problem z brudnym odbytem

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dorkas
Posty:48
Rejestracja:04 września 2012, 16:31

26 maja 2014, 14:24

Bogumila89 pisze:skoro wet. tak kazał to pewnie coś w tym musi być ;p
przepraszam, a co Twoja odpowiedź wnosi do tematu?!
dorkas
Posty:48
Rejestracja:04 września 2012, 16:31

26 maja 2014, 14:25

buha ha ha ha pisze:Chyba tylko kasa dla weta :lol:
nie tylko, czysta d..a psa też!!!
buha ha ha ha

26 maja 2014, 14:35

Jesteś taki pewny, że psia dopa zrobi się czyściutka?
Obyś się nie przeliczył :lol:
dorkas
Posty:48
Rejestracja:04 września 2012, 16:31

26 maja 2014, 15:00

buha ha ha ha pisze:Jesteś taki pewny, że psia dopa zrobi się czyściutka?
Obyś się nie przeliczył :lol:
miałam na myśli gruczoły. Ale to już chyba nie Pana/i sprawa.
buha ha ha ha

27 maja 2014, 19:20

To po co dorkas założyłaś ten śmieszny temat, żeby pochwalić się psią dopą na zdjęciach? :lol:
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

27 maja 2014, 19:50

ona przynajmniej ma dupę którą może się chwalić...
babaaga

27 maja 2014, 21:27

dorkas pisze:Dzisiaj byłam u weta - gruczoły zostały wyczyszczone, ale wet stwierdził, że one nie były zapchane.
Jednak mamy stan zapalny odbytu, psiak dostał jakieś lekarstwo doodbytniczo (wet powiedział, że ten lek stosuje się przy koniach) i dostał antybiotyk w zastrzyku.
W przyszłym tygodniu mam zgłosić się na przepłukiwanie gruczołów.
dorkas, spróbuj zamiast kolejnych antybiotyków zwykłych (ludzkich) czopków doodbytniczych z propolisem. Do kupienia w każdej aptece. U mojego poprzedniego psa zlikwidowały nawet przetokę odbytniczą (powstała jako skutek długotrwałego zapalenia gruczołów). Nawet weterynarz, która je poleciła była zdumiona jak szybko i skutecznie zlikwidowały coś, co wg niej b. źle rokowało.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 maja 2014, 22:51

przepraszam , że dopiero teraz widzę na zdjęciach bardzo podrażniony odbyt na skutek lizania . Nic więcej .
dorkas
Posty:48
Rejestracja:04 września 2012, 16:31

27 maja 2014, 23:31

buha ha ha ha pisze:To po co dorkas założyłaś ten śmieszny temat, żeby pochwalić się psią dopą na zdjęciach? :lol:
Gościu, ja go założyłam z jakiegoś powodu. Nie Tobie oceniać czy jest on śmieszny bądź nie. Może Ty na forum pochwal się swoją doopą - też chętnie pośmieję się :D
dorkas
Posty:48
Rejestracja:04 września 2012, 16:31

27 maja 2014, 23:33

Jarek pisze:przepraszam , że dopiero teraz widzę na zdjęciach bardzo podrażniony odbyt na skutek lizania . Nic więcej .
Witam Doktorze, nie ma Pan racji. Odbyt nie jest podrażniony na skutek lizania, bo pies go nie liże.
Dziękuję
dorkas
Posty:48
Rejestracja:04 września 2012, 16:31

27 maja 2014, 23:35

babaaga pisze:
dorkas pisze:Dzisiaj byłam u weta - gruczoły zostały wyczyszczone, ale wet stwierdził, że one nie były zapchane.
Jednak mamy stan zapalny odbytu, psiak dostał jakieś lekarstwo doodbytniczo (wet powiedział, że ten lek stosuje się przy koniach) i dostał antybiotyk w zastrzyku.
W przyszłym tygodniu mam zgłosić się na przepłukiwanie gruczołów.
dorkas, spróbuj zamiast kolejnych antybiotyków zwykłych (ludzkich) czopków doodbytniczych z propolisem. Do kupienia w każdej aptece. U mojego poprzedniego psa zlikwidowały nawet przetokę odbytniczą (powstała jako skutek długotrwałego zapalenia gruczołów). Nawet weterynarz, która je poleciła była zdumiona jak szybko i skutecznie zlikwidowały coś, co wg niej b. źle rokowało.
Witam, bardzo dziękuję za radę. Jutro udam się do apteki i zakupię czopki. Zaszkodzić nie zaszkodzą, a może pomogą :)
dzięki
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 maja 2014, 00:00

może nie liże , ale w jakiś sposób go drażni widać zaczerwienienie tej okolicy i jej podrażnienie . A co ile ta pupa była myta w hexodermie i czy była potem solidnie płukana i osuszana?
LUKA TOSIA

11 września 2014, 16:59

dorkas pisze:
babaaga pisze:
dorkas pisze:Dzisiaj byłam u weta - gruczoły zostały wyczyszczone, ale wet stwierdził, że one nie były zapchane.
Jednak mamy stan zapalny odbytu, psiak dostał jakieś lekarstwo doodbytniczo (wet powiedział, że ten lek stosuje się przy koniach) i dostał antybiotyk w zastrzyku.
W przyszłym tygodniu mam zgłosić się na przepłukiwanie gruczołów.
dorkas, spróbuj zamiast kolejnych antybiotyków zwykłych (ludzkich) czopków doodbytniczych z propolisem. Do kupienia w każdej aptece. U mojego poprzedniego psa zlikwidowały nawet przetokę odbytniczą (powstała jako skutek długotrwałego zapalenia gruczołów). Nawet weterynarz, która je poleciła była zdumiona jak szybko i skutecznie zlikwidowały coś, co wg niej b. źle rokowało.
Witam, bardzo dziękuję za radę. Jutro udam się do apteki i zakupię czopki. Zaszkodzić nie zaszkodzą, a może pomogą :)
dzięki
WITAM MAM TEN SAM PROBLEM Z MOJA LUCYNĄ -GLDENKĄ TEŻ IDĘ PO TE CZOPKI
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

21 października 2022, 10:31

Cześć!
W takich sytuacjach dobrze jest skontaktować się z weterynarzem. Dzięki temu nie tylko zaopiekujesz się zwierzakiem, ale i będziesz mieć jego stan zdrowia pod kontrolą. Pamiętaj, żeby zrobić to możliwie jak najszybciej. Tylko w ten sposób pomożesz swojemu zwierzakowi.
Pamiętaj jednak, że każda wizyta w gabinecie weterynarza może wiązać się z niepotrzebną dawką stresu u zwierzęcia. Jeśli chcesz przeciwdziałać takim sytuacjom, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/
Z poradnika dowiesz się, jak poradzić sobie w takich sytuacjach.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości