padaczka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Marysia

02 stycznia 2007, 21:45

Witam,
Chciałabym prosić o poradę lekarza weterynarii- jak rozumiem są Państwo specjalistami od żywienia. Mój 3- letni kundelek miał ostatnio 2 ataki padaczki (pierwszy miał miejsce w Sylwestra, więc nie mam jeszcze wyników badań diagnostycznych). Lekarz zalecił Luminal w czopkach 1x dziennie. Czytałam, że prawidłowe żywienie ma bardzo duże znaczenie przy tej chorobie. Będę bardzo wdzięczna za informacje i pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Marysia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13054
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 stycznia 2007, 00:17

przede wszystkim należy się skupić na dokładnym zdiagnozowaniu psa. Jeżeli ktoś zaczyna od diety to zabiera się od końca. Po postawieniu w miarę dokładnej diagnozy zaczynamy leczenie i profilaktykę. Profilaktyka polega zarówno na zmianie trybu życia ( spokojny, bez stresów , emocji i ekscytacji). Jeżeli mamy do czynienia z epilepsją pochodzenia czysto neurologicznego to żywienie nie będzie miało większego wpływu na epilepsję. Oczywiście forma i sposób podawania posiłków muszą się bardzo zmienić. Co innego jeżeli epilepsja wiąże się ze schorzeniami narządowymi wtedy dieta musi być zaostrzona i dobrana do danego schorzenia. To w taki wielkim schemacie i skrucie.
Marysia

03 stycznia 2007, 10:23

Nie zamierzam zaczynać leczenia padaczki od diety. Chcę po prostu zebrać jak najwięcej informacji na temat choroby i postępowania w jej przypadku. Myślałam, że zadając to pytanie specjaliście od żywienia dowiem się czegoś więcej niż tego, że powinnam zapewnić psu bezstresowe życie. Ale cóż.
Dziękuję
Awatar użytkownika
kaasia
Posty:166
Rejestracja:11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja:Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

03 stycznia 2007, 11:19

Po co te pretensje? Ton Twojej wypowiedzi jest co najmniej nieprzyjemny. Po pierwsze pan Jarek jest specjalistą chorób psów i kotów, co jest wyraźnie napisane w jego podpisie. Po drugie opisałaś ogólnie swój problem, a nie zadałaś konkretnego pytania. Poza tym pan Jarek odpowiedział na Twojego posta w najzupełniej słuszny sposób, czyli dał do zrozumienia, że jeśli są schorzenia narządowe, to wtedy ustala się specyficzną dietę. Być może oczekiwałaś opisania każdej możliwej postaci padaczki, każdego schorzenia i wszystkich zaleceń żywieniowych w każdym możliwym przypadku. Ale to raczej temat na artykuł, jeśli nie na książkę. Ci ludzie przecież pracują! A niektórzy oczekują od tego forum bezpłatnej poradni z biblioteką włącznie i jeszcze mają pretensje...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13054
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 stycznia 2007, 23:36

słuchajcie spokojnie Marysiu napisz wyniki jakie uzyskałaś od psa doradzimy coś, ale nie mogę doradzać Ci od końca bo za 2 miesiące napiszesz o mnie co za lekarz po podaniu jedzenia wszedł w fale ataków. Nie można zalecać diety wiedząc , że zwierzę np. tylko wymiotuje, tylko ma padaczke, tylko ma biegunke. Trzeb zanaleźć podstawę tych schorzeń. Proszę emoce na wodzy. Nie chcę źle ani dla Twojego pupila ani dla Ciebie , a Kasia ma rację gdyby chcieć opisać Ci wszystko o padaczce mógłbym ok. 2 tyg. nie wstawać od komputera.
Marsia

10 stycznia 2007, 19:49

Przepraszam, może rzeczywiście zareagowałam przesadnie, ale jestem bardzo zmartwionatą chorobą i czuję się bezradnajavascript:emoticon(':(')
Sad. Ja wiem, że padaczka może mieć rózne przyczyny i konieczna jest próba diagnozy. Pies jest obecnie w trakcie badań i na razie wiadomo, że serce jest ok. A ja chciałam się po prostu dowiedzieć, czy są jakieś ogólne zasady- żeby mu nie szkodzić. Bo np. gdzieś wyczytałam, że pies z padaczką powiniem jeść mało węglowodanów. Dlatego zwracam się do specjalisty, bo w internecie ludzie piszą różne rzeczy i nie wiem, w co wierzyć...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13054
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 stycznia 2007, 22:29

bardzo Cie proszę skup się na skrupulatnej diagnostyce i podążaj po nitce do kłębka. Choroba ta wymaga staranności , sumiennkości , konsekwecji, stabilizacji behawioralnej. Najważniejsza we wczesnej fazie jest diagnostyka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości