieska jest powazny acha justa kup jeszcze 1 op skrzypu wez z niego garsc gotuj 15 minut dolej wody do duzej miski ma byc ciepla zeby psa nie oparzyc i mocz go 20 minut nerki musza byc w kapieli a serce musi byc nad poziomem wody justa to wazne serce nie moze byc kapane potem zawin go w recznik na 1 godzine a potem mozesz go wytrzec i tak przez 4 dni codzienni 1 kapiel lepiej wieczorem zeby juz nie wychodzil justa masz kupic 4 ziola nawloc jasnoje biala przytulie wlascwa i skrzyp ziola musisz podac strzykawka masz jeszcze pytania to odpisz szybko bo jade do sklepu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości