Spondyloza u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Anna1986
Posty:2
Rejestracja:23 października 2009, 11:48

23 października 2009, 12:01

Witam serdecznie!
Mój 5,5 letni Golden retriever od 2 miesięcy nie chodzi, ma niedowład tylnych łap. Stwierdzono u niego spondyloze. Początkowo zupełnie nie reagował na bodźce, po ok. 2 tygodniach zaczoł cofać noge przy łaskotaniu opuszków oraz leżąc na boku samodzielnie podciąga łapy o kilka centymetrów. Podajemy mu Nivalin i wit.B complex.
Co mnie zaniepokoiło to obecność bialka w moczu... I tu moje pytanie - czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego? (dodam, że pies ma bardzo slabe mięśnie na calym ciele).
Z badań miał robione RTG, bad.krwi(podwyższone parametry watrobowe) i bad. moczu(białko w moczu).
Co jeszcze może być przyczyną niedowładu? Pies przestal chodzić w przeciągu kilku dni, a zrosty na kręgoslupie musialy powstawać latami, więc może coś innego spowodowało jego niedowład?
Na co jeszcze zwrocić uwagę?
Z gory dziękuje za odpowiedz.
Serdecznie pozdrawiam - Anna
ewa11211
Posty:12
Rejestracja:15 października 2009, 13:53
Lokalizacja:warszawa

23 października 2009, 12:36

droga Aniu podziwiam twoje zaangażowanie w opiekę nad pieskiem. Ja niestety nic nie mogę Ci doradzić. Jednak zachęcam abyś zajrzała na forum golden retriver. To miejsce spotkań miłośników tych psów i może ktoś CI doradzi. Ja jedynie mogę Ci polecić świetnego ortopedę z warszawy. Ewa
ewa11211
Posty:12
Rejestracja:15 października 2009, 13:53
Lokalizacja:warszawa

23 października 2009, 13:26

Na forum dogomania jest ktoś kogo pies ma tę chorobę. Zajrzyj tam.
Anna1986
Posty:2
Rejestracja:23 października 2009, 11:48

23 października 2009, 14:21

Pisalam już i na forum o goldenach i na dogomanii, liczylam, że może tutaj jeszcze ktos mi cos podpowie.
Zastanawia mnie zwlaszcza to bialko w moczu, czy to może mieć wplyw na niedowład kończyn. Wiem, wiem "tonący brzywy się chwyta"...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 października 2009, 15:18

przyczyną niechodzenia Twojego psa zdecydowanie jest stan jego kręgosłupa. Spondyloza obserwowana radiologicznie jest objawem jego problemów. W któmś odcinku kręgosłupa doszło do kopmpesji rdzenia lub kompresji pni nerwowych odchodzących od niego. To stanowi przyczynę niechodzenia psa. Mocz jest tylko dodatkowym objawm braku ruchu u psa i zalegania moczu na terenie dróg moczowych. Pojawią się także zaburzenia w krążeniu i funkcjonowaniu poszczególnych narządów co będzie prowadziło do odstępstw w badanych parametrach krwi. Leczenie to główmie próba usprawniapsa : leki, fizykoterapia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 62 gości