Wazne pytanie do Pana Jarka - szczepienie goldenka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Asia i Brunio
Posty:8
Rejestracja:28 lipca 2009, 18:46
Kontakt:

28 lipca 2009, 19:12

Dzień dobry
Mam bardzo wazne pytanie do pana Jarka 18 czerwca kupilam szczeniaka golden retriever od pewnej kobiety gdy go odebralam mial juz 2 miesiace teraz skonczyl juz 3,5 miesiaca i obawiam sie ze nie byl wogole szczepiony!:( bo gdy pytalam bylą wlascicielke o ksiazeczke zdrowia pieska to najpierw mowila mi ze zapomniala mi jej dac a piesek napewno byl dwa razy szczepiony i odrobaczony i powiedziala ze przesle mi ksiazeczke poczta. Natomiast puzniej napisala mi smsa ze jest jej glupio ale psy pogryzly ta kasiazeczke wiec wydaje mi sie ze cos jest nie tak:( wiec poprosilam zeby przekazala mi potwierdzenie od weterynarza ktory niby szczepil psiaka i od tej pory nie mam z ta kobieta kontaktu:( i tu pytanie co ja mam zrobic? czy mozna jakos sprawdzic czy piesek byl szczepiony? czy nie jest juz za puzno na te szczepiania? i czy teraz jak najszybciej szczepic psiaka od poczatku? bardzo prosze o pomoc nie wiem co robic a nie chce zeby cos zlego dopadlo mojego Brunia...:(
dodam jeszcze ze jego ogolny stan zdrowia pomimo ze chodzil na dlugie spacery i stykal sie z psami jest bardzo dobre tryska energia je co sie tylko da;) jednak bardzo martwia mnie te szczepienia:( Z gory bardzo dziękuje za odpowiedz pozdrawiam Aska.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 lipca 2009, 23:41

dowiedzieć się można czy był szczepiony. Należy wiedzieć , który to lekarz to robił czy która lecznica i podejść i zapytać. Jeśli nie ma takowych potwierdzeń to należy zwierzę szczepić tak jakby nie było szczepione.
Awatar użytkownika
Asia i Brunio
Posty:8
Rejestracja:28 lipca 2009, 18:46
Kontakt:

29 lipca 2009, 00:12

Dziękuję bardzo Panie Doktorze za odpowiedz teraz wiem ze dla bezpieczenstwa zaszczepie Bruna od poczatku tylko balam sie ze wrazie jak byl szczepiony to ze jak drugi raz go zaszczepie to moze cos sie stac.a sprawdzic chcialam tylko ja odbieralam go z Gdanska a o weterynarzu ta kobieta nie chce mi udzielic informacji:(czyli odrazu wiadomo ze cos jest nie tak.Ale cale szczescie Brunio jest zdrowy i jak najszybciej go zaszczepie i ubezpiecze bo wiem ze jest ubezpieczenie psow i kotow w pzu nazywa sie "cztery lapy"
pozdrawiam Asia B.
Awatar użytkownika
afrykaa
Posty:69
Rejestracja:26 listopada 2008, 15:08
Lokalizacja:Rzeszów

29 lipca 2009, 11:26

czy w takim przypadku szczepi się psa trzykrotnie, czy wystarczy jeden komplet szczepień?
Awatar użytkownika
Asia i Brunio
Posty:8
Rejestracja:28 lipca 2009, 18:46
Kontakt:

30 lipca 2009, 12:37

No wlasnie ja tez sie podpisuje pod tym pytaniem..
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 sierpnia 2009, 22:36

w przypadku masta Krakówa i wieku poniżej 0,5 roku ja zalecam trzykrotne szczepienia. Także najlepiej pytajcie lekarzy, że swoich miast. Oni znają sytuacje epizootyczną danego terenu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości