Zaćma - Quinax

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Anethka
Posty:5
Rejestracja:12 kwietnia 2012, 21:54

12 kwietnia 2012, 22:03

Witam,
Mam takie pytanko.
Otóż mojemu pieskowi (Yorczek) lat już prawie 10, zaczęły mętnieć oczka. Potwierdziłam przypuszczenia u weterynarza przy okazji ostaniej wizyty - początki zaćmy :? . Pani przepisała mi krople Quinax dodając, żebym przeczytała na ulotce jak zakrapiać, bo.. ona nie pamięta dokładnie (!?!).
Kupiłam kropelki, czytam ulotkę, a tam instrukcja obsługi tylko dla człowieka.
Pytanko w związku z powyższym - jak zakrapiać te oczka pieskowi?
Na ulotce 2 krople do chorego oka 3-5 razy na dobę.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 kwietnia 2012, 00:10

2 x dz. po kropli. Lek niecofa choroby ale ją spowalnia.
agaz95

31 lipca 2012, 13:49

Dzień dobry, 2 czerwca 2012 roku adoptowałam goldenkę, odebraną z pseudohodowli. Prawdopodobnie ma 5-6 lat. Miała robione wszystkie wyniki i były w normie. Wczoraj zauważyłam u suni zmętnienie lewego oka. Podejrzewam, że to zaćma. Mój poprzedni pies na nią chorował. Weterynarz wiedział o zaćmie, jednak nie zalecił żadnego leczenia, stwierdził, że szkoda pieniędzy na Quinax. Cz mogę sama zakraplać oczko mojej suni? Może zakraplać oba? Jak często i ile kropli? Pies waży 28 kilogramów i ma początki dysplazji stawu biodrowego. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gość

31 lipca 2012, 16:17

Zaćma jest możliwa do leczenia tylko operacyjnie, operacje przeprowadza się identycznie jak u ludzi zx tą tylko różnicą, że z przyczyn oczywistych, pod narkozą. Żadne inne leczenie nie jest skuteczne.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 sierpnia 2012, 16:53

leczenie nieoperacyjne sprowadza się tylko i wyłącznie do spowolnienia choroby
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości