Problemy ze skórą i suplementy diety.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

agniechaa1234

06 maja 2014, 10:56

Mam pytanie, mój labek ma w okresie wiosenno-letnim problemy z sierścią, drugi mój pies ze względu na chorobę ma duże ubytki w sierści i skóre w kiepskim stanie. Pomaga im specjalistyczna karma i kwasy omega. Dostają najczęściej omegan lub Flawitol Omega. Niestety taka butelka starcza im na ok 5 dni a butelka to ok 20zł. Ostatnio czytałam, że schronisko dla zwierząt prosiło o zakup suplementu dla ludzi (Omega 3-6-9 z olejem z ryb, siemienia lnianego i ogórecznika firmy Walmark) Koszt ok 20zł za 60 kps. Dzienna dawka dla człowieka to 1 kps. dziennie. Mam pytanie czy można bezpiecznie stosować ten preparat u psów i w jakiej dawce. Przyznam, że będzie to ogromna różnica w wydatkach na psiaki, gdyż jeszcze mam stałe koszty związane z innymi lekami dla sierściuchów.
hatszepsut1990
Posty:1
Rejestracja:06 maja 2014, 17:22

06 maja 2014, 17:28

Witam Was serdecznie :) Miałam podobny kłopot z moim psiakiem. Najpierw wet kazał zmienić dietę, dodawać do posiłków bogate w kwasy pokarmy ludzkie, ale inny powiedział, że właśnie ludzkie kapsułki też się sprawdzą i są bezpieczne. Ilość zależy od wagi, jeżeli to labrador to pewnie jedna tabletka na 2 dni, nie wiem jak duży jest drugi pies :) Najlepiej porozmawiaj z jakimś lekarzem weterynarii, skomentuje Twoje wątpliwości :) Życzę zdrowia! ;)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 maja 2014, 12:13

możesz spokojnie podawać mu jedna kapsułkę na dzień . Zadziała tak samo jak syrop.
MatkaDexteriuszka
Posty:1
Rejestracja:16 października 2014, 23:29

16 października 2014, 23:49

ja też podawałam Omegan, oleje Dr Seidla, podaję co dzień tran jedną kapsułkę, miał 2 msc. temu mój boksio zastrzyki 4 iniekcje Lydium, bo miał nużeńca. Teraz daję mu smaczki szprotki suszone, są źródłem kwasów Omega.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

25 października 2014, 18:43

suszone szprotki to niewątpliwie świetne źródło WNKT :D :D :D
Awatar użytkownika
konero
Posty:3
Rejestracja:27 sierpnia 2017, 00:53

02 września 2017, 17:51

A może taki różeniec górski będzie na to pomocny? Moim zdaniem warto trochę sobie o tym poczytać :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości