ponownie zerwane więzadło krzyżowe

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

vectrula1

03 lipca 2012, 20:48

witam, moj pies rasy amstaff, 6 lat,zerwał więzadło krzyżowe w tylnej łapie ok. 2,5 miesiąca temu.dwa miesiące temu przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadła metoda zewnątrzstawową. pies był oszczedzany po zabiegu, cwiczylismy codziennie zginanie stawu.wydawalo sie ze wszystko idzie w dobrym kierunku. kulał tylko podczas szybszego chodzenia. kilka dni temu po spacerze wrocil normalnie, polozyl sie i jak wstal to noge mial podkurczona.trwalo to kilka dni wiec pojechalam do weterynarza. badanie ortopedyczne bylo robione bez "glupiego jasia".lekarz stwierdzil wykonujac test szufladowy ze na 90 procent wiezadlo jest znowu zerwane:( zrobil zdjecie i okazalo sie ze jest widoczny plyn w obrebie stawu kolanowego. zalecil leki przeciwzapalne na ok. 10 dni. po tym czasie mamy pojawic sie na kontrole-jesli nie bedzie poprawy- to czeka nas kolejna operacja. lekarz polecal metode TPLO. jestem w kropce.nie wiem czy poddawac psa kolejnej operacji, ktora i tak nie da 100 % pewnosci, że pies bedzie sprawny. ponadto obawiam sie tych powiklan o ktorych tak czesto pisze sie w kontekscie metody tplo. pomijam juz cenę ( 3tys.zł za sam zabieg).najbardziej przeraża mnie wizja kolejnej narkozy, ktora zawsze jest ryzykowna.prosze o porade.jakie sa szanse ze po zabiegu tplo pies nie bedzie kulal? co by sie stalo gdybym nie zrobila operacji i zdecydowala sie na leczenei zachowawcze?
vectrula
Posty:2
Rejestracja:03 lipca 2012, 20:22

06 lipca 2012, 11:32

szkoda, że nikt nie chce pomóc ale trudno:)nie poddam się:)czy ktoś z Państwa ma może doświadczenie z zabiegiem TPLO i mógłby podzielić się wrażeniami?interesują mnie przede wszystki efekty tego zabiegu-zarówno te pozytywne jak i negatywne. natrafiam na bardzo skrajne opinie na jego temat i cięzko mi podjąc decyzję.będę wdzięczna za pomoc
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 lipca 2012, 14:33

u amstawa metoda zewnątrztorebkowa? No to jesteście odważni to była kwestia czasu aby to strzeliło . Ile on waży? Tplo metoda bardzo skuteczna . Sam wykonuje zabieg metodą TTA skuteczność 100% zabieg ten wykonujemy od 4 lat wszystki psy chodzą w pełni sprawnie. TPLO dla mnie metoda bardziej inwazyjna ale także w pełni skuteczna.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości