upadek a pękniety kręg

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kamamala
Posty:3
Rejestracja:08 stycznia 2012, 17:33

08 stycznia 2012, 17:42

Witam! dzisiaj w nocy moja 1,5 roczna kotka spadła z 4 piętra, od razu została zawieziona do lekarza weterynarii. miała zrobione zdjęcia rtg, na których wyszło,że ma pęknięty trzeci kręg lędźwiowy. Rdzeń kręgowy nie został uszkodzony. po urazie nie straciła czucia w tylnych łapkach. Dopiero po kilku godzinach lekarz mi powiedziałam,że nie ma czucia na skutek obrzęku po pęknięciu. obecnie jest w szpitalu dla zwierząt i ma podawane leki. jutro mam ją zabrać do domu i unieruchomić w klatce na okres 6-8 tyg. kotka jeszcze samodzielnie się nie załatwiała,
Proszę powiedzieć czy jest szansa na to,ze kotka wróci do zdrowia; czy grozi jej paraliż, i czy będzie mogła samodzielnie korzystać z kuwety.?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 stycznia 2012, 00:19

raczej ma na to dużą sznsę , ale jeśli w ciągu 1-2 dnie nie ma poprawy powinna mieć wykonany rezonans kręgosłupa.
kamamala
Posty:3
Rejestracja:08 stycznia 2012, 17:33

11 stycznia 2012, 12:53

Witam! kotka samodzielnie je, załatwia się i jest unieruchomiona w klatce, dostaje encorton 0,001 i synolux 50 mg podnosi się jedynie na przednich łapach, wiem, że 3 dni to jeszcze za wcześnie, aby zaczęła się poruszać. Proszę mi powiedzieć jak długo cofa się tego typu obrzęk i czy mogę rozpocząć z kotką rehablitację??? czy poczekać, aż sama zacznie poruszać tylnymi łapami, dodam jeszcze, że ogon nie reaguje na żaden ucisk
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 stycznia 2012, 00:19

żadna rehabilitacja przy pękniętym kregu. Nalęy odczekać do jego zagojenia się aby nie doszlo do przemieszczenia kręgu. Można masować , nagrzewać łapki i mięśnie, ale żadne ruchy i przemieszczania w obrębie uszkodzonego odcinka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości