ODDAWANIE MOCZU NA LEGOWISKO

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Elsinoe
Posty:1
Rejestracja:06 kwietnia 2013, 22:53

06 kwietnia 2013, 23:19

Witam serdecznie,
Mam od 3 lat psa ze schroniska, suczke, ktora aktualnie ma lat 7. Kilka miesiecy temu zostala wysterylizowana ze wzgledu na ropomacicze. Ciezko dochodzila do siebie, brala antybiotyki przez kilka tygodni po zabiegu. Od razu po sterylizacji dostala cieze urojona, ktora po kilku dniach przeszla. Suczka jest po duzych przejsciach, ale nigdy nie zalatwiala sie w mieszkaniu, nigdy niczego nie zniszczyla. Zawsze byla bardzo posluszna, lubila sie przytulac, spala na lozku, w nogach. To byla jedyna rzecz, ktorej nie dalo jej sie oduczyc: spania na lozku. Generalnie zawsze szuka jak najbardziej miekkiej rzeczy, na ktorej moze sie polozyc. Ma tez swoje poslanie, na ktore zanosi przysmaki, bawi sie zabawkami. Po sterylizacji zmienil sie jej troche charakter. Zrobila sie bardziej wycofana, zamnieta w sobie. W nocy zamiast spac w nogach, przytula sie do mnie, wciska mi nos w brzuch. Po kilkunastu minutach, kiedy kaze jej isc w nogi, z ociaganiem, ale w te nogi idzie i tak spi cala noc. Przez ostatnie 3 lata mieszkala ze mna juz w trzech mieszkaniach, uwielbia podrozowac. W nowym mieszkaniu od razu poczula sie dobrze. Mieszkamy w nim juz od roku. Zostawala w domu sama po 7-9h, kiedy bylam w pracy i nigdy nie bylo problemu. Od lutego nie pracuje i jestem z nia duzo czesciej w domu. Od tego czasu zrobila sie jeszcze bardziej wycofana. Zaczela miec duzy apetyt, znajdowac przysmaki, kiedy jest na dworze i zjadac je przez kaganiec. Czasami nie reaguje, kiedy ja wolam. Na poczatku karalam ja klapsami. W tym momenie staram sie ja bardziej pilnowac, na psa nie krzycze, nie jest karana klapsami. Kiedy wracam z jakiegos wyjscia, kocyk, ktory lezy na sofie jest kompletnie sklebiony, czasami zrzucony na podloge. W pewnym momencie zamiast karmy dostala kasze, po dwoch dniach takiej diety zsikala sie na sofe. Myslalam, ze miala problem z pecherzem. Nie nakrzyczylam na nia. Wypralam sofe. Nastepnego dnia nasikala znowu. Wtedy ja skarcilam - werbalnie. Tego samego dnia przyszla karma. Pies nastepnego dnia juz nie nasikal. Myslalam, ze jej zachowanie bylo zwiazane ze zmiana diety i protestem. Minely dwa tygodnie. Wczoraj znowu nasikala na lozko. Nie bylo mnie 5 godzin. Wczesniej byla na spacerze. Dzisiaj zastawilam lozko i sofe. Wrocilam i zastalam cale sklebione poslanie, zasikany rog materaca i kaluze obok. W srode wybieram sie do lekarza. Nie wiem o co chodzi. Nie jest to nietrzymannie moczu, bo cala noc bez problemu wytrzymuje. Pies jest lekko apatyczny, skulony, ale reaguje na przysmaki, przychodzi jak sie go zawola, bawi sie zabawka, jesli zainicjuje zabawe. Na dworzu zachowuje sie jak dawniej, biega, jest radosna. Ale w domu kladzie sie w skulona w kacie lozka, patrzy na mnie z przestrachem w oczach. Czy tego typu zachowanie moze byc spowodowane zmianami hormonalnymi po sterylizacji? Juz nie wiem co robic. Prosilabym o rade.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

06 kwietnia 2013, 23:36

zaczęłabym od dokładnego obejrzenia psa u weterynarza oraz badań krwi i moczu. jeśli się okaże, że wszystko jest w porządku to konsultacja behawiorystyczna. natychmiast odejść od karania psa (nie wspominam nawet o biciu - po to brałaś psa, żeby się na nim wyżywać?) - nie wiesz czy pies robi to świadomie, poza tym zabijasz jej pewność siebie. wyobraź sobie, że Twoja matka cały czas krzyczy na Ciebie, a Ty nie masz zielonego pojęcia za co. psy nie myślą tak jak ludzie, nie robią niczego na złość. nie rozumieją konsekwencji tego co robią. karanie psa (nawet słowne) za coś co zrobił pod Twoją nieobecność jest kompletnie bezsensowne i bezzasadne - pies nie ma pojęcia o co Ci chodzi. jesteś zła to idź i pokrzycz sobie w pokoju obok (świetna metoda - polecam), bez psa.
Gosc

07 kwietnia 2013, 00:04

W moim odczuciu pies ktory lezy zwiniety w rogu lozka i smutno sie patrzy to daje sygnal ze cos jest nie tak i to jest prawda najpierw badania. Nie bij psa zachowanie agresywne wywoluje agresje. Zmiany ciagle dla psa ktory przeszedl duzo tez nie wychodza na dobre -tak mysle wiec skoro juz masz psa to sie nim zaopiekuj :D
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 kwietnia 2013, 11:05

dokładnie tak ja piszą przedmówczynie pilnie badanie moczu , krwi i ogólnie psa.
ania005

07 kwietnia 2013, 18:40

U mojej suni było podobnie .Pierwszy objaw NN .Owszem na początku lekarza podejrzewali ze siusia pod siebie z powodu braku hormonów po sterylce ale po badaniach wyszło szydło z worka .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości