"skacząca" grdyka u pieska w nocy.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

madaleine
Posty:1
Rejestracja:25 maja 2013, 12:20

25 maja 2013, 12:23

Witam, mam 11-miesięcznego psa shih-tzu.
mniej wiecej co miesiąc ( od około 5 msc) piesek w nocy nie może spać. Oddycha normalnie, ale co chwilę jego grdyka "skacze", a głowa wysuwa się do przodu. Są to jakby odruchy wymiotne, ale piesek nawet nad ranem (kiedy ataki się kończą) nie wymiotuje. Piesek raz zjadł coś smażonego - myślałam początkowo, że to od tego, ale powtórzyło sie to 2 razy bez jakiegokolwiek wytłumaczenia żywieniowego. Jeżeli dostaje coś " ze stołu" to jest to gotowany kurczak, marchewka, lub ryż, więc nic obciążającego żołądek...

W poniedziałek wybieramy sie do weterynarza, lecz jak byłam z tym powodem ostatnio usłyszałam, że może to być stres lub coś zalega na żołądku, co nie jest w tych przypadkach możliwe...

Mam pytanie czy może któremuś z waszych psów działo się coś takiego?
A może ktoś z was wie od czego to się dzieje?


proszę o pomoc. Jest On dla mnie bardzo wazny i serce mi się kraja gdy na to patrzę i nie mogę mu pomóc NATYCHMIAST, a nie w poniedziałek. Chciałabym być chociaż świadoma co może mu być zanim uświadomi mi to weterynarz.

Dodam jeszcze, że "ataki" mają miejsce RAZ NA MIESIĄC, nie powatarzają się codziennie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 czerwca 2013, 20:07

nagraj komórka krótki filmik jak to wygląda , bo taki opis niewiele daje.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości