Śmierć głodowa?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mskiper
Posty:7
Rejestracja:02 lipca 2011, 15:46

02 lipca 2011, 15:49

Mam ogromny problem z cocer spanielem ma niecały rok a od 1 prawie nie je ,
Po 3 dniach nie jedzenia i osłabnięciu pojechaliśmy do weterynarza , zrobiliśmy prześwietlenie, i kontrast po 24godz kontrast został w żołądku, więc stwierdzili że robimy operację bo pewnie coś tam jest , oczywiście nic nie były, ale rzekomo był skurcz spastyczny i blade nie ruszające się jelita. Po operacji 3 dni kroplówka i zero poprawy, tyle że zaglądał do miski. po tych 3 dniach kazali podawać wodę później jedzenie i od tej pory pies bierze mały kąsek ciągle nowej potrawy resztę widać że chce ale tylko ciamka i wypluwa. Lekarze niewiedzą co jest bo wszystkie wyniki a w zasadzie morfologia zwykła i biochemiczna wyszły ok białko 80tyś i z jakiegoś wymazu białko podwyższone(jakoś tak), pies jest w opłakanym stanie ledwo dycha a oni ciągle nic nie wiedzą oni bo wymusiliśmy konsultację z 5 weterynarzami, i ciągle nic pomocy
ania05

02 lipca 2011, 19:23

A załatwia się normalnie ,pije wodę ?Jesli jelita były blade i nieruchome to chyba coś z nimi jest nie tak .....trzymam kciuki żeby ruszył z jedzeniem ,ach te nasze psiny ..
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 lipca 2011, 22:12

niestety bez badania i dok ladnych szerokich badań psa nie licz na pomoc , bo sam (a) widzisz jak wszyscy nie są w sytanie ustalić przyczyny a co dopiero po tak wyrywkowym opisie.
mskiper
Posty:7
Rejestracja:02 lipca 2011, 15:46

16 lipca 2011, 00:04

może teraz coś więcej będziecie mogli zrozumieć :)

mój cocer spaniel nagle 02.czerwca przestał jeść pić, po 7 dniach zrobiono mu operację stwierdzono skurcz spastyczny i nacieli mu odzwiernik, widzieli ze jelita się nieruszaly byly biale i śmierdzące, zrobilu mu masaż, dostał kroplówki kefawet i metonizadol, po 5 dniach było zaczął ciut jeść 1x dziennie i kolejnego dnia zwymiotował i ponownie zjadł ciut tak było przez kolejne 4 dni , potym dostał steryd enkorton, poźniej zbulwersowani zrobiliśmy małą aferę i poprosiliśmy o zmianę lekarza i zrobienie podstawowych badań krwi i biochemię okazało się że białych krwinek jest 85tyś norma to 15tyś reszta w normie, z wymazu wyszło że w wymiotach są bakterie "colii " po 4 dniach ponowne badania biale krwinki wzrosly 126tyś po 3 dniach zaczęło spadać, zaczeliśmy miksować kurczaka i na silę strzykawką mu podawaliśmy, ale wszystko teraz jest 15., lipiec pies ledwo dycha dostawał po antybiogramie norfloksacyne, plyn ringera z mleczanami teraz od 2 dni florfenicol zaczął sam jeść kilka razy dziennie ale mowią po usg ze ma przesiąki z jelit do jamy brzusznej i mowią że to koniec !!! ale ja się na to nie zgodzę chodzi za mną ciut macha ogonkiem, jest oslabiony ale czy to faktycznie już nic z tego?
mskiper
Posty:7
Rejestracja:02 lipca 2011, 15:46

16 lipca 2011, 00:11

załatwia się co drugi dzień zazwyczaj na początku biegunka, później czarne smoliste, później krowie placki, po wczorajszym jedzeniu dziś była twardsza prawie normalna ale dalam mu 20 ml kefiru , dostal tera też 2 strzykawki 20ml oczywiście w odstępach siemienia lnianego, od 3 dni dostaje też mleczko typu ranigast, no i podstawa od 2 dni dostaje przeciw wymiotne bo zdarzyło mu się zwymiotować , no i dostaje orsalit i linex osłonowe, to chyba tyle, wiem że mam mało czasu ale nie tracimy nadzieji, w zasadzie już chyba 6 razy go oplakiwałam bo myślalam ze to już koniec, po operacji miał też bardzo nie równy oddech i długi, teraz jest co 4 sek równo,
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

16 lipca 2011, 09:51

Nie dawaj mu kefirów ani żadnych innych wymysłów. Dieta powinna być papkowata - ryż z kurczakiem np., a jak nie to rozmoczony rc intestinal.
mskiper
Posty:7
Rejestracja:02 lipca 2011, 15:46

16 lipca 2011, 13:32

wszystko fajnie ale jak dostał wczoraj 20ml kefiru to od razu poszedł się załatwić była twarda normalna, dzisiaj też dostał 20 ml i też poszedl taką samą zrobić. papkę z kurczaka cały czas dostawał na siłę teraz lekarz powiedzial zeby mu już nie dawać niech je wszystko delikatne trszeczkę, i je sam ale nie kurczaka pewnie biedactwo ma już do niego wstręt :) kupuje rożne puszki karmy i troszeczkę je takich reakcji nie bylo wcześniej
mskiper
Posty:7
Rejestracja:02 lipca 2011, 15:46

16 lipca 2011, 13:32

a siemie lniane?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lipca 2011, 00:58

pojawia sie jeszcze ta krwawa biegunka? Napisz jak najświeższe wyniki morfologii.
mskiper
Posty:7
Rejestracja:02 lipca 2011, 15:46

21 lipca 2011, 20:38

Niestety Skiper już nie żyje, w sobotę brzuszek trząsł mu się jak galareta , po usg stwierdzono że woda mu przedostała się z jelit do jamy brzusznej, zrobili mu punkcję czy jakoś tak w każdym razie ściągnęli mu tą wodę, niestety w niedzielę i w poniedziałek było 20x gorzej i stwierdzili że to już koniec i zrobili swoje. Opłakujemy naszego aniołka i nie wiem nic nie wiem zastanawia mnie strasznie co to było jego wyniki z morfologi spadały wszystko spadało , czy wie Pan jaka mogła być tego przyczyna? chcę mieć drugiego spaniela są takie mądre i zawsze uśmiechnięte po prostu kochane
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

01 sierpnia 2011, 15:50

Adadada :!: to jest forum dla miłosników psów, w tym dziale poruszane są ważne psie sprawy, opłakuje się przyjaciół, którzy odeszli, a Ty bezczelnie i z uporem maniaka SPAMUJESZ :evil:
Też znalazłaś/eś sobie miejsce na darmową reklamę.... Spamuj sobie na forach dla półdebili, nie tutaj!
Wstyd!
ania05111971
Posty:193
Rejestracja:04 września 2010, 12:34

01 sierpnia 2011, 16:24

Adadada puknij się w łeb to może tą asteroide zobaczysz ..........
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości