Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 13:27

Dziekuje za wszytsko, poki co wiem co powinnam zrobic i juz lece do sklepuz ziolami, mam nadzieje ze uda mi sie dzis kupic, dziekuje jeszcze raz z calego serca!
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 13:34

justys88 pisze:Dziękuje za wszytkie rady, jestem sama z tym problemem, ufam lekarzowi i już na prawde czasami nie wiem co robić żeby było lepiej:( jutro jedziemy do weterynarza na zastrzyk z eprexu i może zapytam jeszcze o ten wenflon. :(
Niewydolnośc nerek ,niewydolność krążenia , obrzęk pluc,jest przeciwwskazaniem podawania płynu Sol Ringera -zbyt wysoki poziom składników. Doskonały jest ale przy odwodnieniach spowodowane , biegunką , wymiotami , parwowiroza , wyrównanie
zaburzeń wodno--elektrolitowych , także zdecydowanie bazowałabym na 0,9% Nacl ( sól fizjologiczna ) Ponadto Ringer podawany dożylnie o temperaturze innej niz temp ciala może powodować podrażnienie i zakrzepowe zap zył , Ringera też nie można mieszać z lekami czyli wstrzykiwać do butelki , do podawania leków w bolusie równiez nie można go uzywać jako rozpuszczalnika .Justys88 nie chcę niczego Ci nakazaywać ale na Twoim miejscu poszukalabym bardziej sensownego , specjalisty -nefrologa .Czasami nie warto trzymac sie jednego a moze warto posłuchać co inni mają do powiedzenia :)
Trzymaj się i powodzenia .
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 13:49

Kurcze rozmawiałam z dr Jarkiem,mówiłam że robie kroplówki z płynu Ringera . Czy znacie jakiegoś lekarza-nefrologa z rejonu łódzkiego?
Aga24

21 grudnia 2014, 14:15

Ludzie prosze was o pomoc!! :( Mam chorego psa na nerki. Ma okropne wyniki! Mocznik 500, kreatynina 17,9. Weterynarz zalecił zastrzyki co najmniej 100ml płynu wieloelektrolitowego. Tak tez robimy. Ale ona nie chce nic jesc, dzieki Bogu chetnie pije wode. Dajemy jej w strzykawce do pysia papke dla dzieci ( wołownika z ryzem i warzywkami) Na szczescie tego nie zwraca. Co jeszcze moge podac jej do jedzenia??? Prosze o pomoc bo zwariuje :(
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 14:32

justys88 pisze:Kurcze rozmawiałam z dr Jarkiem,mówiłam że robie kroplówki z płynu Ringera . Czy znacie jakiegoś lekarza-nefrologa z rejonu łódzkiego?
acha Justys88 przy niedoborach elektrolitowych lepszy jest PWE ( płyn wieloelektrolitowy ) od Ringera
ale zazwyczaj w pożniejszych stadiach w NN potas wzrasta -to sytuacja zła -wtedy lepszy jest NACL

Niestety nie znam dobrego nefrologa-urologa z okolić Łodzi ,
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 grudnia 2014, 15:16

Znalazłam taki lek podawany przy między innymi przewlekłej chorobie nerek, trzeba by zapytać veta o możliwość jego podawania.
Wyrób medyczny Enterosgel nie adsorbuje substancji odżywczych (w tym witamin, wapnia i innych
mikroelementów) i z tego względu jest jelitowym adsorbentem z wyboru stosowanym w następujących
przypadkach:


• zespół złego wchłaniania oraz inne przewlekłe choroby układu pokarmowego;
• ciąża i okres dzieciństwa (w fazie wzrostu);
• niedobory żywieniowe;
• okresy intensywnej aktywności fizycznej;
• chemioterapia i radioterapia;
przewlekła niewydolność wątroby i nerek.[
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 grudnia 2014, 15:21

Aga24 pisze:Ludzie prosze was o pomoc!! :( Mam chorego psa na nerki. Ma okropne wyniki! Mocznik 500, kreatynina 17,9. Weterynarz zalecił zastrzyki co najmniej 100ml płynu wieloelektrolitowego. Tak tez robimy. Ale ona nie chce nic jesc, dzieki Bogu chetnie pije wode. Dajemy jej w strzykawce do pysia papke dla dzieci ( wołownika z ryzem i warzywkami) Na szczescie tego nie zwraca. Co jeszcze moge podac jej do jedzenia??? Prosze o pomoc bo zwariuje :(
PRIORYTETEM jest zbicie mocznika nie jedzenie. Pies nie będzie chciał jeść przy takich wynikach, prawdopodobnie ma nadżerki od mocznika nawet w pysku i go boli no i brak apetytu. Możesz spróbować podgotować mięso z kurczaka bez kości, zmielić to na papkę w blenderze dodać osobno ugotowane warzywa pietruszka marchew ( w ten sposób wypłukujesz do wody fosfor i nie obciążasz dodatkowo nerek) niewielka ich ilość i to rozcieńczone powstałym rosołkiem podać psu tylko nic na siłę bo się zakrztusi, jak zbijecie mocznik pies zacznie jeść
znachorka

21 grudnia 2014, 15:30

aga przeczytaj moj post z 12 listopada
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 15:39

Znachorka- niestety dzis ziół nigdzie nie dostane :(
Proszę o pomoc, co mogę mu podać? Pies od rana ma biegunke, załatwia sie wodą o lekko żłótym kolorze, do tego właśnie zwymiotował gigantyczną ilość płynu- też lekko żółtawego :( Dostał ok 13 nifuroksazyd i połowe nospy.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 grudnia 2014, 15:42

justys88 pisze:Znachorka- niestety dzis ziół nigdzie nie dostane :(
Proszę o pomoc, co mogę mu podać? Pies od rana ma biegunke, załatwia sie wodą o lekko żłótym kolorze, do tego właśnie zwymiotował gigantyczną ilość płynu- też lekko żółtawego :( Dostał ok 13 nifuroksazyd i połowe nospy.
Jak masz możliwość to jedź z psem do lecznicy która ma niedzielny dyżur
Aga24

21 grudnia 2014, 16:09

znachorka pisze:aga przeczytaj moj post z 12 listopada
Dziekuje za odpowiedz. Sprobuje zrobic jej to jedzenie, ale niestety do takich wyszukanych ziół nie mam niestety nawet dostepu, bo mieszkam w małej miejscowosci i nigdzie tego nie dostane :(
znachorka

21 grudnia 2014, 16:41

agis masz racje z jedzeniem moj brutus je dokladnie to co proponujesz od 2 miesiecy lecze go ziolami z niewydolnosci nerek z tym ze to jedzenie psy agi i justy moga jesc za kilka dni teraz moim zdaniem powinny jesc tylko papke z ziemniakow tak czesto jak sie da i tyle ile beda w stanie zjesc w nocy tez ziemniaki zbijaja stezenie mocznika i kreatyniny w krwi brutus przez 3 dni jadl tylko papke z ziemniakow aga i justa zrobcie sok z surowego buraka czerwonego i dawajcie psom do picia strzykawka i przylozcie im oklady z lisci kapusty bialej lub wloskiej justa to jest dokladnie tak samo jak na lapke pisalam wczoraj jak to zrobic aga znajdz sobie trzeba oblozyc nerki 4 warstwami zmieniac co godzine i podbrzusze tez najlepiej przez cala noc i zadnych prochow nerki nie pracuja a prochy to chemia zapamietajcie sobie nie ma syntetycznych lekow na niewydolnosc nerek gdyby byly nie trzeba byloby robic dializ ani przeszczepow to tak na wszelki wypadek agis ma racje jesli macie moznosc jedzcie do lecznicy ktora ma dyzur aga gdzie mieszkasz w jakim wojewodztwie
znachorka

21 grudnia 2014, 16:50

aga daj jej tylko papke z ziemniakow nic wiecej ona jest zatruta nerki nie pracuja jedzenie to wiecej trucizny znasz przytulie czepna ostrzyce bedzie lepsza niz suszona popytaj moze ktos z sasiadow zna to ci pokazeja caly czas daje brutusowi swieza chociaz probowalam przez tydzien suszonej na wypadek zimy
Aga24

21 grudnia 2014, 17:45

Mieszkam na podkarpaciu.
Własnie dałam jej papke z kurczaka, marchewki, pietruszki i pol ziemniaka. W sumie w strzykawce było zaledwie 15ml. Wiecej jej nie daje zeby nie zwymiotowała. Oczywiscie wszystko bez soli.
Wczesniej dawałam jej po ok 20 ml papki dla dzieci z gerbera (wołowinka z ryzem i warzywkami)
A to mam dawac jej tylko i wyłacznie ugotowanego ziemniaka????
znachorka

21 grudnia 2014, 19:00

tak tylko ziemniaki ile da rade zjesc ona ma bardzo zle wyniki
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości