Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 20:30

Aga24 pisze:Mieszkam na podkarpaciu.
Własnie dałam jej papke z kurczaka, marchewki, pietruszki i pol ziemniaka. W sumie w strzykawce było zaledwie 15ml. Wiecej jej nie daje zeby nie zwymiotowała. Oczywiscie wszystko bez soli.
Wczesniej dawałam jej po ok 20 ml papki dla dzieci z gerbera (wołowinka z ryzem i warzywkami)
A to mam dawac jej tylko i wyłacznie ugotowanego ziemniaka????
Aga24 daleko masz do Nowego Sącza ?
znachorka

21 grudnia 2014, 20:32

aga znajdz w internecie tel sklepow zielarskich w waszej okolicy i jutro rano dzwon ipytaj o ziola ktore ci podam nawloc jasnota biala kwiat przytulia wlasciwa i skrzyp skrzypu 2 op jak masz duzego psa a pozostale po 1 op musisz miec je jutro przed poludniem stan suni jest bardzo powazny brutus mial 275 mocznika i 6 kreatynint a moj wet powiedzial ze niewydolnosc jest smiertelna nie ma sensu psa meczyc i najlepiej go uspic a u twojej suni sa duzo gorsze mnie 15 miesiecy wczesniej umarla sunia w ciagu 2 dni od podania diagnozy bo nie moglam zdecydowac sie na zastosowanie tych ziol myslalam ze jak zrobie jej oklady to moze jakos jej przejdzie nie przeszlo drugiego dnia na wieczor ja pochowalam i jak brutus dostal niewydolnosci zawzielam sie pies zyje 2 miesiace na ziolach je biega bawi sie nie poznalabys ze ma chore nerki
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 grudnia 2014, 20:38

W krytycznej sytuacji należałoby się zastanowić nad dializą, są lecznice które posiadają stacje dializ, te w większych miastach, poszukaj w internecie
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 20:42

justys88 pisze:Znachorka- niestety dzis ziół nigdzie nie dostane :(
Proszę o pomoc, co mogę mu podać? Pies od rana ma biegunke, załatwia sie wodą o lekko żłótym kolorze, do tego właśnie zwymiotował gigantyczną ilość płynu- też lekko żółtawego :( Dostał ok 13 nifuroksazyd i połowe nospy.
Justys88 jeśli nie dzis to jutro z samego rana leć do weta , koniecznie należy wkluć wenflon psu i za jednym wkluciem
pobrać krew na morfologię , profil nerkowy , elektrolity i na podstawie wyników podłączyć odpowiednie płyny(płukanie i nawodnienie) i leki .Nie podawaj juz dzisiaj niczego doustnie , będzie wymiotować co pogłębi odwodnienie . A jutro bezwzględnie do weta.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 grudnia 2014, 20:45

Agis a może odrobinę wody chociaż psu podać, wytrzyma tak bez wody całą noc, przecież wymiotuje to się odwadnia, rozumiem jedzenia to oczywiście nie ale odrobina wody, choć co godzinę parę łyżeczek.
znachorka

21 grudnia 2014, 20:46

nie kazdego stac na dialize podobno sa bardzo bolesne a ziola sa tanie skuteczne i nie daja skutkow ubocznych
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 20:50

Retriver pisze:Agis a może odrobinę wody chociaż psu podać, wytrzyma tak bez wody całą noc, przecież wymiotuje to się odwadnia, rozumiem jedzenia to oczywiście nie ale odrobina wody, choć co godzinę parę łyżeczek.
No może odrobinę , niech spróbuję ....obawiam sie jednak aby po paru łyżeczkach nie wymiotował , to byłoby fatalne .
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 grudnia 2014, 20:52

znachorka pisze:nie kazdego stac na dialize podobno sa bardzo bolesne a ziola sa tanie skuteczne i nie daja skutkow ubocznych
znachorka, wiem o czym mówisz, tylko czy zdąży z tymi ziołami :?: jakby tak troszkę oczyściła krew psa z trucizny z mocznika to i na zioła będzie czas. Miałam psa z mocznicą nerek, dlatego życzę dziewczynom jak najlepiej tylko widzisz kolejny dzień może okazać się opłakany w skutkach jak stężenie mocznika i kreatyniny będzie wzrastać. Szkoda, że nie mają tych ziół już w domu.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

21 grudnia 2014, 20:55

Obawiam się ,że dzisiaj dziewczyna nic nie zrobi , jest późna pora ale jutro trzeba działać i to intensywnie .
Gość

21 grudnia 2014, 20:55

Tu liczy się czas.Retriver dobrze mówi
Gość

21 grudnia 2014, 21:00

na podkarpaciu w Dębicy lecznica CITYVETS ma 24 godzinne pogotowie weterynaryjne
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

21 grudnia 2014, 21:13

mój piesek słabnie z chwili na chwilę, chce wymiotowac ale nie ma czym, biegunka ustępuje z tego samego powodu, chwieje sie na łapkach i czasami zachowuje sie jakby tracił świadomość i kontakt z otoczeniem:( byliśmy przed chwilą w lecznicy całodobowej, okropny lekarz w pioronujacym tempie podał podwojenie sól z glukoza i jakieś 4 zastrzyki ( moczopedny, coś na serde, witaminy i przeciw biegunce ) chciał wlepic jakiś antybiotyk ale nie pozwoliłam, boję sie ze za bardzo obciąży nerki. a na koniec dodał ze to i tak dużo że pies z pnn przeżył pół roku i ze teraz to już... :( Tinek przed chwilą zjadł z ręki troszeczkę zmiksowanego ryżu z kurczakiem i zasną, tak głęboko ze momentami chrapie... nie wiem co przyniesie jutro ale w takim stanie jak dziś nigdy go nie widziałam :(
znachorka

21 grudnia 2014, 21:23

sluchajcie ziemniaki zmniejszaja poziom mocznika i kreatyniny brutus dostawal tylko ziemniaki i zestaw ziol na niewydolnosc nerek nawloc to ziolo ktore pomaga nerkom w regeneracji jasnota wzmacnia naczynia wlokowate jest przeciwkrwotoczna i regeneruje uszkodzony naskorek a przytulia to ziolo czyszczace krew oczyszcza z substancji chorobotworczych przede wszystkiw narzady wewnetrzne nerki watrobe trzustke i sledzione
znachorka

21 grudnia 2014, 21:34

justa do cho dlaczego nie dajesz psu papki ziemniaczanej moze byc bardzo rozwodniona woda z ich gotowania maja byc nie solone nie czytalas ze brutus jadl tylko papke z ziemniakow przez 3 dni biegunka i wymioty to objaw bardzo silnej mocznicy jak sie obudzi to dawaj mu ta papke ile tylko bedzie mogl zjesc to co ci proponuje przetestowalam na wlasnym psie
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 grudnia 2014, 21:35

justys88, miejmy nadzieję, że piesiol nawodniony, leki podane pozwolą go dotrzymać w lepszym stanie do jutra a jutro do swojego veta idźcie lub szukajcie poradni specjalistycznej. Trzymam kciuki, bardzo mocno
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 116 gości