Owczarek Niemiecki ON - 8 miesięcy, brak kondycji, kulawizna

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Tom72
Posty:2
Rejestracja:08 września 2017, 13:38

08 września 2017, 14:51

Witam serdecznie,

Jak pisałem w wątku z powitaniami, "kupiłem synowi" (a raczej pod pretekstem "kupna synowi" - kupiłem sobie) ONka.
Chciałem wziąć psa ze schroniska, ale mam dwójkę dzieci i chciałem "zminimalizować prawdopodobieństwo chorób i powikłań...

Kupiłem psa z hodowli, "z rodowodem".

ASAR - jest WSPANIAŁYM psem

Obrazek

Przepraszam za długość postu - wszystkie te informacje poza wstępem i przywitaniem wydają mi się istotne.

Niestety od jakiegoś czasu kuleje a kondycja DRAMATYCZNIE POGORSZYŁA mu się latem.

Obawiam się, że to są dwa niezależne, ale nakładające się problemy.

Psiak u hodowcy karmiony był surowym mięsem z ryżem i marchwią, ale miał też dostęp do suchej karmy dla szczeniaków.
Kupując psa dostałem worek tej karmy i kilka kilogramów mięsa ;-)

Niestety, piesek trudno zniósł przeprowadzkę i z powodu rzadkich kup - już w kilka dni potem byliśmy u weterynarza i w CAŁOŚCI przeszliśmy na suchą karmę. Najpierw JOSERA od hodowcy, potem TROPIDOG (PREMIUM JUNIOR LARGE BREEDS TURKEY with RICE)

Regularnie odrobaczany, dodatkowo w kwietniu przeciw kleszczom dostał Bravecto.

Problemy kondycyjne zaczęły się wraz z pierwszą falą upałów, piesek wyraźnie stracił apetyt, choć na wadze cały czas przybiera prawidłowo.

O ile wcześniej robiliśmy spacery krótkie (od 500m, do 2 km), później nawet po 4, 6, a raz nawet 8 km - to piesek zupełnie stracił chęć do spacerów. 90% dłuższych spacerów - było "na luzie" bez smyczy i kagańca (pola, łąki, las).

Po ogródku też już nie biega, wcześniej "latał jak szalony".

Zaczął kuleć, weterynarz stwierdził, że to najprawdopodobniej "kulawizna wzrostowa" (proszę wybaczyć, mogłem coś przekręcić). Zalecił:
SCANODYL - doraźnie i ArthroScan Kęsy.

Inni właściciele ONków, opowiadali o podobnych przejściach, co trochę mnie uspokoiło (choć i ja zacząłem łapać doła ...)

W czerwcu zmieniłem karmę na "FITMIN Maxi Junior" (ostatnio nawet kupowałem w KrakVet), myślałem, że coś się zmieni coś poprawi.

W sierpniu wet zalecił prześwietlenie i konsultację w innym gabinecie. W opisie mam:
głowa kości udowej zagłębiona w panewce znacznie poniżej 50%
poszerzenie szpar stawowych
łuki Shentona Menarda przerwane


zapalenie pochewki mięśnia dwugłowego


Zalecono pływanie - to jeździmy nad jezioro, ale sezon niedługo się skończy.
Jestem z Leszna (ok 75 km do Poznania, ok 100 km do Wrocławia)
Na bieżnie wodną musiałbym jeździć do Wrocławia, co raczej jest nie do ogarnięcia organizacyjnie i finansowo.

Mój wet zalecił kolejną konsultację, tym razem w klinice we Wrocławiu.

Proszę o poradę, mogę zrobić "zdjęcia zdjęć", czy opisu radiograficznego.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 września 2017, 12:24

zrób zdjęcie zdjęciu zobaczymy czy pomoże to w ocenie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 września 2017, 18:43

no niestety zdjęcia kipskiej jakości, biodra nie sa idealne, łokcie trzeba dorobić jeszcze zdjęcia AP , bo też nie wyblądają idealnie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości