Witam,
w grudniu 2015 r. mój piesek 6 jork zaczął pokasływać. Po wizycie w lecznicy wykonaniu biochemii oraz RTG klatki piersiowej okazało się, że pies cierpi na niewydolność serca. Dostał benakor 1/2 tabletki + cardiodol podawany raz dziennie. Dodatkowo ze względu na powiększoną wątrobę( podwyższony alat i gttp) oraz złe wyniki 1hepataiale forte. Je tylko raoyal hepatic puszka +suche. Po zastosowaniu leków oraz diety objawy kliniczne całkowicie ustały.Równo po roku czyli grudzień 2016 znów zaczął kaszleć - po konsultacji z dr został włączony furosemid 1/4 tab. dwa razy dziennie. Niestety furosemid nie przyniósł skutków. Zalecono zwiększenie dawki 1/4 tab. rano i wieczorem plus 1/2 w południe. Nadal bez efektów. Pies kaszle jak kaszlał .Zmieniono leki - benakor zamieniono na cardalis 1/2 raz dziennie, a furosemid na upcard - 1/2 raz dziennie. Dodatkowo nadal przyjmuje hepatiale forte oraz cardiodol. Po tygodniowej terapii nie widziałam poprawy. Wykonano RTG płuc oraz serca. Serce nadal powiększone płuca czyste. A pies nadal kaszle. W badaniach krwi nieznacznie podniesiony - chyba mocznik ... reszta ok, oczywiście oprócz alat i gttp. Martwi mnie również fakt podwyższonej ilości leukocytów, oraz powiększone węzły chłonne wyczuwalne zarówno po lewej stronie szyji oraz łap. Pies również od kilku miesięcy ma powiększone migdały.
Od trzech dni pies całkowicie odmawia przyjmowania upcard - wypluwa w czymkolwiek bym mu nie podała leku:) i przyznam, ze właśnie od trzech dni kaszle mniej !!! Czy jest możliwe, że jego oragnizm sam mu sugeruje żeby tego nie jadł ponieważ nie jest mu potrzebny (skoro nie przynosi efektu) Czy pies z podwyższanym mocznikiem powinien przyjmować upcard ?
I czy kaszel może byc wynikiem podwyzszonej ilości leukocutów oraz duzych migdałów?
Proszę o poradę ponieważ odnoszę wrażenie że tylko zwiększam dawki leków psu a nie przynosi to efektów.
pozdrawiam,
Kamila
problemy z sercem i wątrobą - jork
musi ktoś podejść do psa wielopłaszczyznowo, czyli nie skupiać się tylko na sercu , ale całym organizmie. Diuretyki pętlowe nie powinny być stosowane przy PNN , ale wszystkie aspekty za i przeciw trzeba rozpatrzyć znając sytuację krążeniową tego psa. Należy też dokładnie widzieć obraz jego płuc, znać obraz nerek znać sytuację serca. Z Twojego opisu nić nie wynika potrzebne są dokładne wyniki i porządna konsultacja z badaniem psa.
-
- Informacje
-
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości