Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

22 grudnia 2014, 13:55

jesteśmy z Tobą Justys
znachorka

22 grudnia 2014, 14:00

nawloc jasnote i przytulie ma pic moczony ma byc w skrzypie
znachorka

22 grudnia 2014, 16:26

sluchajcie mieszkam na glebokim za tzn na prowincji tak jak aga na poludniu tylko daleko od niej znam realia zycia u nas i przypuszczam ze u niej jest tak samo pytalam age na forum czy jej pies ma tylko niewydolnosc nerek odpisala ze tak podala wyniki mocznik 500 kreatynina [pwyzej 16 wet zalecil karmienie psa mieszanka dla niemowlat powiedzcie co to za lekarz przy takich wynikach kaze psa karmic przeciez kazdy kes spowoduje wzrost poziomu i mocznika i kreatyniny aga napisala ze ziola ma jej ktos przywiesc tzn ze sama nie ma mozliwosci po nie pojechac moze nie ma mozliwosci pojechac do innego lekarza i te ziola sa dla jej suni jedyna szansa i bardzo liczy sie czas dzwonil moj wet i podal wyniki badan brutusa z soboty morfologia w porzadku kreatynina z prawie 6 spadla na 1 mocznik z 275 spadl na 22
Aga24

22 grudnia 2014, 17:10

znachorka pisze:sluchajcie mieszkam na glebokim za tzn na prowincji tak jak aga na poludniu tylko daleko od niej znam realia zycia u nas i przypuszczam ze u niej jest tak samo pytalam age na forum czy jej pies ma tylko niewydolnosc nerek odpisala ze tak podala wyniki mocznik 500 kreatynina [pwyzej 16 wet zalecil karmienie psa mieszanka dla niemowlat powiedzcie co to za lekarz przy takich wynikach kaze psa karmic przeciez kazdy kes spowoduje wzrost poziomu i mocznika i kreatyniny aga napisala ze ziola ma jej ktos przywiesc tzn ze sama nie ma mozliwosci po nie pojechac moze nie ma mozliwosci pojechac do innego lekarza i te ziola sa dla jej suni jedyna szansa i bardzo liczy sie czas dzwonil moj wet i podal wyniki badan brutusa z soboty morfologia w porzadku kreatynina z prawie 6 spadla na 1 mocznik z 275 spadl na 22
To znaczy tak: moj pies ma złe wyniki bo tak jak mowie mocznik 500 a kreatynina 17,9. Weterynarz nie powiedział wprost ze to niewydolnosc, ale cos tam wspominal. Byłam w zbyt wielkim szoku zeby pamietac co do mnie mowila lekarka. Pytałam wet co pies moze jesc a ona powiedziała zeby cokolwiek ( zeby pies nie umarł z głodu) w małych ilosciach ale zeby cos podawac. To JA wpadłam na pomysł zeby podawac jej cos delikatnego jak dla dzieci typu wołowinka z warzywami.
Bardzo mało jej tego daje. w sumie kilkadziesiat mililitrow. Daje jej wode, papke z ziemniakow, te zioła i zastrzyki z płynem wieloelektrolitowym
znachorka

22 grudnia 2014, 17:34

aga to swietnie ze dajesz jej ziola posluchaj mnie na razie nie dawaj jej nic oprocz papki z ziemniakow jutro ugotuj kurza noge mozesz dodac marchewke i cebule podsun jej pod nos i jak bedzie wygladac ze ma na nia ochote przetrzyj troche i dodaj do papki z ziemniakow jesli nie to dalej sama papka najwazniejsze jest zbicie poziomu mocznika i kreatyniny aga dobrze zapamietalam twoja sunia wazy 24 kg to wazne bo podaje sie ilosc ziol wg wagi ciala acha brutus przytyl 2 kg trzymam za was kciuki
Gość

22 grudnia 2014, 17:41

znachorko cebulę ? dlaczego?
znachorka

22 grudnia 2014, 17:55

gotowana cebula jest znakomitym lekiem na choroby reumatyczne szczegolnie gosciec trzeba ja jesc wzmacnia czynnosci nerek rozpuszcza i eliminuje mocznik
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

22 grudnia 2014, 18:05

znachorko podaj proszę źródło informacji odnośnie karmienia psa nawet niewielką ilością cebuli. Mi vet zawsze tłumaczył, że nie wolno absolutnie zakaz, czytałam na ten temat przeróżne informacje i wszędzie pisze nie podawać, jak to w końcu jest :?:

Cebula – to warzywo często podawane jest razem z domowym jedzeniem. Tymczasem jest ono bardzo niebezpieczne dla psa i zjedzone w dużej ilości może nawet prowadzić do śmierci! Objawy zatrucia mogą pojawić się, gdy zwierzę zje więcej niż 0,5% masy swego ciała. Groźna dawka cebuli dla pasa o wadze 10 kg to zaledwie 50 gram. Wbrew przekonaniom gotowana cebula jest tak samo niebezpieczna dla psa jak surowa.

Dlaczego jest tak niebezpieczna?
Cebula zawiera substancje toksyczne - dwusiarczki, które powstają podczas przemian zachodzących w przewodzie pokarmowym psa. Dwusiarczki działają utleniająco i prowadzą do rozpadu czerwonych krwinek. Wystarczy, że pies zje tylko dwa plasterki cebuli tygodniowo, a prowadzi to do zniszczenia hemoglobiny w takiej ilości, że zaburza dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To z kolei prowadzi do anemii.
znachorka

22 grudnia 2014, 18:25

zawsze gotowalam moim bokserom 1 pokrojona w kostke cebule nigdy zaden nie mial zlych wynikow krwi brutus tez ja caly czas je jak dostane jutro na papierze jego wyniki badan z soboty to je przeskanuje bo ma znakomite
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

22 grudnia 2014, 18:59

znachorka pisze:zawsze gotowalam moim bokserom 1 pokrojona w kostke cebule nigdy zaden nie mial zlych wynikow krwi brutus tez ja caly czas je jak dostane jutro na papierze jego wyniki badan z soboty to je przeskanuje bo ma znakomite
Masz może publikacje na temat wpływu podawania gotowanej cebuli przy chorobach nerek, chętnie się zapoznam. Czytałam możliwe dostępne tematy i żywienie psów w chorobach nerek , przed chwilą przewertowałam Dietetykę wydanie dla ludzi, nic nie mogę na ten temat znaleźć a chciałabym poczytać.
znachorka

22 grudnia 2014, 19:14

zostaw dietetyke zacznij czytac zielarzy nie podam nazwisk bo wykrzyzykuja
znachorka

22 grudnia 2014, 19:29

ja napisalalam ze cebula wzmacnia czynnosc nerek aga miala dodac do kury dla smaku przetarte mialo byc tylko mieso
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

22 grudnia 2014, 19:36

znachorka pisze:gotowana cebula jest znakomitym lekiem na choroby reumatyczne szczegolnie gosciec trzeba ja jesc wzmacnia czynnosci nerek rozpuszcza i eliminuje mocznik
Cebulą zatrujesz psa a potem go zabijesz . Ale zanim co- będzie srał dalej jak widział . Bardzo przepraszam za wyrażenie
ale przeraziłam sie tym co przeczytałam .Bardzo Cię proszę nie pisz już więcej o cebuli , dobrze ?

Pies agi24 wymaga intensywnego , rozważnego leczenia u kompetentnego lekarza . Wymaga płukania i leków .
To identyczna sytuacja jaka była u justys88 . Pies ma 500 mocznika i to jest mocznica .Straszna , okrutna choroba .
Przy takim poziomie mocznika , zresztą i przy wszelkich innych wysokich wartościach należy zwrócić uwage i zbadać też psa
od strony kardiologicznej (zab rytmu serca , tachykardia , bradykardia ), bo te dwa układy działaja razem , często dochodzi też do nadcisnienia tętniczego , dlatego Enarenal i leki nasercowe nie bez powodu wprowadzane są przez lek leczącego .
Kroplówki toczy się wolno aby nie "zalać" psa ( obrzęk płuc ) .To bardzo złożony temat .
Aga24

22 grudnia 2014, 19:37

Znachorko, moja sunia wazyła dokładnie 23,5 kg jakis ponad tydzien temu, ale ze nic nie je to chudnie i mysle ze teraz moze wazyc około 21-22 kg.
A co do papki z ziemniakow to czytalam na necie ze na przykład dla ludzi ziemniaki sa niewskazane przy niewydolnosci nerek. Wiec nie wiem czy to samo tyczy sie psiaków????

Te zioła podaje jej po 10ml co 1-2h. Zaparzyłam nawłoc, jasnote biała i przytulie (po 1 łyzeczce) Teraz mam nadzieje ze jej tym pomoge, a nie zaszkodze
Gość

22 grudnia 2014, 19:46

Myślę że zioła nie zaszkodzą,a jesli nie ma za duzo potasu ziemniaki mozna podać. Papkę ze swiezo gotowanych, nie z przechowywanych w lodowce, mają być świeżo rozgotowane

Ja bym podawała po łyzeczce ziół, nie za duzo na raz, mniej a częściej. Uwazam że znachorka wie lepiej a może i Robert by pomógł
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości