Osteochondroza-proszę o pomoc !!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ewa Winckiewicz
Posty:7
Rejestracja:16 stycznia 2012, 21:37

16 stycznia 2012, 22:15

U mojej suczki labrador,która 28 maja tego roku skończy 2 lata po prześwietleniach stwierdzono Osteochondroze stawu kolanowego w lewej tylniej łapie.Przed prześwietleniem i teraz dostaje zastrzyki na stan zapalny oraz tabletki.Moim zdaniem zastrzyki jej pomagają,ale nie na dłuższą metę,bo kulawizna wraca.Weterynarz zaproponował mi aby wstrzyknąć jedną serię kwasu hialuronowego po 4 zastrzyki.Nie wiem,czy to jest dobry pomysł???...proszę o pomoc.A także co najistotniejsze lekarz stwierdził,że niezbędna będzie operacja.Właśnie dla tego pytam,czy oby napewno niezbędna ??? Może w przypadku mojej suczki da się uniknąć operacji,a pomóć farmakologicznie ??? Z góry dziękuję i prosze o jakiś komentarz i dobrą radę.Dołączam zdjęcia RTG.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2012, 23:35

trzeba bardzo dokładnie dorobić zdjęcie AP tego kolana , nie wpełni pokazują te zdjęcia OCD kolana. Czy potrzebna będzie operacja? Niewykluczone ,ale należy dokładnie dorobić zdjęcie i zbadać kolano.. Kwas hialuronowy kolanu na pewno nic nie zrobi złego , ale zmiany także nie cofnie.
Ewa Winckiewicz
Posty:7
Rejestracja:16 stycznia 2012, 21:37

17 stycznia 2012, 16:14

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 28 gości