Trocoxil

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 października 2011, 11:02

po 6 miesiacach powinno sie zrobić obowiazkowo przerwe. A badanie profilu nerkowego nie zaszkodzi.
rzata1
Posty:1
Rejestracja:17 sierpnia 2012, 18:21

17 sierpnia 2012, 19:02

Witam
Mam 7 letniego labika Jakieś 3 lata temu zaczął kuleć na prawą przednią łapkę. Podejrzewano dysplazję (zdjęcie rtg nie potwierdziło) zresztą dysplazja wyszłaby już wcześniej.Mój lekarz wet.skierował mnie do psiego ortopedy półroczne leczenie przynosiło mierne efekty.Wróciłam do mojego weta zrobiliśmy powtórne badanie rtg ale bardziej na staw łokciowy i okazało się że jest duże zwyrodnienie stawu zaproponował mi Trocoxil.Po podaniu pierwszej tabletki po około 3 dniach Rafik przestał kuleć Od tego czasu dostaje Trocoxil Wygląda to tak około września pies zaczyna kurację okoła marca kończy.Od tego czasu skończyły się problemy z łapką Zaznaczam że pies jest bardzo aktywny ruchowo.Oprócz tego dostaje Caniviton forte plus i VetoSkin
Więc z czystym sumieniem mogę polecić Trocoxil.
anekklog

23 września 2012, 19:55

ODRADZAM podawanie Trocoxilu!!
Jest to lek o SZKODLIWYM działaniu na NERKI!!! Mój pies pomimo kontroli parametrów nerkowych jest teraz w bardzo CIĘŻKIM STANIE - ZAGRAŻAJĄCEMU ŻYCIU!!
lek ten ma przedłużone działanie i utrzymywać we krwi może się max aż do 90 dni, w wyniku czego, po wykryciu jego szkodliwości u psa NIE ma możliwości USUNIĘ GO!

od ponad miesiąca borykamy się z kroplówkami 2 razy dziennie, pokłutymi od nich łapami i lekami. i nie wiemy czy nasz pies przeżyje następne 2 tygodnie!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 września 2012, 22:35

każdy środek przeciwzapalny niesterydowy ma silne działanie uboczne na nerki czyli także każdy środek przeciwreumatoidalny. Problem rzeczywiście istnieje przy trocoxilu , który ma długie działanie, bo przerwać go nie mozna , dlatego tak ważne jest monitorowanie stanu zdrowia.
pan_b

01 października 2012, 10:28

Mojego labradora trocoxil postawil na łapy, niedowład łap tylnych (spowodowany zrostami kregosłupa czy jak to sie tam nazywa), 12 mcy temu pies nie był juz wstanie bez pomocy wstać, gdy juz sie mu zadek podniosło to jakos tam człapu człapu, normalne przeciwbólowe przeciwzapalne nie dawały rady, trocoxil 6 mcy i przerwa, sprawdzamy wyniki, miał tuz pod "kreska" normy wiec spróbowalismy odstawić, i znowu na codziennych przeciwbólowych, na nic, po odstawieniu wyrażne pogorszenie, 1,5 miesiąca męczarni ... decyzja albo...już, albo trocoxil i co ma byc to bedzie...
W sumie udało nam sie jako tako ulzyć mu na okres ok. 10mcy, ale zaznaczam że dla niego każdy krok wczesniej to był ból, nie był wstanie sie podniesc sam nawet do karmy czy za potrzebą, miał już 11lat w chwili rozpocżęcia podawania ...
Chorował (objawowo) wczesniej juz od 2,5 roku, caboxylaza, vitaminy, preparaty, piłaczka w odstawkę, spacerki człapu człapu puki pies był "mobilny" dawał sobie radę, był dzielny... tak wiec odradzam zbyt pochopne podawanie, a jednoczesnie potwierdzam skuteczność, pies nie zacznie biegać jak szczeniak, ale przynajmniej nie piszczy z bólu przy każdym ruchu...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 października 2012, 22:16

jak widzicie opinie sa różne tak różne jak osobnicze działanie leków. Nie sluchajcie skrajnych opini nigdy. Można na nich wygrać oczywiście , ale można na nich bardzo przegrać. Najlepiej przy ryzykownym leczeniu podać leki i monitorować stan organizmu.
Gość

26 lutego 2013, 22:08

Oczywiście Pan dr ma absolutna rację. Przede wszystkim trzeba znać swojego psa, wiedziec kiedy tak cierpi że nalezy rozpocząc podawanie leku. Żaden lek nie jest cukierkiem i nie można go stosowac na wszelki wypadek.Bezwzględnie podczas takiej kuracji trzeba robic badania krwi w tym profil nerkowy. moja sunia ma problemy ze stanami zapalnymi ukł. moczowego a i tak zaryzykowałam podanie jej trocoxilu bo uwazam, że prawdopodobieństwo zaszkodzenia tym lekiem jest mniejsze niż gdybym dawała jej inny NPZ ale który trzeba podawać codziennie i długotrwale. Przynajmniej żołądek nie jest tak narażony.
CIapa_Oli

21 maja 2013, 14:12

To jednak rimadyl? : P stoję przed wyborem NLPZ dla mojej 14-letniej suki mieszańca i sama nie wiem, co robić... Czy dać jej kuśtykać i paść czy dać paść po braku kuśtykania z powodu niewydolności nerek czy krwawień z układu pokarmowego. Haha. Wiem, że leki mają działanie uboczne, ale jeśli któryś lek jest statystycznie bezpieczniejszy to proszę o opinię. Już wiem, że Trocoxil utrzymuje się długo we krwi. Rimadyl któcej?
Awatar użytkownika
aglo
Posty:288
Rejestracja:15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja:Wieś

21 maja 2013, 19:04

Mój 10-letni labek właśnie jest w trakcie przerwy w podawaniu trocoxilu. Z tego co czytałam to substancje zawarte w tym leku utrzymują się w organizmie do 3 miesięcy, dlatego jeśli wystąpią jakieś powikłania trudno będzie im zaradzić. U nas Trocoxil sprawdza się bardzo dobrze; pies dużo lepiej chodzi i przy wstawaniu też nie ma takiego problemu. Bardzo ważne też jest, że Trocoxil nie wywołuje u niego wymiotów żółcią i krwią, a po Rimadylu i innych tego typu lekach niestety tak było. Myślałam, że zostaną nam tylko zastrzyki bo również bałam się podawać Trocoxil ze względu na działania uboczne jednak badania kontrolne wykazały, że nasz pies bardzo dobrze znosi tą kurację.
Zastanawiam się tylko jaka powinna być najkrótsza przerwa w podawaniu Trocoxilu, bo nigdzie w ulotce nie jest to napisane. Ja bym chciała zrobić przerwę do listopada jeśli mój pies wytrzyma, ale gdyby potrzebował podania leku wcześniej to kiedy najwcześniej można to zrobić?
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

21 maja 2013, 21:37

jeżeli możesz psu dać miesiąc, dwa, czy rok bez bólu to się nie zastanawiaj. krwawieniom z żołądka można skutecznie zapobiegać, nerki wspierać odpowiednią dietą, a wątrobę naturalnymi suplementami.
Nalewka
Posty:17
Rejestracja:07 stycznia 2011, 01:34

11 lipca 2014, 00:16

krwawieniom z żołądka można skutecznie zapobiegać, nerki wspierać odpowiednią dietą, a wątrobę naturalnymi suplementami.
Poproszę konkrety, czyli jak dokładnie zapobiegać krwawieniom z przewodu pokarmowego... Mój pies właśnie dwa dni temu dostał czwarty Trocoxil 95 i do tej pory świetnie to znosił, a dzisiaj nagle widzę ślady krwi z odbytu... Do jutra coś muszę zrobić, a nie wiem co... jutro od rana wet, ale co mogę zrobić dzisiaj?
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

11 lipca 2014, 19:26

Nalewka pisze:
krwawieniom z żołądka można skutecznie zapobiegać, nerki wspierać odpowiednią dietą, a wątrobę naturalnymi suplementami.
Poproszę konkrety, czyli jak dokładnie zapobiegać krwawieniom z przewodu pokarmowego... Mój pies właśnie dwa dni temu dostał czwarty Trocoxil 95 i do tej pory świetnie to znosił, a dzisiaj nagle widzę ślady krwi z odbytu... Do jutra coś muszę zrobić, a nie wiem co... jutro od rana wet, ale co mogę zrobić dzisiaj?
NIc sama w domu nie zrobisz , nie podasz mu dożylnie Cyclonamine , nie zrobisz morfologi . Trzeba iść do weta .
Tak niestety jest po lekach niesterydowych .p/zapalnych ,podawane długofalowo prawie zawsze daje niebezpieczne
powikłania -rozwalone nerki ,krwawienie z p, pokarm .
Osobiście jestem bardzo ostrożna i niechętna do podawania tych leków bo czasami więcej "stracę niż zyskam "
Sławny ,polecany Sconodyl to super dobry lek , szybko psa stawia na nogi ale szybciej nieodwracalnie rozwala
ukł poka, Kiedyś przepisany dla mojego psa po operacji -nie podałam ani jednej tabl ,skonsultowałam z moim wetem :grzmiał na całe osiedle aby nie podawać ,tłumacząc że rozwalę psa . Miał rację , bez Sconodylu pies wyzdrowiał .
Zanim podacie leki z tej grupy zastanówcie się 10 razy
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 lipca 2014, 23:54

jeśli chcecie oszczędzić zdrowie waszego starszego pupila to przed podaniem leku zróbcie badania krwi, zacznijcie od krótko działającego potem zastosujcie długo działający i w czasie go stosowania wykonujcie badania kontrolne . Jeśli bardzo chcecie aby było najlepiej zastosujcie Cimalgex , ale koszty będą większe. Jeszcze raz piszę to , że na jakiegoś psa NLPZ zadziałał źle to nie znaczy , że jest on be. Są to rewelacyjne środki dzięki którym wiele ssaków żyje w komforcie na starość.
Nalewka
Posty:17
Rejestracja:07 stycznia 2011, 01:34

14 lipca 2014, 01:13

No cóż, mój pies ma druty na kości kulszowej, powypadkowy staw rzekomy, a do tego powypadkową padaczkę z Luminalem i zaawansowany wiek... Przetrenowaliśmy już masaże, zastrzyki i tabletki p.zapalne i p.bólowe, ale natury nie oszukam... przyszła więc pora na środki ostateczne, albo obciąć uszkodzoną główkę kości udowej i pół roku czekać na odtworzenie stawu z więzadeł (przypominam że pies ma 12-14 lat, jest znajdą, więc to tylko szacunkowy wiek, ale na pewno jest to pies starszy), albo nadal próbować łagodzić bóle środkami mniej inwazyjnymi...

Wybieram leki, zamiast kolejnego krojenia (pies miał już kilka operacji, w tym ostatnio wycięcie palca w tylnej łapie z powodu ostrogi dziurawiącej na wylot poduszkę, sześć tyg. różnych antybiotyków i okładów nie pomogło, od jesieni co jakiś czas krwawienie z przetoki wracało i w końcu nadszedł czas na operację).

Trocoxil to wybór świadomy, chociaż niełatwy.

Teraz pies dostał dodatkowo jakiś preparat osłonowy na końcowy odcinek układu pokarmowego (nie mam teraz przy sobie, taki w jakby strzykawce bez igły, ciemnobrązowy, wciska się to do psiego pyska) i dwa różne preparaty regenerujące wątrobę, czyli fosfolipidy i l-ornitynę. No i stały Luminal i glukozamina z chondroityną, B Comp. Hec i siemię lniane.

Z tego co mówi wetka, Trocoxil przez przewód pokarmowy przechodzi kilka dni, potem jelita wracają do normy (oby!). Objawy u mojego psa miały minąć w ciągu kilku dni i właśnie tak się dzieje. A czy Trocoxil pomaga na bóle kręgosłupa? Do tej pory pomagał (to już kolejna tabletka), teraz nie za bardzo, ale kto wie jak by było gdyby tego nie dostał?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 lipca 2014, 01:15

tak działa przeciw reumatoidalnie więc na schorzenia kręgosłupa także.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 46 gości