strajk głodowy - co zrobić zanim psisko zdechnie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

artur007

26 lutego 2013, 12:33

Witam,
mam problem z owczarkiem podhalańskim (14 lat), psisko prawdopodobnie zarażone zostało przez teściową dokarmiającą chorego psa (zdechł). Objawy to biegunka i wymioty. Aktualnie objawy opanowane ale psisko praktycznie nic nie je, tylko pije (woda z miodem).
Ostatnio zjadł trochę przedwczoraj rano przy okazji podawania probiotyku, węgla i nifuroksazydu - od tego czasu nie udało się w niego nic wcisnąć. Zwykłe próby (parówki cielęce, mięso indycze, szprotki, łosoś, karmy mokre dla wrażliwych) zawiodły :(
Co mogę jeszcze zrobić?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

26 lutego 2013, 13:09

Iść z psem do lekarza i zacząć go leczyć... :roll:
ania05

26 lutego 2013, 14:00

A teściowa się nie zaraziła?..................a tak na poważnie to jak wyżej -idz do doktora zanim psisko zdechnie ....
Gość

26 lutego 2013, 14:07

Podziwiam beztroskość niektórych właścicieli psów ! , bo ja , jak tylko coś się nie tak dzieje , to pędem do weterynarza .
artur007

26 lutego 2013, 17:31

problem w tym, że pies do weta nie pójdzie bo aspołeczny (w końcu góral) a i lekarz niechętny wizycie domowej. Prowadzone z konieczności leczenie na odległość, tylko na podstawie mojego opisu objawów i reakcji na podawane lekarstwa nie jest zbyt skuteczne. Krwi psu do analizy nie pobiorę (nie umiem), a zanim lekarz by mógł pobrać to trzeba by najpierw psa czymś otumanić (by lekarz przeżył spotkanie) - proponowałem taką opcję ale lekarz odmówił. :(
Gosc

26 lutego 2013, 17:37

Sorki ale ja nie widze innego wyjscia jak pojscie z psem do weta tam dostanie zastrzyki ,kroplowke i stanie na nogi.
gosia11222

26 lutego 2013, 17:41

wiesz nie wiem co za lekarz muj labek był kiedys tez taki
pujscie do weta to był szok dla psa a najgorszy dla mnie bo musiałam sie naszaroac z nim i stres szok , ale wet ma podejscie wie jak temu zaradzic przecierz sa kagance itd
muj labek ma 7 lat i dopiero teraz juz wie ze krzywda mu sie nie dzieje przyzwyczaił sie do swojego weta i jest ok a i pobranie krwi to teraz PIKUś ,
dlatego walcz o psinke warto wszystkiego wypróbowac bo tu przecierz chodzi o jego zycie
gosia11222

26 lutego 2013, 17:44

ja wiem ze muj wet ma mnie juz nieraz dosc ale kocham swojego pieska i tez walcze zeby jak najdłuzej bym z nami bo to przecierz członek rodziny
dlatego nie zastanawiaj sie i pedz do weta albo popros o wizyte domowa jak jeden odmówi to przecierz sa inni weterynarze
napisz jak poszło
Gosc

26 lutego 2013, 18:37

autor: gosia11222 » 50 min temu

ja wiem ze muj



Przepraszam Gosiu ale mój piszemy przez ó
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

26 lutego 2013, 19:18

a pies nie dostaje glukozy dożylnie?
Gość

26 lutego 2013, 21:54

Jak macie takie problemy z psem , to w jaki sposób go szczepicie ? Przecież psu można założyć kaganiec i podać " głupiego jasia ". Jak się chce to wszystko można zrobić , żeby psa zbadać !
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 lutego 2013, 22:12

gosia11222 wiem , że sam czasami sadzę błędy , ale musimy o trochę o poprawność ortografi zadbać ( muj, pujść, przecierz) - rażące błędy powtarzające się w tekście. Arturoo7 takie leczenie zakończy się źle. To zwierze musi zostać solidnie przebadane , podłączone do kroplówki. Jeśli nie toleruje lekarza to należy go spremedykować , zbadać , zrobioć analizy założyć venflon a Ty będziesz podłanczał kroplówki.
gosia11222

27 lutego 2013, 08:40

sory za te u oczywiscie ma byc ó
Konbysieusmial

27 lutego 2013, 21:57

1. Sa osoby ktore cierpia z powodu dysortografii , regulamin forum nie wzbrania im chyba pisac postow? 2. Uczyl Marcin,Marcina......."musimy o trochę o poprawność ortografi zadbać ",...."będziesz podłanczał kroplówki." :mrgreen:
Gosc

27 lutego 2013, 23:36

Dokladnie Konbysieusmial regulamin forum nie wzbrania im pisac postow,ale jak ktos nie wie czy napisac ''u''czy ''ó''
ma wiele mozliwosci ,aby to sprawdzic wiec wypada napisac poprawnie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości